27-02-2019, 20:39

Будівництво заїзду на дачну ділянку

крита стоянка на дачі

Перед початком будівництва майбутнього заїзду для машини на дачі, перш за все, необхідно визначитися з його розмірами, які в ідеалі повинні становити 2,5-3 метра. Занадто широкий заїзд навряд чи виправданий на невеликому дачній ділянці, коли метри бажано економити. В середньому довжина автомобіля - близько 2,5 метра, відповідно, довжина заїзду повинна становити чотири метри. Виходячи з цього, розміри майданчика виходять 3,5 на 4 метри.

крита стоянка на дачі
Приклад критої парковки на дачі

Після підготовки плану заїзду, можна починати проводити розрахунок вартості будівельних матеріалів. Для цього потрібно вирішити, яке саме покриття для заїзду буде використовуватися: асфальтне або бетонне. Якщо ви вирішили використовувати асфальтне покриття, то майте на увазі, що з ним доведеться багато возитися, додатково застосовуючи Асфальтоукладні каток. Потрібно докласти чимало сил і часу, щоб завершити власноручний якісне укладання асфальту. Саме з цієї причини багато людей вибирають для роботи просте бетонне покриття.

Перш за все, вам необхідно зробити котлован під покриття. Кілочками потрібно відзначити сам заїзд, потім вирити котлован глибиною близько 20 сантиметрів. Потім слід вирівняти поверхню підстави під покриття, після чого зробити опалубку по всьому периметру котловану. Опалубку можна спорудити за допомогою фанери або звичайних дощок.

опалубка
Схема монтажу опалубки під заливання стоянки

Потім необхідно зробити основу з піску висотою приблизно 10 сантиметрів. Кількість піску, який буде витрачено, становить близько 4 кубічних метрів. Для облаштування бетонного підстави піде чотири кубічних метра бетоносмесі. При будівництві заїзду також буде потрібно влаштувати дренаж його, що можна зробити за допомогою спеціально призначеної базальтової сітки.

Але якщо підходити до пристрою цієї важливої ​​системи професійно, то використовуються дренажні труби. Якщо дивитися з точки зору професійного будівництва, то потрібна закладка дренажних труб: вони ховаються в піщану основу.

Верхній шар піщаної основи виготовляється з сухої цементної суміші.

Після підготовки котловану, в нього можна починати засипати пісок. У результаті повинно вийти покриття приблизно в 8 сантиметрів глибиною. Тепер потрібно пролити пісок водою і утрамбувати його.

трамбування піску

Для цього використовують спеціальний трамбувального інструмент або звичайну дерев'яну колоду з двома ручками. Що залишився пісок необхідно змішати з сухою цементною сумішшю (достатньо всього одного мішка). Після цього висипають вийшла цементно-піщану суміш на перший шар, вирівнюють його і роблять утрамбовку.

На цьому можна сказати, що роботи по підставі майбутнього заїзду завершені. Після цього можна проводити бетонні роботи.

На готове підставу укладається дренажна сітка з базальту, після чого можна заливати бетонний шар.

Слід вирівняти верхній шар покриття, причому краще робити це за допомогою спеціального будівельного вібратора. Щоб вода стікала з боків, після цього проводиться профілювання покриття. Робиться такий поверхневий відведення води за допомогою спеціальних лотків із пластику.

пластикові піддони

Заїзд для машини на дачі готовий. Тепер йому потрібно дати відстоятися протягом 20 днів.

Будівництво стоянки для автомобіля

Багато з дачників стурбовані тим, що після приїзду в заміський будинок їм ніде поставити машину. З цієї причини, якщо ви збираєтеся їздити на дачу на машині, вам рано чи пізно доведеться зробити місце для машини на ділянці.

Ситуація, при якій відсутня стоянка для машини, зустрічається дуже часто - автомобіль просто ставиться біля ділянки і перегрівається на жарких сонячних променях. Від цього незручності потрібно позбавлятися якомога швидше.

