Як можна продезинфікувати пральну машину автомат

Деякі господині задаються питанням, як продезінфікувати пральну машину автомат. Мало приємного, якщо в машині з'явився неприємний запах, але це півбіди. Запах сигналізує про більш неприємних факторах - цвілі, шкідливих мікроорганізмів і ін. Тому потрібно дезінфікувати і чистити машину від видимих ​​забруднень регулярно. Від цього залежить і здоров'я сім'ї, і тривалість терміну служби апарату.

Позбавляємося від мікробів

Як відомо, мета дезінфекції - видалення бактерій, мікробів і інших мікроскопічних паразитів, які завдають шкоди нашому здоров'ю. А деякі місця в машинці прекрасно підходять для цих шкідливих культур, наприклад бак, лоток, фільтр, тобто зони скупчення води.

У чистку машини повинні бути включені такі дії:

  • миття зовнішнього корпусу і складових техніки;
  • промивка фільтрів;
  • чистка від накипу;
  • знезараження.

Найпростіше дію - це миття апарату зовні. Для цього не потрібні спецзасоби, просто вода і мило. Потрібно обробити змоченою в мильному розчині губкою або дрантям всі відкриті частини машини, потім протерти насухо рушником. Якщо люк обладнаний склом, то помити його можна за допомогою засобу для чищення стекол. Засоби, що містять абразивні речовини, і порошки для чищення протипоказані. Їх не можна застосовувати навіть на корпусі машини.

Як можна продезинфікувати пральну машину автоматРегулярне протирання пральної машини

Від запахів захистить регулярне чищення зливного фільтра. Регулярність такої обробки - не рідше 1 разу на місяць. Фільтр промивається з милом або засобом, яким ви миєте посуд, під краном. Щоб знезаразити, застосуєте дезінфікуючий розчин, наприклад Доместос або будь-який подібний.

Не слід нехтувати і чищенням такої частини апарату, як лоток для миючих засобів. Там дуже добре розвивається цвіль. Лоток дістають з машини відповідно до інструкції і промивають з милом. Якщо на лотку відклалися осад і наліт, то деталь можна попередньо замочити, а потім вичистити. Також можна використовувати кальциновану соду. Доместос теж добре впорається з дезінфекцією.

Як можна продезинфікувати пральну машину автоматЧистка лотка пральної машини

Лоток потрібно протирати насухо кожен раз, завершивши прання.

Для боротьби з нальотом накипу використовуйте соду або лимонну кислоту. Щоб почистити барабан нанесіть на губку змочену соду і протріть їй барабан з внутрішньої сторони, а також манжету. Залиште на годину, потім вичистіть та промийте барабан і манжету водою, насухо протріть.

Добре зарекомендував себе в боротьбі з цвіллю мідний купорос. Щоб обробити машину, потрібно взяти 30 г порошку і розвести в 1 л води. Потім слід протерти всю внутрішню частину апарату і залишити в такому вигляді на 24 години. Після цього включіть будь-який режим прання, попередньо поклавши в лоток пральний порошок, і дочекайтеся закінчення всього циклу. Потім повторіть, але без порошку.

І нарешті, завершує дію - машину потрібно знезаразити зсередини. Це допоможе видалити всі шкідливі грибки, віруси і бактерії. Для цього потрібно використовувати дезінфікуючий розчин хлору або засоби, виготовлені на його основі. Якщо говорити про кошти, спеціально призначених для чищення та дезінфекції машин, то це Доктор Тен Антибактеріальний, Доктор Бекман і ін.

Деякі сміливі господині намагалися провести дезінфекцію машини, налив в неї Доместос, Білизну, ACE і ін. Стверджують, що з машинками все в порядку, але не варто експериментувати з настільки агресивними засобами. Є ефективніші і не настільки небезпечні способи обробки машини.

І прання, і дезінфекція

Цей процес можна влаштувати і під час прання. Деяких шкідників можна знищити високою температурою. До неї сприйнятливі пилові кліщі, активні форми мікробів, тому тут досить вибрати режим прання при 60 ° С і вище. Будь кисневмісний відбілювач має дезінфікуючі властивості, тому звичайне прання із застосуванням таких засобів вже знезаражує машину зсередини.

Як можна продезинфікувати пральну машину автоматОбробка внутрішньої поверхні відбілювачем

Якщо є антибактеріальний режим, то його також можна періодично використовувати для дезінфекції.

Сьогодні деякі виробники пральних машин подбали про дезінфекцію, вмонтувавши різні програми, здатні проводити знезаражування внутрішніх складових виробів в момент прання. Це програми на високих температурах, з обробкою парою, іонами срібла та ін. А ще більш досконалі моделі автоматів проводять прання і дезінфекцію з електролізом.

Як можна продезинфікувати пральну машину автоматРежим "Очищення барабана"

Таким чином, вже сама робота пральної машини на цих режимах дозволяє проводити знезараження на етапі прання без застосування хімічних речовин. Звичайно, якщо ви не довіряєте повністю обіцянкам виробника, то можна чергувати програмну чистку з обробкою спецзасобами.

Висновок по темі

Щоб машина служила довго і не стала причиною захворювань і алергій в сім'ї, потрібно проводити генеральне чищення техніки хоча б раз на місяць. Які саме засоби застосовувати, вирішує кожен самостійно. Але використання спеціальних речовин все ж необхідно, як і регулярна дезінфекція за допомогою відповідних режимів, вбудованих в саму машину. Не забувайте, що білизна, випрана в агрегаті, який довгий час не піддавався чищенні і знезараженню, буде чистим вельми умовно. На його поверхні можуть виявитися неприємні гості у вигляді грибків, збудників хвороб і пліснявих культур. Та й сама якість прання різко погіршиться.

Дотримуючись вищенаведеним радам, ви убезпечите своїх домочадців, збережіть машину в належному вигляді довгий час. Пам'ятайте прості правила, машину потрібно обробляти не рідше ніж раз на місяць, мити лоток для миючих засобів після кожного прання, не використовувати абразивні речовини для миття зовнішніх частин техніки, і тоді вона буде вам помічницею довгий час.

Опубликовано: 25-02-2020, 14:03
0

Похожие статьи


Наверх