Як самому вивести кров з одягу?

У житті нам нерідко доводиться ламати голову, як вивести кров з одягу, яка з'явилася через необережність або ряду інших причин. Причому відмити її так, щоб і сліду не залишилося. Можна, звичайно, віднести річ в хімчистку, де фахівці вирішать цю проблему. Але найчастіше вивести плями крові не важко і в домашніх умовах.

Прості способи видалення крові з одягу

На відміну від плям, що з'явилися на одязі, наприклад, від пролитих на неї соку, кави, чаю, інших рідин, що впали шматочка торта, м'яса, риби або інших жирних страв, кривавий слід виводити складніше. Плями крові з одягу рекомендується видалити якомога швидше, інакше їх виведення через якийсь час, навіть не такий тривалий, буде проблематичним.

Як самому вивести кров з одягу?Відпирати кров слід в крижаній воді

Ледве на вашу одяг потрапила кров, постарайтеся відразу ж почати позбуватися від неї в тому місці, куди вона накапала або навіть пролилася. Існує кілька способів її видалення в домашніх умовах.

 1. промокання.
 2. промивання.
 3. намилювання.
 4. замочування.

Найлегше, звичайно, видаляються свіжі плями. Відразу ж виявлена ​​кров на одязі не встигає ще вбратися в тканину, тому її можна швидко промокнути паперовим рушником або сухою чистою ганчіркою. Ні в якому разі не можна терти пляму, оскільки кров при цьому втирається в волокна, проникаючи вглиб. Цим способом домогтися ефекту можна тільки в тому випадку, коли пляма зовсім невелике за розміром і за кількістю крові, що потрапила на річ.

Якщо ж уражену ділянку одягу більше, то не обійтися без її замочування і промивання. В цьому випадку відіпрати старі плями крові буде складніше. Отже, наливається в таз холодна вода, в яку поміщається річ. Слід добре запам'ятати, що вода обов'язково повинна бути дуже холодною, майже крижаною. Не можна використовувати теплу, а тим більше гарячу воду. І ось чому.

Відомо, що кров - це плазма, що складається з клітин, що знаходяться в ній в підвішеному стані. Велика їх частина - еритроцити, в яких присутня гемоглобін. У його складі міститься залізо, що додає плям іржавого кольору. Саме цей елемент і створює труднощі при їх видаленні з одягу. Вода при температурі 42 ° С сприяє швидкому згортанню білка, що міститься в плазмі (крові) в великій кількості. В результаті в теплій воді кров швидко згортається, і білок глибоко проникає в волокна тканини. У холодній воді цього не відбувається, тому в ній свіжа пляма відпираються буде легше.

Чи не з усіх типів тканин можна однаковими способами вивести застарілі плями крові. Та й не тільки давній слід видалити складно, але і для видалення свіжого доведеться докласти зусиль.

Видаляючи плями крові - не пошкодити тканину

Чи не кожне ліпше під руку у ванній або на кухні засіб придатне для видалення виявленого раптом на одязі плями крові. Необхідно подивитися, з якої тканини зшита річ. Деякі засоби, які можна використовувати для одного типу тканини, для іншого будуть не придатні. Тому пропоновані ради, як вивести кров з одягу і чим, будуть не зайвими.

Існує кілька засобів, що застосовуються для видалення плям крові на різних типах тканини:

 • господарське мило і пральний порошок;
 • гліцерин;
 • перекис водню;
 • крохмаль.

Найпопулярніше і ефективний миючий засіб при пранні - це господарське мило з пральним порошком. Існує і давній спосіб видалення кров'яних плям з їх допомогою. Мило і порошок найчастіше використовуються для кольорової і білої тканин. Забруднений ділянку одягу натирається коричневим господарським милом, причому товстим шаром. Потім річ ​​стирається в прохолодній воді (температура не повинна перевищувати 30 ° С), в яку додається пральний порошок.

Як самому вивести кров з одягу?Швидко очистити білі речі від крові можна за допомогою перекису водню

Гліцерин застосовують для очищення таких плям з тканин будь-яких структур і будь-якого походження. Перед початком процедури видалення препарат в пляшечці необхідно підігріти в теплій воді, потім рясно змочити їм шматочок вати і ретельно потерти по обидва боки місце, де знаходиться пляма. Після чого гліцерин добре змити водою, річ прополоскати.

Швидко очистити одяг від крові можна за допомогою перекису водню. Однак цей засіб застосовується, як правило, в тому випадку, якщо річ біла. Вона спочатку замочується в холодній воді, потім на час, що залишився після замочування пляма капають з піпетки або акуратно наливають з пляшки перекис водню. Давши можливість розчину вбратися в тканину протягом 10 хвилин, пляма труть ватним диском до повного видалення. Залишки перекису водню змивають холодною водою.

