Дитячі пісочниці для дачі

дитяча пісочниця

Дитяча пісочниця є одним з найбільш популярних і улюблених усіма дітьми місць для ігор. Практично кожна дитина готовий цілий день будувати прекрасні замки, вежі і піраміди, сидячи в пісочниці. Гра з піском розвиває у малюка мислення, дизайнерські здібності, дрібну моторику рук.

дитяча пісочниця

До того ж пісок, нагрітий на жаркому сонечку, має лікувальний ефект. Існує метод в медицині, що носить назву «псаммотерапія», коли використовують корисні властивості гарячого піску для лікування різних захворювань.

Види дитячих пісочниць для дачі

До дитячого ігрового інвентарю пред'являються особливі вимоги:

 • зручність;
 • естетичність;
 • безпеку.

За конструктивними особливостями ці місця для ігор бувають:

 • Збірними, коли складаються з декількох частин;
 • Цільними (монолітними);
 • Відкритими пісочницями;
 • Пісочницями, що мають навіс;
 • Пісочницями з дном;
 • Пісочницями без дна.

За використовуваних матеріалів дитячі пісочниці бувають трьох видів:

 • пластикові;
 • металеві;

  металева пісочниця
  Приклад металевої пісочниці з навісом

 • дерев'яні.

Пластикові дитячі пісочниці

Пластикові пісочниці - яскраві, зручні і компактні острівці дитячого майданчика. Такий чудовий ігровий інвентар має низку переваг:

 1. Безпека. Для пластикових пісочниць застосовуються тільки екологічно чисті матеріали. Діти, які грають в піску, не зашкодять руки про іржаві цвяхи і не заженуть скалку в палець.
 2. Пластикова конструкція не вимагає трудомісткого відходу і щорічного фарбування.
 3. Легкість конструкції і простота установки дозволяють купити і швидко доставити пластикову пісочницю на дачу, виконати монтаж без залучення фахівців в будь-якому зручному для цього місці.
 4. Пісочниці із пластику відрізняються стійкістю до вологості і не бояться опадів. пластикова пісочниця

До недоліків таких виробів можна віднести:

 1. Недовговічність. З усіх матеріалів, використовуваних для виготовлення дитячих пісочниць, пластик є найбільш тендітним.
 2. На яскравому сонці пластик може сильно нагріватися, вигоряти, втрачаючи привабливий яскравий вигляд.

Купити чудову пластикову пісочницю для дачі можна у великому торговому центрі або спеціалізованому інтернет-магазині.

Металеві дитячі пісочниці

Металеві пісочниці в даний час рідко зустрічаються на дитячих майданчиках. Обумовлено це кількома причинами:

 1. Метал швидко нагрівається на сонці, і діти можуть пережити неприємні відчуття при зіткненні з ним, в тому числі опіки.
 2. Металева конструкція вимагає постійної фарбування і швидко іржавіє.

Існують і позитивні сторони. Одна з найважливіших - довговічність конструкції.

металева пісочниця

Дитячі пісочниці з дерева

Сучасні пісочниці з дерева можуть бути виготовлені як з натуральної деревини, так і з фанери. Другий варіант відрізняється більш низькою вартістю, але менш довговічний. Для продовження терміну експлуатації використовуються водовідштовхувальні фарби. До всіх матеріалів пред'являються особливі вимоги з безпеки.
До позитивних якостей дерев'яних пісочниць для дачі можна віднести:

 • Довговічність при правильному догляді;
 • екологічність;
 • Матеріал не нагрівається на сонці. закривається пісочниця з дерева

недоліки:

 • Необхідний регулярний догляд (фарбування);
 • Діти часто заганяють занози при несвоєчасній обробці поверхні;
 • Матеріал схильний до гниття.

Зовнішній вигляд дерев'яної конструкції прекрасно вписується в ландшафтний дизайн дачної ділянки, а щорічна фарбування дозволяє створювати абсолютно новий стиль.
Купити дерев'яну пісочницю для дачі можна в спеціалізованих магазинах, замовити в столярному цеху або зробити самостійно.

