Як правильно прати поліестер в пральній машині

Кому здасться складним питання: як прати поліестер в пральній машинці? Здавалося б, все просто: склав речі в барабан, виставив щадний температурний режим, і все в порядку. Однак не варто все так спрощувати. Для того щоб якісно вирішити цю задачу, в першу чергу необхідно зрозуміти: що таке поліестер?

Який буває тканину з поліестеру

Новітні технології, створені, здавалося б, для того, щоб покращувати якість життя, економити час, а головне - отримувати надприбутки, не завжди працюють на простого споживача і мають безліч підводних каменів, а тому обиватель повинен хоч трохи розбиратися в розмаїтті продукту.

Почнемо з найпростіших форм, а для цього потрібно уявити собі пластмасове відро. Як це не дивно, але саме воно є батьком всіх відомих форм поліестеру, який завжди за своєю суттю буде поліефірним нафтопродуктом. Процес виробництва тканин і матеріалів у порівнянні з минулим століттям змінився до невпізнання. Більше не потрібно засівати поля, збирати урожай або вирощувати тутового шовкопряда - практично всі змогли замінити пластмасою і її похідними. Шикарне оздоблення нареченої, високоякісне спорядження альпініста або звичайне постільна білизна - все це різновиди поліестеру.

Як правильно прати поліестер в пральній машиніПроцес виробництва тканин і матеріалів у порівнянні з минулим століттям змінився до невпізнання

Залишимо осторонь неякісний і дешевий аспект цього продукту - володіння різким специфічним запахом і повним набором властивостей, небезпечних для споживача.

Способи догляду за виробами

Для того щоб зрозуміти, як правильно доглядати за річчю з поліестеру, вкрай важливо вивчити його склад. Гідні виробники, як правило, викладають процентний вміст, яке допомагає визначитися: чи можна улюблений светр прати в машинці, або це буде тільки ручне прання або взагалі - суха хімічна чистка? Хоча буває, що на бирці в складі оголошений 100% бавовна, але якість викликає сумніви. Більш-менш правильно виявити обман в таких випадках допомагає тест на запах і перевірка вогнем на шматочку вироби.

Як правильно прати поліестер в пральній машиніДля того щоб зрозуміти, як правильно доглядати за річчю з поліестеру, вкрай важливо вивчити його склад

Отже, визначившись з тим, що виріб можна прати в машинці, варто запам'ятати декілька основних правил, які допоможуть зберегти його на довгий час.

Слід віддати перевагу рідким засобам для прання, так як сухі порошки часто погано вимиваються зі структури поліефірних волокон, і в результаті очікуваного ефекту чистої речі не вийде. Мало того, можуть виникнути додаткові проблеми з плямами від порошку.

Температура під час прання. Не варто ставитися з особливою довірою до виробників, озвучував всі нові назви всім відомого поліестеру і в рекламних цілях приписують йому властивість витримувати температуру до 100 ° С. Тинсулейт, холлофайбер, синтепон, мікрофібра - це всього лише модифіковані різновиди пластмаси і все того ж відра, яке, як відомо, не виносить високих температур. Тому, щоб уникнути псування майна з поліестеру, прати в машинці його можна тільки при температурі 30-40 ° С.

З особливою обережністю слід підбирати засоби для виведення плям, створені спеціально для цього виду виробів. Хімічні відбілювачі для натуральних тканин безповоротно зіпсують структуру поліефірного волокна, його розмір, колір і якість.

З огляду на те, що поліестер має властивість накопичувати в собі електростатичний заряд, під час прання необхідно використовувати відповідні кондиціонери. В іншому випадку подальше користування річчю не буде приносити радість її власникові.

Режим прання: делікатний, короткий цикл. Функції віджиму і сушіння протипоказані, щоб уникнути порушення цілісності і змін в форму й розмір виробу. Коли все правила прання дотримані, дуже важливо не зіпсувати все невірної сушінням. Ні в якому разі не можна проводити цю процедуру на відкритих прямих сонячних променів просторах і при високих температурах. Приміщення повинно бути добре провітрюваним, зі звичайним мікрокліматом. Важкі і об'ємні речі краще відразу розкласти горизонтально на махрових рушниках, акуратно розправивши і надавши їм потрібну форму. Тільки коли підкладка вбере в себе зайву вологу, можна досушити виріб у вертикальному положенні.

Опубликовано: 7-03-2020, 13:43
0

Похожие статьи


Наверх