Як прибрати малюнок з футболки

Традиційні малюнки на футболках мають властивість швидко затирається, тріскатися або вицвітати. Але, це не привід викидати улюблену річ. Якщо накат на футболці перестав подобатися або втратив естетичний вигляд, вивести його можна за допомогою підручних засобів. Щоб не пошкодити тканину, слід підібрати відповідний спосіб і чітко слідувати інструкції. Як прибрати малюнок з футболки і не зіпсувати її - розглянемо дієві способи.

Визначаємо тип малюнка

Наклейки наносяться на футболку різними способами. Визначивши тип, можна буде підібрати максимально ефективний спосіб для його усунення. Нижче представлений список з 4 найпопулярніших різновидів.

 1. Вінілова аплікація - щільний малюнок, з гладкою поверхнею, створює ефект прогумованої тканини, повністю приховуючи під собою волокна. Легко піддається видаленню, а в процесі носіння тріскається і лущиться.
 2. Термонаклейка - малюнок, нанесений під впливом тиску преса і високої температури. Набагато тонше, але міцніше кріпиться до волокон.
 3. Термопечать - тонкий матовий шар фарби на поверхні, герметично закупорений з нитками.
 4. Трафаретний друк - зовні накат схожий на вінілову аплікацію, але відрізняється щільністю і способом нанесення. Барвник проникає в структуру ниток, тому прибрати його складно.

Для кожного з перерахованих типів існують різні варіанти їх видалення, які відрізняються методами впливу на фарбу. Нижче перераховані ефективні інструкції видалення картинок з поверхні тканин.

Температурний вплив

Незалежно від основи і типу нанесення принтів, всі вони чутливі до перепадів температур. З урахуванням цих особливостей розроблено кілька дієвих методів видалення картинок з одягу. Як прибрати малюнок з футболки - детальний опис кожного методу розглянемо далі.

Як прибрати малюнок з футболкиПрибрати малюнок з футболки праскою

Праска

В процесі нанесення принта на тканину використовується термічний вплив для міцної фіксації фарби з волокнами. Для видалення можна використовувати цей же принцип. Необхідно взяти щільні паперові серветки і розігріти праску на максимальній потужності. Після чого прасувати картинку, не зачіпаючи ділянки тканини за її межами, через серветки, змінюючи їх при забрудненні. Після видалення можуть залишатися невеликі фрагменти фарби, які легко перуться в гарячій воді.

Метод підходить виключно для стовідсотково натуральної одягу. Якщо в складі присутній, хоча б, 5% синтетики, структура волокон зруйнується, після чого річ прийде в непридатність.

Морозильна камера

Вплив низьких температур так само руйнівно діє на структуру картинки. Щоб прибрати наклейку з футболки, необхідно випрати її в машині, після чого залишити на добу в морозилці. Під впливом мінусової температури волога, яка залишилася в волокнах перетворитися в лід, послабивши фіксацію фарби. Через добу річ потрібно вийняти з морозильної камери і підручними засобами зняти розтріскану фарбу.

Увага! Низька температура може використовуватися навіть для синтетичних матеріалів - вони не руйнуються від холоду. Але, в морозилці синтетика швидко випаровує вологу. Щоб отримати результат необхідно попередньо упакувати річ герметично в поліетиленовий пакет.

Пар

Поєднання вологи і високої температури дозволяє активніше руйнувати структуру фарби. Реалізувати метод можна за допомогою одного з цих приладів:

 • електричний парогенератор;
 • праска.

Якщо в арсеналі побутової техніки знайшовся парогенератор, завдання спрощується - необхідно направити потоки пара на обрану ділянку, стерти залишки зруйнованого принта і випрати одяг. Якщо такого приладу немає, потрібна праска і мокре махровий рушник. Покрокова інструкція нижче.

 • На прасувальної дошки розстелити річ.
 • Накрити мокрим рушником.
 • Розігрітим до максимуму праскою повільно прасувати необхідну ділянку.