Як зробити дерев'яну пісочницю своїми руками

Процес виготовлення дерев'яної пісочниці своїми руками складається з декількох етапів:

 1. При будівництві пісочниці перший крок до досягнення поставленої мети - це грамотне визначення розмірів майбутнього ігрового інвентарю. Стандартні пісочниці, які можна купити, мають розміри 2,5 х 2,5 або 3 х 3 м. Цих розмірів цілком вистачає для гри в піску декількох діточок. Для дачі такої пісочниці буде досить, звичайно, якщо дитина не має наміру вести на дачну ділянку всю свою групу з дитячого садка.
  Для пісочниці необхідно купити стругані дошки товщиною від 25 до 30 мм. Висота повинна бути обрана таким чином, щоб дитина могла без праці потрапити в пісочницю, але при цьому сипучий матеріал не повинен висипатися за межі інвентарю;
 2. Другий крок - розмітка ділянки під пісочницю. розмітка ділянки під пісочницюДля цього знадобляться:
  • чотири кілочка;
  • шнур;
  • рулетка.
  • Необхідно виконати розмітку за допомогою рулетки, вбити кілочки і натягнути шнур. Правильність розмітки можна перевірити, вимірявши діагоналі. Вони повинні бути однаковими. Цей метод підходить тільки для прямокутних і квадратних конструкцій.

  • На місці установки пісочниці необхідно зняти верхній шар грунту на 30-35 см. Стінки слід вирівняти. У центрі пісочниці рекомендується зробити дренаж для видалення зайвої вологи після дощу. Для цього тут викопується ямка глибиною 50-60 см і діаметром 40-45 см, засипається вона галькою або щебенем. Від бортів до центру, для ефективного зливу води, необхідно організувати невеликий ухил. Така система не дозволить воді застоюватися і перетворювати пісок в болото.болото в пісочниці
  • Для пристрою дна пісочниці підійде фанера, міцна плівка, тротуарна плитка або будь-який інший матеріал. Для дренажу в основі необхідно зробити отвори. Рекомендується матеріал для такої основи укладати на піщану «подушку» шаром 4-5 см.
  • Для виготовлення бортиків пісочниці знадобляться:
   • Чотири бруска 50 х 50 см довжиною 50 см;
   • Застругані дошки висотою в 30 см;
   • Чотири дошки для пристрою дерев'яних бортів, на яких малюки зможуть сидіти.
   • Довжина дошки вибирається залежно від розмірів пісочниці. Перед початком роботи дошки і бруски необхідно ретельно відшліфувати і обробити будь-яким антисептичним засобом (оліфою, бітумом), яке можна купити в будь-якому будівельному магазині.
    У разі якщо для пристрою стінок пісочниці бракуватиме широких дощок, можна використовувати більш вузькі, прибивши їх в кілька рядів.Збірка дитячої пісочниці

   • Після всіх підготовчих робіт можна безпосередньо приступити до створення корпусу пісочниці. Для цього необхідно вкопати по кутах бруски на глибину 20 см і прибити до них дошки.
   • По периметру конструкції слід зміцнити горизонтальні сидіння з дощок.
   • Фарбування дерев'яної пісочниці. Для виконання малярних робіт необхідно купити водовідштовхувальну фарбу.

   Вимоги до розміщення

   До місця, на якому буде розташована дитяча пісочниця на дачі, пред'являються певні вимоги, що забезпечують безпеку і комфорт малюка:

   • Пісочницю розташовують на відкритому місці, захищеному від прямих сонячних променів і протягів. У разі якщо пісочниця знаходиться на яскравому сонці, слід подбати про пристрій тенту або навісу. Цілком підійде для цієї мети розкладний пляжну парасольку;
   • Навколо пісочниці не повинно бути речей, які можуть травмувати малюка: будівельного сміття, цвяхів, гострих металевих або дерев'яних предметів;
   • Для безпеки дитини дитячий інвентар рекомендується встановлювати в таке місце, де буде зручно контролювати дії малюка.

