Як правильно нагострити керамічний ніж в домашніх умовах?

У побуті часто виникає проблема, як нагострити керамічний ніж в домашніх умовах, рішення якої досить просте.

Догляд за керамічними ножами

У кожного з нас на кухні є ніж або навіть цілих набір подібних виробів. У більшості випадків, це металеві пристосування з дерев'яною або пластиковою ручкою. Працювати з ними досить зручно, але вони дуже швидко затупляются і втрачають свої якості. Альтернативою металевим ножів служить кераміка, що володіє незвичайною гостротою і чудовим зовнішнім виглядом. Крім того, керамічні вироби більш функціональні і практичні, але навіть вони з часом починають затупляться, хоча відбувається це в 2-3 рази повільніше, ніж при роботі з металом.

Керамічні ножі з'явилися на полицях наших магазинів відносно недавно, але вже встигли завоювати популярність. Такий стан справ зумовлений відмінними ріжучими властивостями, прекрасними зовнішніми даними і високою практичністю, які є їх візитною карткою. Крім того, керамічне полотно набагато міцніше металевого, що істотно збільшує тривалість експлуатації без заточки. Однак, як і будь-який матеріал, на який виявляється систематичне механічний вплив, кераміка поступово втрачає свої характеристики.

Як правильно нагострити керамічний ніж в домашніх умовах?Керамічний ніж в дії

Зіткнувшись з подібною проблемою, багатьох цікавить питання, чи можна повернути ножа його первинні властивості? Зробити це, звичайно ж, можливо, хоча і не так просто, як при роботі з металевими виробами. Спершу необхідно зрозуміти що саме призводить до затуплення керамічного полотна.

Як не дивно, але лезо керамічного ножа досить крихке і його неважко зламати. При цьому відновлення полотна неможливо, пошкоджене виріб залишається тільки викинути. Виходячи з цього, з ним потрібно звертатися дбайливо, не намагаючись розрубати заморожене м'ясо, кістки, лід та інші аналогічні продукти. Крім того, кераміку не слід намагатися зігнути, оскільки вона слабка на вигин і просто зламається у вас в руках. Також не можна користуватися таким ножем на скляних або кам'яних дошках або намагатися відкрити консервну банку, оскільки подібні дії призведуть лише до псування пристосування.

Як правильно нагострити керамічний ніж в домашніх умовах?Крихке лезо керамічного ножа

При дбайливої ​​експлуатації керамічне полотно прослужить в 2-3 рази довше, ніж звичайно металевого і затупітся лише через кілька років. При цьому якщо протягом цього часу ніж не зламається, то неминуче втратить свою гостроту. Саме тоді особливу важливість придбає питання, як нагострити керамічний ніж.

Чи можна взагалі нагострити керамічний ніж?

Чим точити керамічне лезо? Ні для кого не є секретом, що вплинути на який-небудь матеріал можна лише впливу на нього іншим більш міцним виробом. У свою чергу, знайти його досить складно, оскільки твердіше цирконієвої кераміки є тільки алмаз. Виходячи з цього, заточка керамічних виробів здійснюється за допомогою спеціальних пристосувань з алмазним напиленням, здатних вплинути на структуру поверхні:

  • точилок для керамічних виробів;
  • електричних точильних пристроїв;
  • алмазної пасти.

Використання цих коштів в найкращому вигляді дає зрозуміти, як заточити керамічний ніж в домашніх умовах.

Найкращим рішенням є звернення в спеціалізовану майстерню, де виріб заточат вірно, не пошкодивши підстави або порушивши його цілісність. Однак подібний процес вимагає часу, є не дуже зручним і має на увазі певні матеріальні витрати.

Альтернативою професійній обробці служить заточка керамічних ножів в домашніх умовах. Кращим рішенням для здійснення таких дій є придбання спеціальної точила, не тільки дозволяє обробляти полотно, але і дає можливість контролювати кут заточення, нівелюючи дрібні відколи. Крім того, подібні пристрої оснащені функцією визначення максимально доступного відстані між елементами. Її наявність дає можливість підлаштовуватися під товщину леза, яка у кераміки може коливатися, що дозволяє заточити вістрі рівномірно і якісно.