Як побудувати бюджетну стоянку

Облаштування стоянки, перш за все, має проходити на самому дачній ділянці, а не десь за його кордоном. Крім цього, стоянка не повинна завдавати будь-яких незручностей, наприклад, не заважати дітям грати на спортивній дачної майданчику. Також вона повинна не перешкоджати проїзду інших транспортних засобів поряд з вашим будинком. Тому для початку потрібно оснастити в'їзд автостоянки, а потім тільки починати її будівництво.

В'їзд на ділянку може бути оснащений орними або розсувними дачними воротами, які можна також встановити після закінчення всіх будівельних робіт на ділянці. Навіть можна спорудити тимчасовий заїзд на дачу за допомогою щебеню своїми руками. Коли в'їзд на ділянку готовий, можна приступати до будівництва стоянки.

Знадобляться для цього:

 • пісок;
 • гравій;
 • Металеві труби для дренажу;
 • Покрівельне покриття.

Щоб парковка була хорошою, вам буде потрібно рівне і містке простір, куди б вам було зручно заїжджати машиною. Для її спорудження можуть використовуватися різноманітні матеріали, які вам зручніше за все буде застосовувати з урахуванням особливостей своєї дачної ділянки. Одним з таких варіантів може стати звичайний газон. Є можливість висадити його в будь-якому грунті, і час від часу просто проводити за допомогою газонокосарки його стрижку.

парковка-газон
Приклад газонної стоянки для автомобіля

Для облаштування майданчика можна використовувати пісок - це не тільки дуже зручний матеріал, але і дуже економічний. Його витрата для такого роду робіт невеликий: шар піску для майданчика повинен бути приблизно 10 сантиметрів. Також можна заощадити, використовуючи для цієї мети гравій. Їм лише потрібно рівномірно покрити майданчик особисто парковки. Обидва матеріали дозволяють надійно позбавлятися від води. Майданчику не страшні будуть навіть затяжні дощі, тому що вода на стоянці практично не застоюється.

Декоративними елементами можуть стати невисокий паркан, яким можна оточити стоянку, невеликий бордюр, висаджені поряд декоративні рослини або квіти. Але найголовніше - побудувати навіс, який буде служити захистом машини від сонця, дощів і снігу. До речі, обладнати навіс значно простіше, ніж займатися будівництвом безпосередньо стоянки.

навіс для автостоянки

У тому випадку, коли місце для автомобіля знаходиться неподалік від будівлі, укрити його від погодних неприємностей нескладно. По кутах встановлюється кілька металевих труб, власне «дах» робиться з того матеріалу, який ви віддасте перевагу, наприклад, брезенту, плівки. При розташуванні стоянки на значній відстані від будівель, необхідно зробити арку, яку потім потрібно зміцнити і закрити покрівельними матеріалами.

Споруда капітальної автостоянки

Найбільш надійним і довговічним варіантом споруди стане зведення капітальної автостоянки з розробкою проекту і можливістю його подальшого декорування. Ви можете не витрачати час на проектування, а просто накреслити передбачувану схему майбутньої стоянки, одночасно підраховуючи витрати і кількість матеріалу, який буде витрачений.

капітальна парковка
Так виглядає капітальна парковка на ділянці

Для будівництва капітальної автостоянки потрібно придбати:

 • Бетонну суміш;
 • Матеріали для укладання тротуару;
 • цеглини;
 • Металеві труби;
 • куточки;
 • Стійку фарбу;
 • кисті;
 • Матеріали для покрівлі;
 • лопати;
 • Ємності для розчинів;
 • Кельму.

Будівництво стоянки

Домашня парковка повинна бути побудована таким чином, щоб волога від опадів, що випали на ній не накопичувалася, утворюючи сльота, тоді це вдалий варіант. Це можливо тільки в тому випадку, якщо вона буде ідеально плоскою. Не можна допускати на поверхневому покритті освіти западин і ямок.

Приступаючи до укладання покриття, потрібно володіти відповідними знаннями і професійними навичками, мати спеціальну техніку та інструменти, що може зажадати чималих витрат. Але фундаментальна стоянка для машини на дачі повністю виправдовує всі вкладені в неї кошти, адже вона буде експлуатувати довгі роки.

