Як повісити фотографії на стіну без застосування цвяхів?

Фотокартини часто використовують в якості декору. Але якщо в будинку нещодавно закінчено ремонт, виникає питання про те, як повісити фотографії на стіну без цвяхів, щоб не зіпсувати свіжу обробку. Саме від фактури стін, а також від ваги та розміру декоративних аксесуарів залежать способи кріплення, при яких не треба свердлити дірки або забивати цвяхи.

Невеликі картини, плакати, постери

Фотографії, а також інші подібні елементи прикраси інтер'єру допускається вішати на стіну безпосередньо або в рамках. У будь-якому випадку можна обійтися без неестетичного пошкодження поверхонь, що особливо негативно відбивається на гіпсокартонних плитах, широко застосовуються під час ремонту квартир.

Для легких постерів, малюнків, маленьких рамок можна використовувати шпильки (голки з круглими головками) або канцелярські кнопки. Після них залишаються практично невидимі отвори, які при добуванні голки легко загладжуються вологою ганчіркою. Такий спосіб застосовується для стін, обклеєних шпалерами, а також забарвлених гіпсокартонних поверхонь.

Невеликі за вагою та розміром картини з легкістю витримає кріплення з двостороннього скотча, особливо на тканинній основі. Можна використовувати звичайний монтажний, який продається в будь-якому господарському або будівельному магазині, або зайти в канцелярський відділ і вибрати спеціальний набір кріплень системи Command, розрахований для картин вагою до 4-х кг.

Як повісити фотографії на стіну без застосування цвяхів?Кріплення на скотч

Цей варіант зручний тим, що підходить для багаторазового використання і особливо рекомендований для стін, оброблених гіпсокартоном. Разом з тим він не застосуємо на фактурних шпалерах, чия нерівна поверхня не гарантує надійність зчеплення. Те ж саме можна сказати про декоративну штукатурку і цегляних стінах.

Перш ніж вішати фотографії, слід розмітити олівцем місця для смужок скотча. І тільки після їх приклеювання дозволяється видалити захисну плівку з лицьового боку, до якої буде кріпитися рамка.

При виникненні необхідності зняти або переважити картину, видаляти монтажний скотч потрібно під прямим кутом до стіни. Так зменшується ймовірність пошкодження шпалер або фарби.

Крім того, серед канцтоварів є яскраві різнокольорові клейкі фігурки, які легко видаляються зі стін, не псують шпалери, не залишають жирних слідів. Відмінний варіант для кріплення фотографій або малюнків в дитячих кімнатах.

Як повісити фотографії на стіну без застосування цвяхів?Гачки з клейкою основою для картин

У сантехнічних і господарських магазинах зустрічаються в продажу гачки, які призначені для розвішування рушників у ванних кімнатах і на кухнях. Подібний гачок з клейкою основою витримає картину в невеликій рамці. Мінусом може бути вимога до несучих поверхонь, які повинні бути без шорсткостей. До таких належать пофарбовані або гладко заштукатурені стіни.

Важкі картини, громіздкі постери

Не варто розраховувати, що картина або фотографія в рамці вагою більше 4-х кг довго висітиме на скотчі або шпильці. Тут необхідно використовувати більш ґрунтовні способи кріплення. Серед них:

  1. Карниз-струна. Це, мабуть, найпростіший, але в той же час оригінальний спосіб повісити кілька рамок з фотографіями на одній стіні, не роблячи з неї решето. Карниз легко монтується під стелею або у внутрішній кут на необхідному рівні, підходить для стін складної конфігурації, практично непомітний. На звисають зі струни волосіні, мотузки або навіть ланцюга можна повісити кілька картин, міняти їх розташування і висоту. Звичайно, щоб прикріпити карниз, необхідно скористатися дрилем, але отвори будуть знаходитися в непомітних місцях і їх буде значно менше, ніж потрібно для того, щоб повісити кілька окремих рамок. Нестандартним рішенням буде причепити фотографії безпосередньо до волосіні звичайними прищіпками. Особливо вигідно це виглядає при наявності двох або трьох паралельно натягнутих струн. Таким способом можна створити цілу фотогалерею, яка стане основним декоративним елементом в кімнаті.
  2. Металева штанга. Принцип дії той же, що у сталевої струни. Вона кріпиться враспор на всю довжину стіни або її частина. Перевагою є можливість підвісити великі полотна в важких рамах.
  3. Сталеві гардинні струни застосовуються для кріплення картин і без карниза. Для цього до стелі й підлоги прикручуються чотири гачки (по два навпроти один одного), між ними паралельно натягується сталевий нитка, на якій картини фіксуються на різній висоті. Закріпити рами на корду можна, просвердливши в них отвори. Або, якщо дозволяє конструкція, розібрати рамку, прокласти сталеву нитку між її деталями, після чого склеїти. Крім гачків існують спеціальні системи натягу струн, які є у продажу в будівельних магазинах. Таким чином можна повісити картини не тільки паралельно стіні, але і створювати своєрідні декоративні перегородки, розділяючи простір на окремі зони.
  4. Рідкі цвяхи. Цей в деякій мірі варварський спосіб підходить для кріплення фотографій будь-якої ваги, що називається, на століття. Тому як зняти цей клеїть з будь-якої поверхні без її пошкодження практично неможливо. Підходить для консервативних грунтовних людей, що віддають перевагу все робити надійно і надовго. Зате за рахунок своєї проникаючої дрібнофракційних структури клей здатний утримувати рами будь-якої ваги і на будь-якому покритті.

Існує безліч варіантів кріплення фотографій, плакатів, постерів на стінах без свердління отворів і пріколачіванія цвяхів. Цілком можливо, що відвідування картинних галерей або фотовиставок не тільки доставить естетичне задоволення, а й розширить знання в області способів фіксації і правил розташування пам'ятних фотографій або репродукцій улюблених полотен.

Опубликовано: 5-03-2020, 15:59
0

Похожие статьи


Наверх