Як можна вивести масну пляму з болонєвій куртки

Як вивести масну пляму з болонєвій куртки - питання зовсім не пусте і з'являється періодично у всякого, хто носить вироби з цього матеріалу. Болонья в зв'язку зі своєю практичністю дуже часто стає матеріалом для вологостійких речей. Однак її естетичний вигляд з роками неминуче стає все гірше. Уникнути жирних плям і засолювання окремих її елементів не можуть навіть часом акуратні люди. Часто при вигляді плям виникає природний рефлекс здати куртку в хімчистку, однак поспішати не варто. Існують ефективні домашні заходи, що допомагають відновити блискучу поверхню виробу своїми руками. Головне, акуратно їх використовувати, розуміючи, що вони також можуть пошкодити матеріал.

Основні поради з видалення жирних плям

Як можна вивести масну пляму з болонєвій куртки

В першу чергу перед очищенням необхідно протерти куртку, видаливши всю можливу пил і бруд. Для цього можна взяти м'яку вологу губку і пройтися по поверхні. Потім скористатися змоченою у воді щіткою.

Будь-які плями варто вичищати спочатку з вивороту вироби. При цьому бажано покласти одяг на тверду поверхню, щоб було зручно виводити забруднення.

Безпосередньо самі плями найкраще прибирати за допомогою ватного тампона. Роботу потрібно вести не поспішаючи, починаючи з країв. Так розлучення будуть скорочуватися, а не збільшуватися.

Засоби по виведенню плям

Як можна вивести масну пляму з болонєвій курткиЗасоби по виведенню плям

Існують різні способи боротьби з плямами:

  1. Першим засобом по боротьбі з жирними плямами повинно стати господарське мило. Щоб воно дало більший ефект, місце забруднення потрібно ретельно намилити і залишити в такому вигляді на кілька годин. Після найкраще випрати куртку.
  2. Добре бореться з жиром звичайна кухонна сіль. Пляма необхідно посипати нею, залишити на деякий час для вбирання, а потім потерти забруднену ділянку м'якоттю хліба або папером, добре вбирає вологу. Таку процедуру можна провести кілька разів поспіль.
  3. Якщо болонья має світлий колір, то можна скористатися нашатирним спиртом, зробивши з нього розчин. Потрібно змішати 2 ст. л. води і 1 ч. л. спирту. Потім в розчині змочується тампон, і обробляється пляма. Щоб не знебарвити інші ділянки тканини, тампоном потрібно протирати тільки жирне місце.
  4. У бій можна пустити і порошок гірчиці. Її знадобиться 2 ст. л., які потрібно змішати з водою. У результаті повинна вийти густа суміш. Її наносять на забруднену ділянку і чекають кілька годин, поки вона вбереться. Потім Болонью перуть в мильній воді.
  5. Ще 1 засіб по боротьбі з жиром - крейда. Для цього його потрібно натовкти і засипати на місце забруднення. В цьому випадку реакції варто чекати до 12 годин. Після чого поверхню можна зачистити щіткою.
  6. Столовий оцет також може допомогти видалити плями на Болоньї. Його потрібно наносити на поверхню за допомогою ватного тампона і втирати для видалення бруду. В кінці маніпуляції куртку обов'язково потрібно випрати.

Видалення застарілих плям

Всі вищевказані способи допоможуть відразу після появи плями. Однак що ж робити, якщо жирний осад тримається на куртці вже багато місяців. В цьому випадку можна скористатися звичайним миючим засобом, яке застосовується для посуду. Досить буде пари крапель такої рідини. Можна капнути їх безпосередньо на місце забруднення, а потім потерти пальцями. Домігшись появи піни, варто зупинитися і дати матерії просто полежати пару годин. Видалити засіб найкраще теплою водою.

Як можна вивести масну пляму з болонєвій курткиВидалення застарілих плям

Якщо знежирюючі кошти не допомогли, можна спробувати провести очистку за допомогою бензину або скипидару. Для цього спочатку тампоном, змоченим в цих засобах, обробляються краю плями, потихеньку рухаючись до середини. Безпосередньо під Болонью потрібно покласти промокальний матеріал, просочений теж бензином або скипидаром. Так буде проводитися подвійна обробка. Після очищення плями куртку варто випрати за допомогою звичайного порошку.

З народних засобів існує спосіб очищення жиру за допомогою картопляного борошна. Густу субстанцію цієї речовини коштує обкатати по жирної поверхні, а потім протерти її черствим хлібом.

Засмальцьований блиск

Якщо справа не в плямі, а в загальному стані куртки, яка стала блищати (особливо це стосується рукавів, кишень і коміра), то в хід можна пустити харчову соду. Її просто потрібно насипати на місце засолювання, а потім обережно потерти вологим тампоном.

Як можна вивести масну пляму з болонєвій курткиЗасмальцьований блиск на куртці

Можна вчинити інакше. Взяти 0,5 склянки спирту, 1 ч. Л. нашатирю, 0,5 ч. л. бензину, зробити з них суміш. Змочити тампон в цьому розчині, потім почати обробляти болонєву поверхню.

У будь-якому випадку відкладати боротьбу з жирними плямами не варто. З кожним днем ​​вести її буде складніше.

Опубликовано: 27-02-2020, 15:26
0

Похожие статьи


Наверх