Як правильно випрати джинси - щоб вони сіли по фігурі

Як випрати джинси, щоб вони сіли, але при цьому не деформувалися і не втратили колір - секрет нехитрий, особливо якщо джинси пошиті з натуральної тканини. Раніше їх шили з конопляної парусини, і штани відрізнялися винятковою стійкістю. Пізніше парусина змінилася бавовняною тканиною, яка нагадувала на дотик тонкий брезент. Матеріал офарблювався тільки в колір індиго більшою чи меншою мірою інтенсивності. Традиційні щільні джинси майже не піддавалися ні температурного впливу, ні зносу.

Деним і джинс: варити чи в каструлі?

З того часу, як денім став обов'язковою деталлю образу будь-якого модника, змінилося і традиційне уявлення про матеріал пошиття, і можливість фарбування в різні кольори. Коли ж штани стали частиною жіночого гардеробу, залишилося лише вельми наближене поняття про те, з якої тканини шиються джинси.

З легкістю роздаючи рекомендації про те, як зробити, щоб джинси сіли, можна прийти до того, що дуже недешева річ буде безнадійно зіпсована. Тому проробляти маніпуляції з брюками, які не підійшли за розміром, слід дуже обережно.

Найдорожча з джинсових тканин - класичний денім. Справжній денім виготовляється переплетенням двох ниток, і зворотний бік у нього завжди світла. Денім роблять з мексиканського або барбадоського бавовни, іноді використовується зімбабвійський. Такого сировини в усьому світі небагато, але по глянсовості фактури і зовнішнім виглядом його не сплутаєш ні з яким іншим. Ті, хто купує справжній денім, навряд чи стануть прати джинси, куплені за розміром. Штани і шорти з деніму спочатку сідають на фігуру так, як ніби пошиті вони в єдиному екземплярі і на одну конкретну людину. Навіть знаючи про виняткову стійкості і неізнашіваемості такої речі, власники брендових речей ні за що не стануть щось з ними робити.

Як правильно випрати джинси - щоб вони сіли по фігуріСправжній джинс усадки піддається насилу

Джинс виготовляється з короткоштапельного волокна, зазвичай з індійського або азіатського бавовни. Половина світового вала джинсового продукції шиється з щільної тканини, витканої з такої сировини. Ціна таких виробів набагато демократичніше деніму, але застосовується в пошитті тканина може бути різної щільності і фактури. Справжній джинс як і раніше відрізняється щільністю тонкого брезенту, протирається на колінах і на поясі, усадки піддається насилу, трохи сідає при пранні, але через пару годин набуває колишній розмір.

Посадити таку тканину можна кількома способами, але з крайньою обережністю. Індійський бавовна зазвичай тонше і ворсисті на дотик, повністю натуральний, але сідати може в різних напрямки, іноді одночасно. Прибираючи розмір, можна прибрати не тільки ширину в поясі, а й обсяг штанини і довжину брюк. Якщо їх виварити, можна отримати куці обтягуючі брюки, які будуть виглядати так, як ніби їх власник давно з них виріс. Азіатський щільний джинс практично не сідає, але після процедур стає грубим на дотик.

Способи посадити справжній джинс

Неодмінним атрибутом справжнього джинса є його склад. Джинс виготовляють з 100% бавовни, іноді додаючи незначний, від 2 до 5%, міцний стабілізатор з синтетики. В силу цього і стає можливим виробляти різні маніпуляції з його усадкою. Сідати може тільки натуральна тканина, особливо якщо мова йде про значне зменшення. Гарантовано безпечних способів всього кілька, і посадити можна:

  • контрастом температур (декілька разів занурюючи в окріп і в холодну воду);
  • замочуванням в окропі на 20-30 хвилин;
  • пранням в пральній машині, в інтенсивному режимі, при 80-90ºС;
  • купанням власника штанів в гарячій ванні або в морській воді;
  • інтенсивної сушінням при високій температурі;
  • кілька разів виправши і висушивши, не надягаючи.

Як правильно випрати джинси - щоб вони сіли по фігуріОдин із способів посадити джинси - замочити в окропі на 20-30 хвилин

Якщо джинси розтягнулися в певному місці: на колінах або ззаду, і при цьому стали блищати, слід видалити лиск за допомогою тампона, змоченого в нашатирному спирті або розчині господарського мила, потім нанести на необхідні місця пральний порошок, розчинений у воді, після чого випрати в інтенсивному режимі штани цілком. Добре віджаті джинси слід розкласти на тканині або щільному папері і сушити при кімнатній температурі до повного висихання. Це безвідмовна рекомендація, як зменшити джинси на розмір. Результатом буде -1 розмір по всіх параметрах: за обсягом, ширині штанини, довжині, поясу.

