Як позбутися від докучливих мишей в квартирі назавжди

Багато домовласники цікавляться, як позбутися мишей в квартирі назавжди. В даний час ці гризуни селяться не тільки в приватних будинках або господарських будівлях. Вони примудряються проникнути навіть на верхні поверхи панельних багатоповерхівок. Тому питання про те, як позбутися мишей в приватному будинку або в квартирі, залишається актуальним і в даний час.

Чим небезпечні гризуни

Миші є рознощиками багатьох небезпечних захворювань. Якщо вони прогризли пакет з крупою, доведеться все викинути, щоб не підчепити якусь інфекцію.

На присадибній ділянці миші псують дерева та інші рослини, прогризаючи кореневу систему, стебла і т. П. Може постраждати від гризунів і зібраний урожай. Миші, щури та інші гризуни виводять з ладу електропроводку, можуть зіпсувати дорогу побутову техніку, меблі, предмети інтер'єру, одяг.

Як позбутися від докучливих мишей в квартирі назавждиКрім усього іншого, миші можуть зіпсувати зібраний урожай

Від мишей в приватному будинку і / або в квартирі багатоповерхового будинку з'являється неприємний запах. Вироблений тваринами шум заважає під час відпочинку. Мишачий послід може з'явитися в будь-якому місці, порушуючи чистоту і порядок. Шерсть гризунів може спровокувати сильні напади алергії.

Вирішувати проблему, як вивести мишей з квартири, потрібно негайно. Якщо з'являються якісь ознаки їх присутності на присадибній ділянці, в приватному будинку або в квартирі, необхідно відразу ж шукати засіб від мишей і / або інших гризунів.

Основні причини появи мишей

Миші проникають в будинки і квартири в пошуках тепла і їжі. З настанням холодів вони прагнуть знайти собі тепле притулок в оселі людей. Вони можуть оселитися в затишному куточку, куди люди рідко заглядають. Наприклад, під ванною або шафою, в коморі. Гизуни часто знаходять притулок у вільному просторі під натяжними стелями, за панелями з гіпсокартону, під плінтусами і т. П.

Продукти харчування, які зберігаються у відкритих банках або пакетах - хороша приманка для мишей. Вони без праці заберуться в кухонну шафу або на відкриту полицю.

Як позбутися від докучливих мишей в квартирі назавждиГризуни проникають в житло через різні отвори в пошуках їжі і тепла

Антисанітарія, недотримання будинку або в квартирі норм гігієни - основна причина появи гризунів. Посуд із залишками їжі, немиті тарілки і / або каструлі, крихти на підлозі, органічне сміття, підлягає зберігається в сміттєвому відрі, - все це видає запахи, вельми привабливі для мишей.

Якщо вдома або в квартирі не дотримується чистота і порядок, гризуни неминуче заведуться. Основні шляхи проникнення мишей:

 • вентиляційні отвори без решіток;
 • щілини в плінтусах або інших конструкціях;
 • кабельні канали в залізобетонних конструкціях;
 • негерметичні стики;
 • технологічні щілини.

Боротьба з мишами повинна починатися відразу після виявлення перших ознак їх наявності в будинку.

Підготовка до виведення мишей

Вирішення питання про те, як боротися з мишами в квартирі або в будинку, починається з з'ясування і усунення основної причини появи гризунів. Зволікати ні в якому разі не можна, адже миші розмножуються дуже швидко.

Спочатку потрібно захистити від гризунів в приватному будинку або в квартирі продукти харчування. Для цього потрібно скласти всі запаси в холодильник або в герметично закриту тару зі скла або іншого міцного матеріалу.

Як позбутися від докучливих мишей в квартирі назавждиПерш за все слід перекрити всі можливі шляхи проникнення мишей в приміщення

Всі можливі шляхи проникнення мишей потрібно перекрити:

 1. Вентиляційні канали закрити дрібновічковими гратами.
 2. Щілини заповнити цементом, бетоном або монтажною піною.
 3. Зробити будинку генеральне прибирання. Ретельно очистити від пилу і сміття всі кути і простір під великими предметами меблів, ванною, холодильником, пральною машиною.

Надалі потрібно ретельно підтримувати чистоту і порядок. Всі продукти прибирати на місце. Посуд мити відразу після їжі. Крихти й дрібні частинки продуктів харчування, що залишилися після приготування їжі, прибирати без зволікання.

Домовик сміття потрібно виносити щодня або через день. Кришка сміттєвого відра завжди повинна бути щільно закрита. Сильно пахнуть залишки продуктів та страв попередньо упаковувати в пакети.

Засоби проти мишей

Існує багато способів, як позбутися мишей в будинку або в квартирі. Можна використовувати різні трави, запах яких гризуни не переносять. До таких рослин належить:

 • багно болотний;
 • бузина;
 • ромашка;
 • пижмо;
 • полин;
 • м'ята перцева.