будівництво парковки на дачі

Головним елементом особистої парковки стане покрівля, яка захистить ваш автомобіль від негативно впливають на нього погодних явищ: спеки, дощу - або навіть мимовільних витівок птахів, чий послід здатний негативно позначитися на зовнішньому вигляді автомобіля. Важливо, щоб покрівельні матеріали були високої якості і кріпилися на надійний каркас. Цілком підійдуть для цієї мети навіть звичайний метал або цегла.

Само собою зрозуміло, що надійної каркасної основою повинен стати якісний фундамент. Коли готовий надійний фундамент, робиться підставу, і вона стає опорою для каркаса майбутньої покрівлі. Дах буде довговічною, каркас рекомендується робити з профілю або металевих куточків. Вони покриваються спеціальною стійкою фарбою.

навіс з дерева
Проект навісу з дерев'яного каркаса

Приступаючи до будівництва каркаса і даху автостоянки потрібно враховувати, з яких матеріалів вони зроблені. Адже матеріал, з якого будуть виготовлені несучі конструкції, повинен «витримати» вага покрівлі. Одним з найпопулярніших покрівельних матеріалів для стоянки є полікарбонат. Цей матеріал дуже легкий і відрізняється хорошою міцністю, крім цього, він простий в установці. Після спорудження каркаса, можна приступати до покриття даху покрівельним матеріалом.

Способи побудови автостоянки

Парковка з використанням щебеню

Цей спосіб відноситься до малобюджетним. Така парковка для машини на дачі має прекрасну пропускною спроможністю води, і, крім цього, вона не тріскається. Негативним моментом такої стоянки можна вважати нерівну поверхню, при якій буде дуже складно зробити чистку взимку від снігу. Товщина основного шару повинна складати 0,2 метра. Для основного поверхневого шару використовують суміш з піску і гравію.

Стоянка з використанням тротуарної цегли

Для такого типу стоянки використовується суміш з піску і гравію, він встановлюється з невеликим заглибленням під тротуарна цегла. Цей матеріал створює рівну поверхню, без утворення пилу і розтріскування полотна в зимовий час.

Тротуарна цегла може добре пропускати воду, завдяки чому вона не затримується на поверхні на занадто довгий час.

Деякі будівельники рекомендують робити укладання тротуарної цегли на цемент. Але цемент після закінчення певного часу почне розтріскуватися, що призведе до поганого просочуванню води. Традиційна технологія укладання тротуарної цегли - це на пісок або його суміш з гравієм.

Для запобігання руйнуванню стоянки згодом її головний (несучий) шар створюється в котловані. У нього необхідно засипати приблизно 0,1 метра піску і гарненько його утрамбувати.

трамбування піску
трамбування піску під автостоянку на дачі

При розрахунку глибини котловану враховується те, яким буде товщина всіх його верств. Піщано-гравійна суміш вимагає ретельної трамбування. Знизу на неї, а також в середині укладається шар геотекстилю. Важливо, щоб в осінньо-весняний період несучий шар ні в якому разі не допустити потрапляння вологи. Якщо це все-таки відбувається, а сама стоянка розташовується в низині ділянки, то варто заздалегідь подбати про систему дренажу і хорошого водовідведення.

Бетонна автостоянка

Бетонна стоянка є один з найбільш міцних і довговічних варіантів. При її облаштуванні облицювання може застосовуватися максимально різноманітна. Підстава такої стоянки дуже міцне, що дозволяє використовувати для облицювання камінь - натуральний або штучний. Таке покриття укладається за допомогою спеціального плиткового клею, який має гарну стійкість до морозів.

бетонна стоянка
Проект автостоянки залитої бетоном

Щоб дощі або паводки не створювали на стоянці проблем, при заливці бетонної суміші потрібно передбачити невеликі ухили для стоку води. А щоб уникнути стиснення бетону при скачках температури, на його поверхні потрібно робити компенсаційні шви через кожні п'ять метрів.