Вовна, шовк, атлас прийнято вважати делікатними тканинами. Для видалення плям крові з них можна використовувати крохмаль. Його розводять до кашоподібного стану і наносять на забруднене місце. Після висихання крохмаль зчищають чистою сухою серветкою, після чого річ перуть.

Як і чим виводити застарілі плями?

Трапляється так, що пляма крові на одязі вдалося виявити не відразу, а через деякий час. В результаті кров встигла вбратися в тканину, засохнути. Пляма набуло бурий колір. Господар або господиня речі в розпачі. Невже її доведеться викинути? Існує чимало способів відіпрати забруднений ділянку. Для цього буде потрібно, звичайно, більше часу, але зате одяг буде врятована і знову послужить господарям.

Зараз розглянемо, як вивести застарілі плями. На відміну від способу видалення свіжого плями, коли іноді буває досить промити забруднене ділянку одягу холодною водою, позбутися від старого можна тільки попередньо замочивши річ. Це потрібно зробити обов'язково в більшості випадків, так як кров глибоко вбралася в волокна тканини і висохла при контакті з повітрям.

Якщо крові потрапило на річ багато, і вона не вся вбралася в тканину, то надлишок її засохне і залишиться на поверхні. Перш ніж занурити одяг в холодну воду (обов'язково в холодну!) Необхідно запечену кров відтерти жорсткою щіткою. Якщо ж пляма спочатку змочити, а потім намагатися щіткою очистити забруднене місце, то це тільки збільшить його розміри, що ускладнить подальше видалення.

Як самому вивести кров з одягу?Засохлі плями крові допоможе видалити кухонна сіль

Засохлу кров, якщо вона не повністю вбралася в тканину, видаліть жорсткою щіткою для одягу, попередньо змочивши то місце холодною водою. Потім налийте в таз прохолодну воду, додайте в неї сіль з розрахунку 4 ст. л. на 1 л води. Добре перемішайте. Для більшого ефекту можна додати в розчин трохи засобу для миття посуду. Помістіть в тазик забруднену річ, залишивши її відмокати на кілька годин, приблизно на 3-12. Все залежить від "старості" плями.

Не варто сподіватися на те, що вирішити проблему, як відіпрати застарілі плями крові, можна тільки за допомогою замочування. Навіть якщо річ тримати в холодній воді кілька годин, а потім ретельно потерти місце з в'ївся в тканину кров'ю, то частинки її в волокнах все одно залишаться. Остаточно вивести їх можна буде, застосувавши широко використовуються в побуті засоби:

 • розчин перекису водню;
 • нашатирний спирт;
 • господарське мило;
 • кухонна сіль;
 • Зубна паста;
 • засіб для миття посуду.

Чим вивести кров'яний пляма? В даний час це не проблема.

Поради по видаленню старих плям

Про застосування перекису водню, нашатирю, господарського мила вже згадувалося вище. Тут будуть дані поради, як видалити в'їдається в волокна тканини кров, використовуючи звичайну кухонну сіль, зубну пасту, гель для миття посуду і розм'якчувач м'яса. Останнє засіб рідко зустрічається в сім'ях, тому для багатьох воно невідомо.

У даній рекомендації для видалення старого керівного плями однієї кухонної солі недостатньо. Вона потрібна як основний компонент. Готується необхідний обсяг слабкого соляного розчину (на 1 л холодної води 20 г солі), куди поміщається для замочування забруднена кров'ю одяг, бажано на всю ніч. Вранці річ стирається господарським милом, або з порошком для видалення будь-яких плям, який застосовується в побуті.

Як видалити з таким трудом виведені кров'яні плями засобом для чищення зубів? Спосіб дуже простий. Зубна паста наноситься щіточкою на ділянку, забруднений кров'ю. Після висихання вона змивається водою.

Часом буває, що доводиться випробувати будь-які засоби, щоб не викидати річ через ненавмисно посадженого плями. Іноді і гель для миття посуду дуже добре справляється з його виведенням. Наприклад, миючий засіб "Фейрі". Гель товстим шаром намазується на забруднений ділянку одягу, який потім накривається харчовою плівкою і залишається на кілька годин (мінімум на 5). Далі плівка знімається, а одяг стирається.

Застарілий вада в одязі у вигляді кров'яного плями можна, хоч і з труднощами, але все-таки видалити. Для цього наберіться терпіння, отримаєте рекомендації та поради, як прибрати кров з одягу, у знаючих людей і приступайте до справи.

Опубликовано: 11-03-2020, 16:17
0

Похожие статьи


Наверх