Як позбутися від запаху собачої сечі в будинку - вивчаємо всі варіанти

Про те, як позбутися від запаху собачої сечі в будинку, задаються питанням практично всі початківці собаківники. Існує безліч факторів, які сприяють тому, що собака починає гадити на улюблений килим або диван. Це може бути відсутність дресирування, протест з боку вихованця або просто собака ще маленька (щеня). До того часу, поки тварина не буде привчене до того, що будинок не місце для справляння своїх природних потреб, господарям доведеться навчитися боротися з наслідками такої поведінки домашнього улюбленця.

Видалення запаху свіжої сечі

Після того як собака спорожнити свій сечовий міхур в будинку, її потрібно негайно покарати. Як це зробити правильно, можна дізнатися у кінологів. Тільки лише після виховних моралей можна приступати до збирання. Незалежно від того, на м'яку або тверду поверхню напаскудив пес, мокра пляма потрібно видалити за допомогою паперової серветки або скористатися туалетним папером.

Якщо сеча потрапила на килим, її не слід намагатися видалити за допомогою звичайної ганчірки і води. Зайва рідина тільки посприяє тому, що сеча проникне глибше в тканину, також збільшиться обсяг проблемної області. Такі дії приведуть тільки до ускладнення ситуації.

Як позбутися від запаху собачої сечі в будинку - вивчаємо всі варіантиЛіквідація калюжі на підлозі

Для того щоб позбутися від сечі з тканинної поверхні, рекомендується висипати на пляму, яке залишив після себе вихованець, звичайний наповнювач для туалету тварин. Поспішати немає сенсу. Потрібно, щоб наповнювач увібрав в себе всю вологу і тільки після цього його можна видалити. Місце, де раніше було пляма від собачої сечі, залишиться тільки пропилососити.

Якщо сеча глибоко проникла в тканинну поверхню, і наповнювач не зміг увібрати в себе всю необхідну кількість вологи, від запаху можна позбутися за допомогою води і оцту. Вплив водно-оцтового розчину на урину є руйнуються, їм потрібно залити мокра пляма. Через деякий час хімічна реакція дасть свої результати, і проблемну ділянку стане чистим. Запах оцту з квартири достатньо швидко вивітрюється.

Після повного висихання на місце, де було пляма, потрібно насипати гідрокарбонат натрію (харчову соду). Зверху на соду виливають суміш рідкого мила, перекису водню і води. Сукупність даних речовин остаточно зруйнує залишки урини, а перекис водню продезинфікує оброблювану поверхню. Завершальним дією стане робота пилососа. Очистити область плями можна буде відразу після її висихання.

Свіжу сечу собаки достатнього легко зруйнувати, якщо впливати на неї різними хімічними елементами.

Що робити зі старими плямами?

Позбавлятися від запаху і слідів застарілих плям собачої сечі складніше. Звичайно, найкращим вирішенням цієї проблеми стане не допускати повного висихання, а своєчасно прибирати за твариною, але не завжди це можливо.

Якщо запах в будинку вже перебуває тривалий час, то щоб його позбутися повністю, рекомендується почати генеральне прибирання. Потрібно зняти всі штори, килими, чохли з дивана, подушки, постільна білизна та інше, що знаходиться в приміщенні, і відправити його в пральну машину. Справа в тому, що навіть якщо собака мочилася тільки в певному місці, наприклад, на палас, запах висохлої сечі поширився по дому і міг вбратися в будь-який предмет. Якщо цього не зробити і залишити якийсь із предметів недоторканим (тобто не чистити), то всі інші зусилля будуть марними. Запах сечі як і раніше буде присутній в будинку навіть після генерального прибирання.

Як позбутися від запаху собачої сечі в будинку - вивчаємо всі варіантиВидалення запаху сечі з килима

Прати речі потрібно при високій температурі. Якщо є загроза пошкодити тканину, наприклад чохла з крісла, то такі речі рекомендується віддати в хімчистку.

Для очищення м'яких меблів можна придбати миючі засоби, які спеціально призначені для таких цілей. Самостійно приготувати засіб для чищення теж можливо. Для цього будуть потрібні звичайний відбілювач, вода і миючий засіб. За допомогою губки здійснюється очищення м'яких меблів.

Крім хлорвмісних речовин, з запахом сечі добре справляються:

  • перекис водню;
  • лимонна кислота;
  • оцет;
  • харчова сода;
  • марганцівка.

Одне з перерахованих вище засобів потрібно розчинити у воді і обробити з пульверизатора все тканинні поверхні, які не можна випрати звичайним способом. На завершення оброблену поверхню потрібно протерти мокрою ганчіркою.

Досить небезпечним, але досить ефективним засобом є суха хлорка, перед застосуванням яку потрібно розвести у воді.

В процесі роботи органи дихання, очі і руки повинні бути захищені. Крім того, перш ніж скористатися таким агресивні хімікатом, потрібно переконатися, що оброблювана поверхня не постраждає. Приблизно за 20 хвилин розчин повністю знищує всі сліди присутності собачої сечі. На завершення обов'язково потрібно ретельно вимити водою місце, де проводилися очисні роботи.

Позбутися від запаху з поверхні підлоги можна за допомогою йоду, розведеного в 1 л води. Отриманий розчин розпилюють на проблемній ділянці. Переживати про те, що йод залишить сліди не варто, так як через деякий час він самостійно знебарвиться.

Не тільки прибрати пляма і неприємний аромат, а також відучити собаку гадити в одному і тому ж місці можна за допомогою медичного спирту. Після прибирання таким засобом поверхню буде не тільки чистою візуально, але ще і продезінфікованої.

Іноді навіть після ретельного прибирання всього будинку в приміщенні все одно залишається запах сечі собаки. У такому випадку рекомендується придбати ліхтарик з ультрафіолетовим світлом. Скористатися ним можна буде в темний час доби. Справа в тому, що при ультрафіолетовому світлі все біологічні сліди виявляються і їх легко помітити. Таким чином можна зрозуміти, де залишилися плями, які і виділяють на весь будинок цей неприємний запах.

Опубликовано: 6-03-2020, 15:08
0

Похожие статьи


Наверх