Як правильно мити кришталеву люстру

Ще вибираючи світильник в магазині, необхідно було подумати, як мити кришталеву люстру. Це прекрасний елемент декору, істотно доповнює помпезність парадних кімнат, кілька недоречний в передпокої або в кухні, в певному дизайні можливий в спальні. Видовищно, красиво переливається і виблискує певного часу. Щодо проста конструкція ще не викликає особливих труднощів. Але якщо конструкція обрана помпезна, складна, з безліччю підвісок, то приведення її в порядок завжди переростає в справжню проблему. Судячи за інструкціями, роздаються з гламурних джерелах, є люди, які вішають кришталь і на кухні, і у ванній. Це той випадок, коли прагнення до розкоші переважує притаманну господаркам раціональність.

Деякі особливості кришталевих люстр

Навіть у вітальні, де нечасто зустрічаються джерела забруднень у вигляді постійної вологості, жиру, кіптяви, тютюнового диму, вуличної гару, прекрасний матеріал з часом тьмяніє, покривається нальотом пилу, втрачає здатність відбивати сонячне світло, і все це в сукупності вимагає, щоб про люстру подбали. Що вже тоді говорити про господарських приміщеннях, в яких імовірність забруднення набагато більше. Про люстрі з кришталю слід піклуватися регулярно, скидатися з неї пил за допомогою метелочкой або м'якою ганчіркою, а й ці заходи не врятують від прийдешньої складної процедури. Час від часу її доведеться мити.

Це одна з найбільш вибагливих категорій світильників, яку тільки можна собі уявити. Візуальний ефект блиску і переливання досягається зазвичай за допомогою розміщення підвісок різного розміру і форми на металевих, багаторівневих каркасах за допомогою особливих кріплень. Традиційність використання кришталю для виготовлення елементів парадного декору завжди була засобом створення красивого інтер'єру і джерелом особливих турбот по підтримці його в належному стані. Високоякісний кришталь виглядає особливо видовищно і менше піддається забруднень, проте і коштує він чималих грошей.

Як правильно мити кришталеву люструВелика кришталева люстра

Характерно традиційне використання кришталю в прозорому і безбарвному виконанні, проте зараз стали застосовуватися і люстри в іншій кольоровій гамі. Варіанти конструкції роблять світильники різноманітними і видовищними, але чим масивніше і прихотливее конструкція, тим складніше приводити її в порядок. 2 найпоширеніші варіанти - стельовий і підвісний - не зменшують, а збільшують складності поводження з такими виробами. Стельовий характерний великою кількістю дрібних деталей (крапель, спіралей, завитків), асиметрією або різнорівневі розташування і, будучи закріпленими під стелею, являють собою справжню головоломку при митті. Підвісні зазвичай більше за розміром, і складність їх посилюється металевими декоративними деталями, які потрібно обробляти окремо.

Засоби, способи, допоміжні матеріали

Щотижневе змахування пилу і навіть протирання ганчіркою з табуретки або драбини не рятують від того, щоб люстру не доводилося мити. Як помити кришталеву люстру з підвісками, вирішують в залежності від того, яким чином вона влаштована і наскільки встигла забруднитися. Підвісну зняти простіше, але в цьому не завжди є потреба. Але і для підвісної, і для стельової неодмінно будуть потрібні наступні засоби:

 • спеціальні миючі склади по догляду за склом і кришталем;
 • порошок для чищення металевих частин (його можна приготувати самостійно);
 • мильний розчин з господарського мила або засоби для знежирення посуду;
 • мітелочкою для пилу або м'яка щітка;
 • гумові рукавиці;
 • чиста бавовняна ганчірочка для протирання насухо (без ворсу);
 • нашатирний спирт, оцет, сіль, або сода;
 • поліетилен (для запобігання статі або килима);
 • таз або інша ємність для води;
 • драбина або табурет.

Крім миття, кришталеву люстру можна очистити і сухим способом, ретельно протерши кожну висульку або завитки оксамитової ганчірочкою, пропилососити від пилу, застосувати очищуючий спрей HG для люстр і світильників, і це буде простіше і швидше. Але тільки миття здатне повернути виробу такий вид, як ніби воно нове і прекрасне, тільки вчора було куплено і підвішено під стелею.

