Як можна очистити чайник від накипу оцтом

Згодом навіть новий чайник покривається зсередини вапняним нальотом. Найпростішим способом є очистити чайник від накипу оцтом, який є в кожному будинку.

Чому з'являється накип на чайнику

Вапняний наліт приносить не просто естетичне незадоволення. Потрапляючи в чашку або склянку, на зуби, частинки цього кам'яного матеріалу доставляють масу негативних емоцій. Крім цього, через якийсь час наліт в ємності призведе до поломки предмета побуту.

Як можна очистити чайник від накипу оцтомЧому з'являється накип на чайнику

Незалежно від того, яка вода тече з крана, з часом в ємності утворюється шар бурого або сірого кольору, який покриває стінки і дно. І це зовсім не залежить від того, з якого матеріалу зроблений чайник, ставиться він на вогонь або включається в електричну розетку.

Накип в чайнику - це мінеральні нерозчинні відкладення солей магнію і кальцію. Також її часто можна спостерігати не тільки на стінках і дні, а й на нагрівальному елементі електричного предмета побуту. Очистити таке відкладення без допоміжних засобів дуже важко.

Не рекомендується чистка чайника від накипу за допомогою ножів або металевих щіток. Це порушує покриття внутрішньої сторони предмета, з часом він прийде в непридатність і потече.

Також не вийде видалити кам'яне відкладення за допомогою звичайних миючих засобів. Будь-порошок або гель добре справляється з жиром, але ніяк не з накипом.

Занадто абразивні засоби допоможуть прибрати накип, але при цьому існує ризик вбирання хімічних елементів в стінки. Після такої чистки можливо надалі попадання цих елементів в організм людини. Про те, які можуть бути наслідки, можна і не говорити, про це знають навіть маленькі діти.

А в тому випадку, якщо для чищення використовується оцет, ризику для здоров'я немає взагалі. Саме тому такий метод використовується найчастіше.

Перш ніж приступити до очищення електричного предмета побуту, потрібно запам'ятати, що оцтова кислота здатна роз'їдати пластмасу. Тому використання такого методу не рекомендується занадто часто.

Позбавляємося від накипу

Перш ніж прийняти рішення, як почистити чайник від накипу, варто відразу відкинути сучасні хімічні засоби. Є величезна ймовірність того, що вони не допоможуть, проте встигнуть вбратися в наліт і зіпсують якість і смак води.

Як можна очистити чайник від накипу оцтомПозбавляємося від накипу

Найкраще використовувати старі народні методи, які побудовані на елементарних законах хімії. Прибрати шар накипу можна за допомогою звичайного оцту, який є в кожному будинку у кожної господині.

Таке очищення чайника дуже проста. Потрібно налити в ємність воду до позначки відкладення і додати в неї оцет, щоб вийшов розчин з вмістом 80% кислоти. Якщо в розчині буде менше кислоти, потрібного ефекту чекати не варто.

Як можна очистити чайник від накипу оцтомТаке очищення чайника дуже проста.

Після змішування оцту і води потрібно протягом півгодини прокип'ятити цей розчин. Підігрітий розчин набуде реакцію з мінеральними відкладами на стінках посудини, порушить структуру вапняного нальоту. Після такого кип'ятіння накип стає м'якою, пухкою і без особливих труднощів зніметься звичайної губкою.

Замінити оцет можна оцтовою кислотою, проте варто враховувати концентрацію цього елемента, яка повинна бути набагато менше.

Після закінчення півгодинного кип'ятіння слід дати чайнику охолонути. Якщо шар накипу дуже товстий, після того як пройшла перша спроба очистити чайник оцтом, можна дати розчину настоятися хвилин 5 і повторити процедуру. Деякі господині, перш ніж спробувати очищати наліт, повторюють цей процес 3, а то і 4 рази. Головне - давати після кип'ятіння розчину охолонути, потім закип'ятити його знову.

Можна очистити чайник від накипу содою. Для цього в ємність наливають півсклянки оцту, додають 1 ст. л. соди. Відразу після перемішування ці 2 компонента вступають в реакцію. Після повного закінчення процедури в чайник доливають воду і кип'ятять півгодини. Такий спосіб допомагає позбутися навіть від іржавого нальоту зі старого чайника.

Якщо відомо, як почистити чайник за допомогою оцту, то логічно замінити його лимонною кислотою. Для цього потрібно в воду додати 50 г лимонної кислоти, а далі діяти, як у випадку з оцтом. Після кип'ятіння наліт очищають за допомогою губки, а ємність ретельно споліскують і навіть кілька разів кип'ятять з чистою водою. Це допомагає позбутися від кислого присмаку.

Опубликовано: 19-02-2020, 12:53
0

Похожие статьи


Наверх