Точити керамічні ножі в домашніх умовах можна і на звичайному верстаті, попередньо замінивши стандартний абразивний круг, призначений для металу, на виріб з алмазним напиленням. Однак при проведенні робіт необхідно бути вкрай обережним і пам'ятати про крихкість вироби. Виходячи з цього, на жорні необхідно виставити мінімальні обороти і точити лезо акуратно, не докладаючи великих фізичних зусиль. У свою чергу, трохи підправити гостру кромку можна за допомогою спеціального стрижня, виготовленого з твердого матеріалу з алмазним напиленням і отримав назву Мусатов. Робота з ним також не вимагає особливих фізичних даних, але має на увазі крайню обережність і філігранність.

Як правильно нагострити керамічний ніж в домашніх умовах?Використання спеціальної точила

Ще одним варіантом заточування кераміки своїми руками служить використання алмазної пасти, яка наноситься на лезо. При цьому величина її зерна не повинна бути не більше 5000 мк або навіть менше. Саме такі показники дозволяють оптимально впливати на вістрі, сприяючи поверненню втрачених якостей і відновлення його функціональності.

Як точити керамічний ніж в домашніх умовах?

Заточка керамічного ножа за допомогою точильного верстата містить безліч тонкощів, але головне правило говорить, що обробка полотна здійснюється виключно на найнижчих оборотах. При здійсненні дій не можна занадто сильно притискати лезо до алмазної поверхні, але і надмірно вільно утримувати його також не варто. Оптимальніше і безпечніше за все тримати полотно таким чином, щоб воно було добре притиснуто і повністю стикалося з робочою поверхнею круга, що не підстрибуючи або відриваючись від неї.

Як правильно нагострити керамічний ніж в домашніх умовах?Заточка керамічного ножа

Як точити керамічний ніж в домашніх умовах? При детальному огляді кромки леза стає помітним, що вона трохи опукла. Виходячи з цього, при придавливанием вістря до точив потрібно бути вкрай уважним і пам'ятати, що обробка кераміки тривати набагато довше, ніж заточка металевого виробу. Техніка впливу на керамічне полотно має кілька відмінностей від обробки металевого клинка. Починати точити виріб необхідно біля самої рукоятки, акуратно притискаючи лезо до обертається на низьких оборотах колі і повільно просуваючи його від основи до кінчика. При цьому одним проходом уздовж полотна і назад обмежуватися не слід, оскільки це навряд чи принесе позитивний результат.

Для отримання максимального ефекту ніж слід обробити мінімум 5-7 разів, а після перевернути і всі маніпуляції повторити з самого початку. Тільки після цього керамічний ніж придбає необхідну гостроту і поверне свій зовнішній блиск, а лезо знову стане монолітним і рівномірним.

Точити керамічний ніж в домашніх умовах можна і вручну, без застосування будь-яких автоматичних пристроїв. Як правило, для забезпечення потрібних параметрів застосовуються точильні камені з алмазним покриттям, що відрізняються різним рівнем зернистості. Оптимальними умовами для полірування і правки полотна є зернистість каменя не менше 6000 мк. У свою чергу, щоб нівелювати невеликі щербинки і відколи, полотно слід правити за допомогою каменю з зернистістю не менше 3000 мк, а заточувати ріжучий облямівку при показнику на камені 5000 мк. При цьому, незважаючи на рівень зернистості каменів, вони завжди повинні бути трохи вологими, що забезпечить максимальний рівень впливу на керамічне підставу.

Висновок по темі

Керамічні ножі мають безліч відмінностей від металевих аналогів. В першу чергу, мова йде про довговічність і поліпшеним експлуатаційним характеристикам, домогтися яких дозволяє саме використання кераміки. При цьому в процесі експлуатації необхідно бути уважним, оскільки її полотно досить легко розколоти. Що ж стосується заточки, то найкраще звернутися до професіоналів, які гарантують отримання позитивного результату. Однак можна спробувати нагострити лезо і своїми руками. Для цього існує кілька рівноцінних засобів, використання яких здатне принести бажаний результат, але використовувати їх слід вкрай обережно і акуратно.

Опубликовано: 7-03-2020, 11:22
0

Похожие статьи


Наверх