Як можна випрати весільну сукню в домашніх умовах

Як випрати весільну сукню в домашніх умовах, якщо немає можливості віддати його в хімчистку? Після такого торжества, як заміжжя, залишається багато приємних спогадів і яскравих фотографій. Але разом тим і неприємні плями на весільному вбранні. Трапляється, що можливості віддати його в спеціальні заклади хімічної очистки немає. Деяким шкода віддавати його чужим людям, тому що можуть зіпсувати. Тому часто жінки намагаються відіпрати множинні плями з білосніжною тканини самостійно.

Рекомендації для очищення

Перш ніж прати плаття, необхідно визначити матеріал, з якого він виконаний. Найчастіше весільні сукні виконані з синтетичних матеріалів, тому їх варто очищати вручну.

Як можна випрати весільну сукню в домашніх умовахФурнітура на весільній сукні

Другий етап - це визначення ступеня забруднення матеріалу. В основному страждає поділ сукні, на ньому залишаються сліди від трави, взуття, землі. Після поділу на другому місці за ступенем забруднення - місця пахв. Часто в цих зонах залишаються сліди від поту.

Якщо на вбранні нашиті декоративні елементи, то тим більше варто очищати його вручну, щоб фурнітури не відлетіла. Але це потрібно робити дуже акуратно, щоб зберегти всі елементи. Дуже легко можна втратити приклеєну обробку.

Видалення плям

Перш ніж прати виріб, необхідно видалити всі плями. Чим же їх можна вивести:

  1. Для виведення слідів поту використовують крутий сольовий розчин.
  2. Плями від вина видаляються гарячим мильним розчином.
  3. Розчин аміаку допоможе прибрати зелені плями від трави. Спочатку розчином обробити забруднення, потім натерти господарським милом, прополоскати.

Як можна випрати весільну сукню в домашніх умовахвидалення плям

Важливо: застосовувати хімічні відбілювачі не рекомендується, так як вони можуть зіпсувати урочистий наряд. Природно, не варто застосовувати хлорсодержащие кошти. Вони можуть залишити розлучення, порушити структуру тканини.

Прання сукні вручну і в машині "автомат"

Коли плями виведені, можна приступати до самої пранні. Це освіжить тканину, оновить її. Перед основним пранням рекомендовано замочити поділ сукні. Для цього в таз необхідно налити воду кімнатної температури, розчинити в ній миючий засіб для делікатних тканин мул розчин солі. Замочити в цьому тазу поділ на кілька годин. Після закінчення часу пройтися по ньому зубною щіткою, робити це треба дуже акуратно, щоб не пошкодити тканину.

Як можна випрати весільну сукню в домашніх умовахПрання сукні в домашніх умовах

Після цього можна приступати до освіження всього вироби. Для цього потрібно набрати повну ванну теплої води, додати в неї засіб для очищення. Обережно помістити в воду наряд, потерти місця, де були плями. Дати трохи полежати у воді виробу. Потім воду злити, кілька разів прополоскати в чистій воді. Якщо мильні бульбашки у воді не утворюються, значить, засіб повністю виполоскали.

Можна прати і іншим способом. Якщо на ньому немає ніяких прикрас, то можна повісити над ванною на плечики. Намочити його струменем води з душу. Намиленої губкою обробити весь виріб, ретельно змити струменем води зверху вниз. Дати воді стекти. Не варто сильно розтягувати плаття, це може його деформувати.

Деякі вважають, що очищення в пральному апараті несе загрозу, це погана затія, яка може обернутися зіпсованим нарядом. Але при правильній експлуатації машини "автомат" можна легко і без шкоди освіжити красиве вбрання. рекомендації:

  1. Виставити делікатний режим, температура - не вище 30 градусів. Цикл повинен бути скорочений.
  2. Режим віджиму відключити.
  3. Застосувати рідкі засоби для прання без кольорових вкраплень. Це можуть бути препарати для очищення мережива або делікатних тканин.
  4. Убезпечити бісер, намистини від відпадання можна, нашів на них тканину.
  5. Рекомендовано виріб помістити в захисний чохол.
  6. Радять додати трохи підкрохмалюють кошти. Так плаття буде виглядати як з салону.
  7. Якщо є корсет, то необхідно виставляти мінімальну температуру і обороти. Оскільки це може його деформувати, що виправити буде неможливо.

Сушка і прасування вироби

Зовнішній вигляд залежить від правильно виконаної сушки і прасування вироби.

Віджимати плаття не можна. Це призведе до деформації тканини.

Щоб вода стекла, на дно ванни рекомендують покласти чисту грати, на неї розкласти наряд. Вода стече, тільки потім можна вішати його на плічка. Матеріал необхідно ретельно розправити, щоб не утворилося заломів і складок, які потім дуже складно розгладити. Через 2-3 години виріб можна вивісити на балкон в тінь. Не можна сушити наряд біля будь-яких обігрівальних приладів. Це його зіпсує, так само, як і прямі сонячні промені.

Як можна випрати весільну сукню в домашніх умовахпрасування сукні

Гладити потрібно на чистій білому простирадлі. Підошва праски також повинна бути ідеально чистою. За цим стоїть простежити заздалегідь.

Гладити наряд потрібно тільки з виворітного боку. Мереживо потрібно гладити через марлю, на дуже низьких температурах. Фатин і шифон проглаживают тільки парою у висячому положенні. Коли плаття набуло охайного вигляду, його можна повісити на плічки, закрити чохлом, відправити в шафу.

Опубликовано: 27-02-2020, 12:42
0

Похожие статьи


Наверх