Процес миття: послідовність і засоби

Подальші події розвиваються в залежності від обраного варіанту миття. Навіть якщо вирішено, вимити люстру, не знімаючи її зі стелі, світло у всій квартирі доведеться відключити, щоб не вдарило струмом. Адже це світильник, який працює від електрики. Потім підлогу під люстрою затьмарюється поліетиленом для запобігання забрудненню. Це не кардинально, можна використовувати старі газети або непотрібні шматки шпалер. Миючі засоби з активними інгредієнтами, абразивними матеріалами, жорсткі щітки та інші речі, несумісні з кришталем, слід відкинути як неможливі, в якій би ступеня забрудненості він ні перебувала. Непогано б заздалегідь приготувати порошок для металевих частин. Найпоширеніший в таких випадках - суміш зубного порошку або пасти з нашатирним спиртом.

Найкраще люстру сфотографувати не для того, щоб знімок був на пам'ять, а щоб збереглася інструкція, як правильно розвісити зняті підвіски на свої місця. Знявши підвіски, їх найкраще замочити у воді кімнатної температури (25-26 ° C) з розведеним в ній миючим засобом по догляду за кришталем або склом, або зі звичайним для миття посуду, якщо пил на них липка і не пішла при змахування щіткою. Після півгодинного замочування кожна підвіска протирається вологою губкою в теплій воді, після чого ополіскується в холодній, яка додасть їй блиск, з додаванням оцту або нашатирю. Великі частини, на яких немає особливих звивин, обробляються засобом для стекол або кришталю в спреї, після чого насухо протираються чистою і сухою ганчіркою.

Як правильно мити кришталеву люструМиття кришталевої люстри

При прагненні до особливого блиску деталі можна скласти на м'якій поверхні до повного висушування, а потім відполірувати оксамитової ганчірочкою так, щоб кожна заблищала. У той час поки кришталь підсихає, металевий каркас до блиску натирається миючим порошком, а потім порошок скидаються м'якою щіткою і полірують. Якщо люстра дорога, і на метал нанесена позолота, або каркас з бронзи, застосовуються спеціальні засоби для догляду за такими поверхнями (наприклад, розчин гідроксиду амонію і зубного порошку). Потім акуратно розвішують підвіски на місце, керуючись попередньо зробленої фотографією. Якщо залишаться зайві запчастини, що іноді трапляється, не біда. Прибережіть їх до наступного миття, тоді вони можуть стати в нагоді.

Спрощені схеми: швидше і гірше

Як почистити кришталеву люстру, якщо вона монолітною, громіздкої конструкції, або немає можливості зняти підвіски? Є 3 досить простих способи, які не дуже ефективних і не особливо результативних, але до них можна вдатися, якщо немає часу, або забруднень особливих немає, а проводиться генеральне прибирання:

 • миючий спрей HG для люстр і світильників;
 • пульверизатор з мильною водою;
 • драбина і миття вручну.

При будь-якому з цих способів потрібно відключення електрики, гумова захист патронів, якщо такі є. Особливо незручний третій. Для запобігання статі при митті з пульверизатора під люстрою розміщується велика ємність з водою або перевернутий пляжну парасольку. Вони ж виконають функцію амортизатора, якщо підвіска зі світильника впаде. Найбільше зручний Нg спрей, особливо застосовний для люстр від Сваровскі, які взагалі заборонено мити. Люстра з кольорового кришталю може бути також оброблена спреєм, тому що ніхто толком не знає, як слід мити саме кольоровий кришталь.

Миття подібних конструкцій - процес делікатний, кропітка, вимагає значних витрат часу. Для того щоб якомога рідше до нього вдаватися, люстру слід регулярно очищати від пилу, користуючись спеціальними пристосуваннями або просто пилососом. Плями від комах можна легко видалити тампоном, змоченим в горілці, а металеві частини протерти до блиску. Ця дрібна, непомітна і не особливо тривала турбота про гарну речі може позбавити від цілого дня, витраченого на миття, протягом довгого часу.

Опубликовано: 6-03-2020, 20:25
0

Похожие статьи


Наверх