Що зробити, щоб джинси сіли тільки в ширину? Штани вивішують на сонці за пояс в інтенсивно вологому вигляді. Довжина в такому варіанті залишається колишньою, зате ширина зменшується під впливом витягування волокон. Сісти в такому випадку вони можуть в поясі від 2 до 3 сантиметрів, але якщо потрібно менше, то тканину слід добре віджати. Для гарної усадки строго по фігурі найбільше придатний спосіб, при якому власник залишається в брюках. Гаряча ванна з максимальною температурою, яку тільки можна витримати, або купання в морській воді і сушка на господаря на сонці - цей спосіб дозволяє зменшити від 1,5 до 2 см і значно облагородити посадку на фігурі.

Стрейч та інші нововведення

Розвиток нових технологій і примхливість моди привели до появи асортименту матеріалів, умовно потрапляють під визначення "джинсовий". До таких належать тканини з додаванням Ликри (лайкри), іменовані стрейч, до складу яких входить синтетика, іноді в досить великому процентному співвідношенні. Цінні якості такого матеріалу, що дозволяють домогтися бездоганного облягання фігури, не дозволяють посадити її за допомогою звичайних методів. Розтягнувся стрейч може сісти тільки при інтенсивно гарячої пранні в пральній машині, але через день-два прийме колишні габарити.

Як правильно випрати джинси - щоб вони сіли по фігуріРозтягнувся стрейч може сісти тільки при інтенсивно гарячої пранні в пральній машині

Якщо кілька разів в перерві між носінням виконати таке з недешевим виробом, нитки, що додають пружність матеріалу, деформуються, і річ втратить зовнішній вигляд. Саме тому стрейч завжди рекомендують купувати на розмір менше або при примірці підбирати такі брюки, щоб вони застібалися тільки в лежачому положенні. Тоді при носінні вони розтягнуться і стануть потрібного розміру.

Зменшення так званого "тонкого" або "літнього" джинса взагалі категорично не рекомендується, тому що по переплетення ниток це не джинсова тканина, а простий котон, фарбований під джинс. Бавовна, сів після температурного впливу, на місце вже не повернеться. Літній джинс відрізняється дуже низькою міцністю, деякі вироби власникам не вдається проносити і сезон, оскільки вони легко протираються при носінні. Що вже говорити про кип'ятінні, або пранні при 90ºС.

Застереження щодо прання та догляду

Не варто намагатися самостійно пофарбувати джинси, які втратили свій природний колір. Забарвлення бавовняної тканини кустарними способами зазвичай призводить до інтенсивної віддачі барвника. Так що піт, що випливає з-під штанів, може придбати синій колір. Простіше зробити з вицвілого синього відтінку модний окрас - Ейкрем, який виглядає так, ніби штани вигоряли не один десяток років. Для цього їх досить часто прати в гарячій воді і сушити на яскравому літньому сонці.

Якщо важливий не колір джинсів, а розмір, то можна домогтися істотного зменшення, прокип'ятивши джинси протягом півгодини в розчині прального порошку і господарського мила - це старий добрий спосіб, за допомогою якого ще кілька десятиліть тому видаляли з тканини забруднення. Тканина може стати з розлученнями, втратити фарбу плямами, втратити колір нерівномірно, але гарантовано дасть усадку.

Корисні поради про те, що одяг краще купувати за розміром, не приносять користі, тому що бувають різні життєві обставини - від різкого схуднення в результаті хвороби до переходу у спадок. І тоді хорошу річ не хочеться викидати відразу, а можна попередньо спробувати щось зробити.

Для цього й існують ярлички, які виробник вшивається у внутрішній шов. Якщо на них категоричне попередження про неприпустимою гарячої пранні - значить, річ гарантовано сяде. Якщо немає інструкцій, можна подивитися склад. Сідають тільки натуральні тканини, але не всі з них потім можна реанімувати. Справжня джинсова - з плетіння двох ниток, та, що світла з вивороту - розтягнеться хоч трохи. Всі інші - ні.

Опубликовано: 9-03-2020, 17:39
0

Похожие статьи


Наверх