Як можна відіпрати гранат

Гранатовий сік містить кислоти, які дуже швидко вбираються і забарвлюють тканину. Як відіпрати гранат з одягу? Діяти треба швидко і чітко. На паніку часу немає. Потрібно знати, що робити. Інакше одяг або інший виріб буде зіпсовано.

Як видалити свіжі сліди від соку

Способів видалення свіжих плям декілька. Підійдуть до будь-яких ситуацій в житті.

Як можна відіпрати гранатВидалення плями від граната

 1. Якщо з моменту утворення плями і до того, коли він був замічений, пройшло мало часу, то забруднення можна видалити, полив на нього окропом, потім випрати в потрібному режимі. Такий метод підходить для матеріалів, які не постраждають від високих температур.
 2. У ємність з холодною водою насипати приблизно 1 ч. Л. без гірки харчової соди. Потім туди покласти на 30 хвилин матеріал зі свіжими плямами від граната. Потім прополоснуть в проточній воді, випрати як зазвичай.
 3. Можна вчинити навпаки. На слід і навколо нього насипати соди, зверху накапати трохи холодної води. Почекати 20 хвилин. запрати.
 4. Якщо відразу річ з зіпсованих місцем замочити холодною, навіть крижаною водою, воно миттєво відійде. Потім потрібно запрати слід від граната господарським милом.

Як позбутися від засохлих старих плям

Навіть якщо забруднений гранатовим соком тканина не вдалося запрати відразу, є методи виведення таких забруднень. Це як народні, так і сучасні засоби прання та засоби для виведення плям. Завжди, перш ніж прати одяг в машинці-автомат, її потрібно замочити для кращого відпирання слідів.

 1. Яєчний жовток змішати з гліцерином. Готову суміш нанести на слід і навколо нього. Почекати, коли слід повністю розчиниться. Потім випрати виріб.
 2. Можна застосувати горілку або спирт. Матеріал мочиться спиртом і треться м'якою щіткою. Маніпуляція проробляється до тих пір, поки гранат не зникне. Потім виріб потрібно випрати.
 3. Перекис водню використовується як засіб для виведення плям. Нею мочать забруднення, залишають на 30 хвилин. Потім перуть річ згідно з вказівками на етикетці.

Забруднена білий одяг

Складніше завдання з відпиранні гранатового соку з білих тканин. При неправильному використанні коштів плями набувають синього відтінку, який вже нічим не вивести. Річ безповоротно зіпсована.

Як можна відіпрати гранатВидалення граната з білого одягу

Можна спробувати такі методи виведення:

 1. Потрібно прокип'ятити забруднити одяг з декількома краплями перекису.
 2. Взяти оцтову есенцію, розвести з водою 1:10. Запрати цим розчином слід м'якою щіткою.
 3. 2 ст. л. 70% оцтової есенції розвести з 5 ст. л. води. Розчин налити на забруднення, почекати 30 хвилин. Випрати як зазвичай.
 4. Видалити слід можна, використовуючи спеціальні відбілювачі і засоби для виведення плям для білих речей.
 5. Спочатку слід від граната потрібно обробити розчином аміаку з водою 1: 1.
 6. Можна використовувати розчин з 2 г лимонної кислоти і 20 мл спирту. Змішати і нагріти. Намочити цим розчином шматок вати, ватний диск або тампон, обробити забруднення. У теплій воді розвести нашатирний спирт і прополоскати в ній річ.

Як можна відіпрати гранатВидалення плями від граната з білого одягу

На шовкових виробах видалити гранат можна розчином оцту. Одну частину 10% оцту розчинити в 10 частинах води. Рідиною натерти сліди від гранатового соку. Потім випрати матерію.

Також можна спробувати використовувати такі речовини, як ацетон, уайт-спірит, бензин. Але такі методи не підійдуть для натурального шовку, шифону, вовни, оксамиту.

Дуже багато кисневих коштів від важких забруднень. Можна спробувати їх.

Видалення плям граната з інших матеріалів

Якщо пляма було поставлено на килим або оббивку меблів, як з ним впоратися? Можна віддати в хімчистку або викликати спеціальну службу з чищення меблів і килимів. У них є різні хімічні засоби для боротьби з важкими плямами. Самостійно можна спробувати, але від незнання річ можна просто зіпсувати.

Випробувати можна такий метод. Приготувати потрібно миску з теплою водою, трохи рідкого мила, молоко або йогурт. Спочатку потрібно намочити забруднення теплою водою за допомогою поролоновою губки, потім втерти в нього рідке мило. Потрібно спробувати розчинити забруднення. А потім нанести трохи йогурту або молока. Залишити розмокати на кілька годин. Потім змити теплою водою і губкою.

Трапляється і так, що пляма повністю вивести не вдається: пізно помітили, воно встигло в'їстися в матеріал. Якщо річ дорога або дорога як пам'ять, улюблений одяг, викидати такий виріб шкода, тому вдаються до декоративних вишивок і наклейок.

Опубликовано: 26-02-2020, 14:19
0

Похожие статьи


Наверх