Зазначені рослини потрібно розкласти будинку або в квартирі. Особливу увагу при цьому варто приділити шляхам проникнення гризунів. За допомогою рослин можна позбавлятися від мишей також в місцях зберігання врожаю і великого запасу продуктів - коморі, коморі, підпіллі.

Деревна зола містить лужні речовини, що роз'їдають подушечки мишачих лапок. Її потрібно розтерти в порошок і розсипати в місцях проживання гризунів.

Дрібні осколки скла сильно ранять лапки гризунів, і вони йдуть подалі від таких місць. Застосовувати бите скло потрібно з великою обережністю, щоб не поранитися.

Щоб виводити мишей, можна приготувати їстівні суміші, наприклад, з борошна і алебастру, взявши їх в рівних частках. Для іншої суміші буде потрібно:

 • цукор - 200г;
 • борошно - 300 г;
 • гіпс (або негашене вапно) - 500 г.

Всі інгредієнти потрібно змішати в сухому вигляді і розсипати потроху на блюдця або іншу підходящу посуд, потім розставити в затишних кутах. Поруч обов'язково залишити невеликі ємності з водою. Після того як миша з'їсть приманку і зап'є її водою, у неї трапиться заворот кишок. Ці суміші краще застосовувати, щоб вивести мишей з приватного будинку або з квартири за відсутності домашніх вихованців.

Як позбутися від докучливих мишей в квартирі назавждиГризуни не переносять запаху деяких трав

Кішки - хороші помічники в боротьбі з мишами. Однак потрібно враховувати, що 1 кішка не зможе знищити велику кількість гризунів. Тим більше, що не всі кішки хороші мишолови. Породисті особини дуже рідко можуть ловити мишей, в цьому випадку шкідників може відлякати запах кішки.

Детальніше про мишоловках

Готову мишоловку можна придбати в господарському магазині. Сучасні пристрої такого типу прості і надійні, дешеві і зручні у використанні. В якості приманки можна покласти трохи ковбаси, сала, білого хліба. Сир краще не використовувати: він швидко сохне і втрачає запах, який приваблює мишей. Для більшої ефективності краще розставити кілька мишоловок. Їх потрібно регулярно оглядати, класти свіжу приманку.

Як саморобної мишоловки можна використовувати скляну пляшку. На дно потрібно налити трохи рослинного масла (краще соняшникової). Запах продукту приверне миша, вона залізе в пляшку, але не зможе вибратися назовні.

Для мишоловки іншої конструкції потрібно приготувати:

 • скляний резервуар - стакан або банку ємністю не більше 1 л;
 • монетка або жетон діаметром приблизно 20 - 25 мм;
 • підставка з відповідного матеріалу розміром трохи більше діаметру банки;
 • приманка.

Приманку потрібно закріпити на стінці резервуара ближче до денця. Для цього підійде пластилін, жувальна гумка, 2-сторонній скотч і т. П. Єдина умова - не повинно бути різкого запаху, інакше це відлякає тварина.

Банку або гранований стакан із закріпленою приманкою потрібно поставити догори дном на основу. Під край резервуара поміщається монетка, поставлена ​​на ребро. Коли гризун залізе всередину і спробує дістатися до приманки, монетка впаде, банку щільно притулиться до основи, закриваючи вихід.

Чим відлякати мишей?

В даний час з'явилися спеціальні пристрої, які відлякують мишей за допомогою ультрафіолетових випромінювань. Такий прилад можна придбати в спеціальному магазині. До нього додається інструкція, детально пояснює, як використовувати пристрій.

Як позбутися від докучливих мишей в квартирі назавждиУльтразвуковий відлякувач мишей можна купити або зібрати своїми руками

Саморобний варіант відлякування мишей - генератор, періодично (раз в 1 -2 хв.), Що випромінює через динамік або колонку звук частотою 480 Гц протягом 10-15 секунд. Для його виготовлення можна використовувати:

 • логічні цифрові мікросхеми;
 • підсилювач звукової частоти потужністю 1-2 Вт;
 • плата монтажна друкована;
 • джерело електроживлення на 4-5 В (пальчикові батарейки).

Вважається, що звуки в даному діапазоні частот не переносяться гризунами, тому вони залишать приміщення, в якому буде розміщено пристрій.

Спеціальна отрута

Ефективний засіб, яке допоможе вивести мишей в будинку назавжди, - отруйні речовини. Купувати їх слід тільки в спеціалізованому магазині. Застосовувати отрути потрібно в суворій відповідності до вказівок інструкції.

Як позбутися від докучливих мишей в квартирі назавждиУ спеціалізованих магазинах можна купити різноманітну отруту для гризунів

Основні види отрути проти мишей і інших гризунів:

 • суспензія;
 • порошок;
 • галети;
 • брикети парафінові;
 • рідини.

Особливу обережність слід проявляти при наявності домашніх тварин. Щоб домашній вихованець не отруївся, бажано його видалити з будинку або квартири на деякий час.

Опубликовано: 5-03-2020, 18:07
0

Похожие статьи


Наверх