   Створюємо затишний куточок: декоруємо пісочницю

   На дерев'яній пісочниці найпростіше створити яскраві, різнокольорові композиції.

   різнобарвна пісочниця
   Для цього необхідно купити водовідштовхувальні фарби декількох кольорів, докласти трохи зусиль і проявити фантазію.

   Дитина із задоволенням візьме участь в цьому цікавому занятті.

   В якості прикраси можна намалювати на дошках цифри і букви, щоб в подальшому уроки з малюком проходили в ігровій обстановці.

   Вибір піску для наповнення

   Як матеріал для пісочниці необхідно вибирати сухий пісок з модулем кратності 1-2 мм. Більш дрібний пісок може потрапляти в очі малюкові і викликати роздратування. На будівельному ринку можна купити такі види піску:

   • кварцовий;
   • річковий;
   • морський;
   • кар'єрний.

   Оптимальний варіант - річковий пісок. Вартість його невисока, а якість відповідає меті. Який би пісок не був обраний для пісочниці, при покупці необхідно перевірити сертифікат безпеки і звернути увагу на місце, де його добувають.

   облаштування пісочниці
   Так відбувається засипка піску

   Існує і спеціальний пісок для дитячого інвентарю, що містить деяку кількість глини для того, щоб було зручно ліпити різні фігурки. До того ж в такий пісок додаються спеціальні ароматичні аромати, призначені для відлякування собак і кішок. Коштує такий пісок дорого, і купити його не завжди представляється можливим.
   Перед засипанням пісок проходять крізь сито для видалення великих частинок і сміття.

   Догляд за пісочницею

   Дитяча пісочниця для дачі вимагає догляду і постійної уваги. Щоб продовжити термін експлуатації і забезпечити дитині безпеку необхідно вживати такі заходи:

   1. Регулярно перевіряти пісок, щоб в ньому не було каменів, сміття, гілок або уламків іграшок. Також може знадобитися підсипка піску, якщо діти під час гри викинули частину його за межі пісочниці. Можна купити невелику кількість піску для підсипання і тримати про всяк випадок. пісочниця з навісом
   2. Міняти пісок в цьому куточку для ігор один або два рази на рік, в залежності від частоти використання і забруднення.
   3. Щорічно, зазвичай навесні, проводити фарбування дерев'яних і металевих пісочниць. Пластиковий інвентар перед установкою протирається вологою серветкою.
   4. Строго стежити за іграшками, з якими дитина возиться в пісочниці і своєчасно видаляти ті, що зламалися.
   5. Для захисту дитячих пісочниць від забруднення застосовувати кришки або полотна міцного водонепроникного матеріалу. Вони запобігають потраплянню сміття, гілок, листя, комах і захищають від тварин, щоб не використали пісочниці в якості туалету. У більшості випадків пластикові пісочниці можна купити вже з кришкою. Для дерев'яних конструкцій використовуються знімні і розсувні кришки, а також висувна конструкція на зразок «пенала».
    пісочниця з дерева
    Так виглядає, що закривається дерев'яна пісочниця

    Головною умовою надійного захисту є відповідність кришки розмірами пісочниці, щоб вона була закрита більш щільно. Полотно необхідно надійно закріплювати щоб уникнути здування сильними поривами вітру. Якщо дерев'яна пісочниця була зроблена своїми руками, необхідно подбати і про структуру кришки, яку можна виготовити з дерев'яних щитів.

   Незалежно від того, яка дитяча пісочниця буде встановлена ​​на дачі, вона принесе дитині радість, зміцнить його здоров'я і розвине мислення. Потім навколо пісочниці можна буде побудувати більш велику дитячий ігровий майданчик.