Як почистити підошву праски

У процесі використання на підошві праски накопичується нагар, який унеможливлює використання приладу для прасування. Якщо не знімати нагар, праска буде псувати речі - частинки бруду під впливом високої температури будуть переходити на тканину. Відіпрати нагар після прасування брудним праскою практично неможливо. Але щоб це не відбулося, необхідно своєчасно очищати підошву праски. Це робити не складно, якщо знати способи ефективного видалення нагару з підошви.

Спеціалізовані засоби

Виробники побутової хімії пропонують невеликий асортимент засобів для очищення праски. Це пояснюється тим, що нагаром на підошві можна впоратися і без спеціалізованої хімії. Більш того, деякі хімікати для догляду за прасками просто не працюють - вони знімають лише частина нагару, в результаті чого потрібне повторне нанесення і процес стає трудомістким. Але є кілька варіантів засобів, які працюють безвідмовно.

Олівець для очищення підошви праски

Класичний варіант - олівець для очищення підошви праски. Найдешевше, але при цьому надійне і безвідмовний засіб. Щоб його використовувати не потрібно ніяких додаткових пристосувань або особливих навичок. Ось інструкція:

 • спочатку необхідно розігріти праску до максимуму;
 • потім обробити підошву олівцем;
 • через 30-40 секунд стерти залишки олівця і нагар клаптем цупкої тканини.

Як почистити підошву праски

Важливо! Варто працювати обережно з олівцем для чищення праски, щоб не обпекти руки. Також важливо пам'ятати, що випаровування кошти можуть викликати напади кашлю, необхідно відразу провітрити приміщення.

Рідкі засоби для чищення прасок

Є й інші, більш зручні варіанти засобів, які можна використовувати для очищення прасок від нагару. Засіб потрібно нанести на ватний диск, обробити ним підошву, але для цього не потрібно включати праска і розігрівати його. Після цього необхідно видалити залишки кошти чистою вологою тканиною. Якщо в магазинах не знайшлося спеціалізованого засобу для очищення праски, можна купити кухонну хімію від нагару.

Увага! Відразу після очищення праски краще не прасувати одяг, потрібно пройтися розігрітим праскою по непотрібно тканини, щоб переконатися, що він не залишить слідів.

Народні методи чищення праски

Все ж найпопулярнішими вважаються народні засоби для чищення підошви праски. Вони доступні, прості у використанні і не вимагають зайвих витрат. Вичистити праска можна легко і швидко, використовуючи такі засоби, які знайдуться у кожного в будинку.

Чистка праски сіллю

Сіль ефективно справляється навіть з застарілим нагаром на прасці, але при цьому не пошкоджує і не дряпає його поверхню. Є два популярних способу чистки сіллю.

 1. Необхідно розігріти праску на максимальній потужності, після чого насипати шар солі на рівній, гладкій поверхні, пройтися по ній кілька разів праскою. Коли пристрій охолоне, підошву необхідно протерти чистою ганчіркою.
 2. Згорнути марлю в кілька шарів і укласти в неї сіль, а після зав'язати невеликим мішечком. Коли праска розігріється протерти отриманим мішечком підошву. Повторити кілька разів при необхідності.

Важливо! Найбільш ефективна в чищенні праски сіль дрібного помелу. Вона швидше справляється з забрудненнями, а також не дряпає захисне покриття праски.

Оцет і лимонна кислота

Органічні кислоти розчиняють забруднення різних типів і нагар на підошві праски не виняток, тому їх можна використовувати для чищення приладу. Можна використовувати тільки звичайний столовий оцет, концентрація не більше 9%. Якщо вибирається лимонна кислота, то потрібно заздалегідь приготувати розчин - 1 чайну ложку на склянку води (200 мл). Інструкція по використанню:

 • змочити клапоть цупкої тканини в розчині;
 • трохи нагріти праску;
 • протерти кілька разів;
 • потім витерти залишки нагару тканиною, змоченою у чистій воді.

Як почистити підошву праски

Важливо щоб праска не була дуже гарячою, так як кислота швидко випарується і не встигне роз'їсти нагар. Якщо підошва праски не сильно забруднена, можна його взагалі не гріти, а протерти оцтом холодну пристрій.

Зубний порошок для чищення праски

Найпростіший зубний порошок ідеально підходить для усунення нагару на робочій поверхні праски. Це щадне абразивний засіб, яке не дряпає оброблювані поверхні і при цьому ефективно справляється з пригоріла брудом. Використовувати зубний порошок можна так:

 • змочити ватний диск в теплій воді;
 • нанести на нього чайну ложку зубного порошку;
 • затерти нагар на підошві;
 • змити залишки порошку водою з додаванням оцту.