Якщо рушник висохло раніше, ніж вдалося отримати результат, маніпуляцію слід повторити.

Фен

За допомогою фена зруйнувати структуру барвника можна за рахунок потоку гарячого повітря. Використовувати прилад потрібно на максимальній потужності, направляючи струмінь гарячого повітря на потрібну ділянку з виворітного боку. Ослаблену потоком повітря плівку фарби слід акуратно зняти руками.

Перед виконанням будь-яких маніпуляцій, пов'язаних з високою температурою, необхідно спочатку провести тест на непомітній ділянці одягу, щоб не пошкодити її.

Як прибрати малюнок з футболки з допомогою розчинників

Як прибрати малюнок з футболкиМалюнок з футболки видаляється розчинниками

На натуральних і комбінованих матеріалах можна використовувати побутові розчинники, які повністю знімуть наклейку. Склад вказано на бирці - якщо вказану кількість синтетичних волокон, нижче 15%, можна без побоювання використовувати розчиняють речовини. Що для цього знадобиться?

  • Медичний спирт.
  • ацетон.
  • Рідина для зняття лаку.
  • Розчинник побутового «суперклею».

Технологія процедури полягає в здійсненні наступних кроків.

 1. Спочатку необхідно випрати і висушити річ.
 2. Вивернути її навиворіт і розстелити на рівній поверхні так, щоб передня частина не стикалася із задньою стороною, тому що фарба може перейти на чисту тканину.
 3. просочити розчинником.
 4. Через 5-10 хвилин зняти накат, піддягаючи за допомогою ножа або іншого підручного інструменту.

Після завершення процесу одяг потрібно випрати руками, щоб прибрати залишилися фрагменти барвника.

Увага! Розчинник може зреагувати з барвником тканини. Кольорові речі необхідно перевірити на чутливість, щоб вони не втратили яскравість відтінків.

Як вивести плями

Як прибрати малюнок з футболкиЯк вивести плями

Після маніпуляцій з розчинником або температурами може залишитися пляма від клею або ж змащений слід від барвника. Щоб вивести плями можна повторно використовувати описані вище технології або застосувати наступні поради.

  1. Прибрати з допомогою аптечного антисептика «Деміксід».
  2. Випрати кілька разів в гарячій воді.
  3. Витримати в міцному розчині засобу для виведення плям.
  4. Інтенсивно протерти спиртом.
  5. Розтерти пляма рослинним маслом.
  6. Випрати за допомогою засобу для миття посуду.
  7. Використовувати автомобільний шампунь - він містить речовини, що розчиняють навіть дрібні частинки бітуму.

Робота з хімічними речовинами і розчинниками може негативно позначитися на стані шкіри рук. Важливо захистити руки щільними гумовими рукавичками. Летючі пари більшості розчинників токсичні і горючі. Потрібно проводити будь-які дії далеко від джерел вогню, в провітрюваному приміщенні або на свіжому повітрі.

Відновлення зіпсованої речі

Не у всіх випадках зняття принта відбувається успішно. Можливі наслідки:

   • блякла квітів;
   • клейові сліди;
   • через вигоряння кольору контур знятого принта яскравіше, ніж вся річ.

Викидати зіпсовану річ не варто - можна її відновити. Ці проблеми легко вирішуються, якщо не порушена цілісність матеріалу або структура волокон.

Як це зробити?

 1. Нанести новий накат.
 2. Закрити непривабливий ділянку вишивкою з бісеру.
 3. Прикрити стразами, глитер або паєтками.
 4. пристрочити нашивку.

Вищеописані інструкції покроково показують, як прибрати малюнок з футболки. Якщо чітко слідувати рекомендаціям, результат не змусить себе чекати. Якщо не виходить з першого разу, можна спробувати інші способи або ж повторити обраний кілька разів.

Опубликовано: 10-03-2020, 12:04
0

Похожие статьи


Наверх