Як прибрати плями від білизни?

Попадання білизни на одяг - неприємна ситуація. Але це не означає, що річ підлягає утилізації. Існує чимало способів виведення плям, які може на озброєння будь-яка жінка. Прибрати плями від білизни допоможуть народні ради. Якщо довіряєте виключно магазинним засобам, використовуйте їх для вирішення питання.

Алгоритм дії при попаданні білизни на одяг

Головна проблема, з якою стикається жінка при попаданні білизни на одяг, полягає в знебарвленні матеріалу. При тривалому контакті речовини з матеріалом, він може пропалити останній. Тому необхідно негайно вжити заходів щодо нейтралізації хлорки.

Вода не допоможе прибрати плями від білизни, але посприяє видаленню залишків речовини. Після промивання матеріалу проточною водою на забруднену ділянку наноситься кашоподібна суміш з соди і води. Залишається до повного висихання видаляється щіткою.

По завершенню таких маніпуляцій потрібно приступити до вирішення питання з знебарвленням матеріалу.

Вибір способу видалення плям від білизни

Способів виведення слідів хлорки досить багато. Але перед застосуванням тієї чи іншої методики необхідно враховувати структуру тканини, її кольоровість і локалізацію плями.

Для очищення білого одягу підійде методика з використанням аспірину.

Врятувати кольоровий одяг допоможе звичайний маркер.

Видалити слід від хімічної речовини здатний спирт і перекис водню.

Якщо однотонна сорочка безнадійно зіпсована, то можна пофарбувати її в інший колір.

Прибрати пляма від білизни з кольорового одягу

Якщо слід від хімічної речовини локалізована на ділянці спідниці, який не дуже помітний стороннім особам, то можливо і не варто робити кардинальних заходів щодо його усунення. Тим більше, якщо спідниця різнобарвна і на ній є білі або жовтуваті відтінки.

Як прибрати плями від білизни?Прибрати плями білизни з кольорового одягу

Барвники

Повернути кольоровість допоможуть барвники промислового виготовлення. Вони продаються в спеціалізованих магазинах. Є в асортименті фарбують кошти від світлих до темних кольорів. Вибір величезний, тому підібрати тон, що ідеально підходить під існуючий, нескладно.

Фарбування проводиться після детального вивчення інструкції. Вона описує всі кроки. Їх строго дотримуються.

Послідовність фарбування:

 • розчинник змішується з водою в потрібних пропорціях;
 • в суміш додати сіль - вона поліпшить якість фарбування;
 • покласти річ в розчин;
 • прокип'ятити протягом часу, зазначеного в інструкції;
 • зняти з вогню, залишити річ в барвному речовині, як зазначено в рекомендаціях до застосування барвника;
 • річ прополоскати в розчині холодної води і оцту;

Щоб ефективно прибрати пляма білизни з одягу, можна місце його локалізації обробити повторно барвником. Таку маніпуляцію проводять при значному пошкодженні матеріалу, коли пляма велике і розташоване на чорному або темно-синьому, бордовому, смарагдовому плаття.

Після фарбування одягу потрібно доглядати за нею делікатно, стираючи порошком, призначеним тільки для кольорових речей. Не використовуйте засобів по догляду за тканинами, з дією яких не знайомі. І тим більше, не потрібно прати гелеподібної або порошкоподібними речовинами, в способах застосування яких не вказані кольорова одяг.

Маркери

Маркери можна використовувати не тільки для малювання і виділення важливих моментів в тексті, але і для того щоб прибирати плями білизни з одягу. Процес нескладний, але вимагає уважності.

Як прибрати плями від білизни?Маркери допоможуть видалити плями білизни

Акуратно і ретельно замалювати ділянку. Для закріплення ефекту матерію виверніть навиворіт, пропрасуйте праскою через вологу марлеву тканину.

Спирт

Прибрати плями білизни допоможе спирт і безбарвні рідини на його основі.

Застосування спиртового розчину:

 • змочіть ватяний тампон спиртовим розчином;
 • навколо плями змочіть тампоном ділянки;
 • акуратними рухами за допомогою тампона з пофарбованих ділянок перерозподіліть колір на пляму.

Спирт допомагає пом'якшити барвник на матерії, який можна перерозподілити на плями від білизни.

Прибрати пляма від білизни з джинсового одягу

Прибирання хлорки не застосовується по відношенню до джинсовому одязі. Але не потрібно викидати зіпсовані штани або сорочку. Можна просто змінити колір речі, тобто, зробити його максимально ідентичним тону плями. Робиться це шляхом виварювання джинсів.

Для виварювання потрібно взяти 10 літрів води і нагріти її до гарячого стану. Додати стакан білизни. Ретельно перемішати суміш, довести до кипіння. Згорнуті кіскою штани покласти в воду, довести рідину до кипіння.

Якщо потрібно лише злегка освітлити джинс, то досить кип'ятіння протягом 20 хвилин. Для кардинальної зміни кольору, джинс можна освітлювати протягом години.

Після закінчення потрібного часу штани витягнути, виполоскати в холодній воді. Остаточний етап - випрати річ з достатньою кількістю порошку. Для повного зникнення неприємного запаху білизни, джинсові штани потрібно сушити на добре провітрюваному просторі, бажано на вулиці.

Шляхом виварювання прибирають плями білизни тільки з джинсових речей - спідниць, брюк, сорочок, сарафанів. Матерії з іншим складом не підлягають кип'ятіння у воді з додаванням хімічної речовини.

Виведення плям з одягу білого кольору

Як прибрати плями від білизни?Прибрати плями білизни з білого одягу

У складі білизни є речовини жовтого кольору. Якщо на темних тканинах вона залишає білий слід, то на білих футболках і майках - жовті плями. Тому фундаментальне завдання, яке стоїть перед господинею, - видалити жовті плями з білою майки. Для досягнення мети можна використовувати кілька способів.

Перший метод передбачає використання звичайного аспірину:

 • пару таблеток аспірину розчинити в теплій воді;
 • розчин нанести на пляму;
 • матерію покласти під прес (можна використовувати важку праску);
 • по закінченню 2-3 годин матерію випрати теплою водою з порошком.

Вивести плями на бавовняної, лляної, шовкової матерії допоможе нашатирний спирт:

 • розвести сіль і нашатирний спирт в склянці теплої води (по чайній ложці спирту і солі);
 • в залежності від ступеня забруднення і делікатності тканини розчин нанести на пляму на 30-60 хв .;
 • замочити матерію в розчині господарського мила з теплою водою, випрати.

Як прибрати білизну з чорного одягу

Ефективним методом прибирання білизни з одягу є використання чорної туші для вій. Вона відмінно вбирається. Ретельне зафарбовування пошкодженої ділянки допоможе повернути улюблений одяг в Ваш гардероб. При такому варіанті видалення білизни мінімізований ризик відходу кольору після прання із застосуванням миючих засобів. Якісна туш не відпирається звичайним способом з матеріалу.

Подібним ефектом володіє туш чертежная. Її застосування аналогічно описаному вище способу.

Сучасна косметична індустрія випускає туш для вій в різних кольорах - зелену, блакитну, синю, коричневу. Тому туш у відповідному відтінку підходить для того, щоб прибрати сліди хімічного засобу з матеріалу не тільки чорного кольору, але і інших кольорів.

Ми познайомили Вас з способами, що допомагають прибрати сліди хлорки з матеріалів різних типів. Вони ефективні, але перед застосуванням обов'язково враховуйте структуру тканини і її кольоровість. По можливості використовуйте максимально безпечні варіанти.

Опубликовано: 10-03-2020, 14:49
0

Похожие статьи


Наверх