Як прибрати неприємний запах з шафи з одягом?

Ті, хто задавався питанням, як прибрати запах в шафі з одягом, знають, що якщо ця проблема з'явилася, то вирішити її буває непросто. Особливо якщо ситуація запущена. Освіжувачі повітря, як правило, лише на якийсь час маскують неприємний запах. Для отримання постійного результату потрібно виявити і усунути причину проблеми.

Профілактичні заходи

Краще за все не боротися з запахом, а запобігти його появі. Для цього досить дотримуватися декількох простих і в той же час ефективних правил:

 1. Не слід ставити шафа поблизу від ванни або кухні, оскільки це буде сприяти утворенню вогкості.
 2. Шафа не повинен стояти впритул до стіни. Для того щоб меблі "дихала", необхідно залишити хоча б трохи вільного простору. В іншому випадку може завестися цвіль.
 3. Не варто зберігати разом з повсякденним одягом речі, які тільки що випрали. А для постільної і нижньої білизни взагалі найкраще виділити окремі ящики або навіть цілий комод.
 4. Затхлий запах часто з'являється внаслідок занадто високої вологості. Щоб її не було, шафа потрібно періодично відкривати під час провітрювання кімнати.
 5. Щонайменше раз в 3 місяці рекомендується проводити генеральне прибирання в шафі. Потрібно витягнути з нього всі речі, протерти полки вологою ганчіркою, потім дати їм висохнути і провітрити, а після цього розкласти і розвісити чистий одяг.
 6. Не потрібно розміщувати в шафі вологу, не до кінця висушену одяг, особливо після дощу або снігу, а також не очищену від вуличного пилу.
 7. Потрібно стежити, щоб в той час, коли на кухні готується їжа, дверки шафи були щільно прикриті.
 8. По можливості не слід зберігати взуття разом з одягом. Але якщо розділити їх ніяк не можна, потрібно не забувати стежити за взуттям - ретельно мити її, прати устілки і ставити взуття в шафу тільки повністю сухий.
 9. Якщо в будинку утримуються тварини, за ними необхідно ретельно доглядати: регулярно купати, чистити туалет і не дозволяти спати в шафі з одягом.

Якщо запах вже з'явився

Якщо займатися профілактикою вже пізно або, незважаючи на необхідний догляд, уникнути появи запаху не вдалося, це не привід засмучуватися. Проведіть в своїй шафі прибирання. Витягніть з нього всі речі і ретельно протріть вологою ганчіркою полиці і бічні стінки, після чого не закривайте дверцята. Потім провітріть приміщення, в якому стоїть шафа. Переправ і висушіть речі, перш ніж повертати їх на свої місця.

Поставте на одній з полиць невелику тарілку з деревним вугіллям, який має властивість вбирати запахи. Закріпіть на стінках невеликі паперові пакетики, наповнені ароматними травами, і не забувайте, що потрібно міняти їх не рідше 2 разів на місяць.

Покладіть в шафу шкірку апельсина або лимона, вона не тільки дасть приємний аромат, але і допоможе позбутися від молі. Ще можна насипати в банку невелика кількість розчинної кави. Банку не потрібно закривати кришкою. Кава вбере в себе неприємні запахи.

Як позбутися від цвілі?

Як прибрати неприємний запах з шафи з одягом?зберігання одягу

Нерідко причиною затхлого запаху служить цвіль. Щоб її видалити, можна скористатися одним з таких способів:

 1. Поставити в шафу каструлю, наповнену гарячим молоком. Витягти каструлю після того, як воно охолоне, приблизно через 30-35 хвилин.
 2. Ще один хороший спосіб прибрати затхлий запах цвілі з шафи - залишити в ньому тарілку з гвоздикою.
 3. Від запаху цвілі також можна позбутися за використанням соди, насипавши її на тарілку і помістивши на полицю.

Якщо шафа дерев'яний

Незважаючи на свою твердість, дерево - пористий матеріал, через що воно легко вбирає запахи. Тому догляду за дерев'яним шафою, особливо якщо він старий, потрібно приділяти підвищену увагу.

Перед тим як використовувати засоби для чищення, спочатку перевірте реакцію дерев'яної поверхні на нього.

Важливо негайно висушувати полки після вологого прибирання. Вони можуть потріскатися через вологу.

Особливо важко вивести з дерев'яної шафи тютюновий запах. Позбавлення від нього може допомогти розпорошення розчину з 1/2 склянки оцту і 2 склянок води. Не забудьте після розпилення протерти всі поверхні насухо. Якщо запах залишиться, процедуру можна повторити. Також ефективний спосіб виведення тютюнового запаху - поставити на ніч всередину шафи склянку, наповнену оцтом або харчовою содою.

Потрібно не забувати, що неприємний запах у шафі може бути ознакою присутності цвілі, грибка та інших малоприємних речей, які не тільки створюють відчуття дискомфорту під час носіння одягу, але і можуть посприяти отриманню дерматологічного або алергічного захворювання. Уберегтися від нього допоможе побутова та особиста гігієна.

Опубликовано: 10-03-2020, 13:11
0

Похожие статьи


Наверх