Корисна порада: щоб усунути залишки зубного порошку або іншого засобу для чищення, можна використовувати тонкі ватяні палички. Попередньо краще змочити ватні палички в столовому оцті.

Сода

Для позбавлення від нагару можна використовувати соду двох видів - кальциновану і харчову. Звичайна, харчова сода використовується так:

 • 1 столову ложку порошку заливають 1 чайною ложкою окропу;
 • кашку ватним диском втирають в плями нагару;
 • залишки нагару знімаються чистої, вологою тканиною.

Як почистити підошву праски

Кальциновану соду використовувати простіше - з неї потрібно просто приготувати розчин і протерти ним кілька разів теплу підошву.

Перекис водню

Точно так же, як і інші засоби, можна використовувати розчин перекису водню для усунення нагару. Бажано брати засіб з концентрацією 3%. Якщо розчин буде міцніше, є ризик обпекти руки. Не можна використовувати перекис на гарячому прасці, так як пари кошти можуть обпалювати слизові оболонки органів дихання і привести до нападу задухи.

Важливо! Якщо нагар застарілий, можна почистити його товченими таблетками перекису водню. Але виконувати таку операцію можна тільки в респіраторі, а після цього просто провітріть приміщення.

Нашатирний спирт

Не гірше інших засобів з нагаром на прасці справляється аптечний розчин аміаку - нашатирний спирт. Але потрібно пам'ятати основні правила його використання:

 • працювати з нашатирем бажано в рукавичках;
 • необхідно відразу провітрити приміщення;
 • не варто використовувати нашатирний спирт для чищення гарячого або навіть теплого праски, він швидко випарується;
 • для протирання потрібно розбавляти нашатирний спирт водою в рівних пропорціях;
 • після нашатирю краще протерти підошву чистою вологою тканиною.

Якщо нашатирний спирт в розбавленому вигляді не допомагає вивести нагар, можна спробувати протерти концентрованим засобом - воно ефективніше.

Увага! Варто обов'язково використовувати для праски тільки очищену воду, в якій низький рівень солей. За рахунок цього можна буде вберегти його від утворення накипу і надовго зберегти чистим всередині і зовні.

Рідина для зняття лаку

Найчастіше нагар на підошві праски з'являється через прасування на неправильному температурному режимі синтетичних речей. В такому випадку швидко прибрати нагар можна за допомогою розчину ацетону - рідини для зняття лаку. Потрібно просто стерти з холодного праски ватним диском і рідиною утворився нагар. Після цього бажано протерти вологою серветкою підошву.

Чистка парафіном

Якщо в будинку є парафінові свічки, очистити підошву праски буде дуже просто. Для цього потрібно взяти чисту бавовняну або льняну тканину і невеликий недогарок свічки. Діяти необхідно так:

 • добре нагріти праску;
 • загорнути свічку в 2 шари тканини;
 • протерти тканиною підошву праски;
 • пропрасувати праскою чистий аркуш білого паперу, щоб зняти залишки парафіну.

Як почистити підошву праски

Необхідно підкласти щось під праску, тому що парафін буде капати. Головне дотримуватися техніки безпеки, щоб уникнути опіків.

Увага! Використовуючи парафін для очищення підошви праски, важливо стежити за тим, щоб він не залишився в рельєфі підошви або в парових отворах.

Корисні поради

Для того, щоб праска працював багато років без збоїв, необхідно знати правила його використання та догляду за ним. Є 7 найголовніших рад, які допоможуть утримувати праска в ідеальному стані.

 1. Не варто перегрівати праску перед прасуванням, щоб не допустити утворення нагару.
 2. Важливо завжди вимикати праску після використання з тієї ж причини.
 3. Завжди перед прасуванням необхідно вивчити правила догляду за річчю і вибирати точно потрібний температурний режим, в іншому випадку може бути зіпсований не тільки праска, а й річ.
 4. Після кожного використання бажано пропрасувати праскою чисту бавовняну тканину або аркуш паперу для профілактики утворення нагару.
 5. У перервах між використаннями праска необхідно зберігати в коробці, або ж підошвою вниз, щоб запобігти скупченню пилу і бруду на підошві.
 6. Не рекомендується прасувати речі з синтетики, так як вона плавиться навіть при низьких температурах, в результаті чого швидко зношується, а на прасці залишається нагар.
 7. Перед чищенням підошви бажано виконати і очищення нутрощі праски від накипу за допомогою спеціалізованого засобу або ж лимонної кислоти і води.

Праска прослужить довго, якщо правильно його використовувати і забезпечити йому належний догляд. Знаючи всі ці способи чистки можна без праці видаляти нагар з підошви праски, а також запобігти повторній появі.

Опубликовано: 3-03-2020, 12:42
0

Похожие статьи


Наверх