Як самостійно і швидко висушити штани після прання?

Знання того, як швидко висушити штани, дозволить уникнути деяких неприємних ситуацій. Досить часто немає можливості змінити одяг, яка забруднилася, на іншу, чисту. Виною тому теж може безліч причин. Тому знати, як швидко висушити мокрі речі, буде корисно для кожного.

Принцип швидкого сушіння

Перед тим як приступити до процедури швидкого сушіння, не слід очікувати, що тільки віджимання в пральній машині річ, як за помахом чарівної палички, стане сухою. Для того щоб привести штани в порядок, буде потрібно не менше 5 хвилин. Багато що буде залежати ще від виду тканини. Якщо потрібно висушити легкі ситцеві штани, то іноді достатньо їх просто винести на вулицю ,. Якщо за вікном спекотне літо, то протягом 10 хвилин вони будуть повністю сухими. Коли ж мова йде про більш щільному матеріалі, такому як джинсова тканина, то тут буде потрібно більше часу. Синтетичні і вовняні речі швидко розлучаються з вологою, а ось такий матеріал, як шовк, навпаки, довго сохне.

Як самостійно і швидко висушити штани після прання?Для того щоб привести штани в порядок, буде потрібно не менше 5 хвилин.

Якщо поглянути на проблему з боку такої науки, як фізика, то процес сушіння - це перехід рідкого стану води в пароподібний під впливом високої температури і повітряних потоків. Також існує ще поверхневий натяг. З його допомогою відбувається змочування матеріалу (тканини) і утримування в ньому вологи. Струмені повітря спільно з теплом прискорюють процес пароутворення за рахунок того, що під їх впливом слабшає поверхневий натяг.

Секрети швидкого сушіння

Перед тим як швидко висушити джинси після прання або будь-яку іншу річ, слід враховувати, що всі вироблені процедури можуть негативно відбитися на стані тканини. В кінцевому результаті, якщо допустити помилку, nj можна повністю зіпсувати одяг, зробивши її непридатною для носіння, або скоротити експлуатаційний термін виробу. Саме з цих причин рекомендується, щоб штани, незалежно від виду тканини, сохли природним чином.

Слід враховувати, що деякі матеріали не можна прати в пральній машині і тим більше використовувати режим віджиму. Тому перед тим як скористатися одним з рекомендованих методів, потрібно переконатися, що виріб витримає всі майбутні "випробування". Вся характеристика тканини розміщена на ярличку.

Якщо тканина дозволяє, то після прання потрібно поставити максимальну швидкість віджиму. Центрифуга максимально видалить з волокон зайву воду, і речі після прання будуть вже практично сухими. Додатково можна скористатися функцією "легка прасування", якщо вона передбачена виробником пральної машини-автомат.

Якщо виріб було випрати вручну, велика частина води залишиться в волокнах тканини брюк. Щоб видалити зайву рідину, необхідно скористатися двома рушниками. Між ними укладають випрані і віджаті вручну штани і згортають все рулетом. Коли сухі рушники вберуть в себе зайву вологу, можна замінити їх новими. Для прискорення процесу переходу рідини від мокрого тіла до сухого зверху на рулон можна поставити вантаж.

На даному етапі процес сушіння не закінчується. Це тільки були підготовчі заходи, але саме відповідальне ще попереду.

Випрані і частково зневоднений елемент одягу можна висушити за допомогою підручного засобу - фена для волосся. Для цього потрібно повісити штани на білизняний мотузці або закріпити на тремпелів і обдувати теплим повітрям. Даний метод буде ефективний для тонких літніх штанів, а ось, наприклад, джинси, висохнуть не надто скоро.

Як самостійно і швидко висушити штани після прання?Сушити джинси феном доведеться не менше 30 хвилин

В даному випадку можна скористатися все тим же феном, але струмінь повітря потрібно направити трохи інакше. Попередньо віджаті в центрифузі або за допомогою рушників джинси необхідно розкласти на рівній поверхні. Пояс брюк потрібно закріпити так, щоб він залишався закритим і не рухався. Для цього можна взяти поліетиленову пляшку, наповнити її водою і накрутити на неї пояс штанів. Край (отвір) однієї з штанин теж доведеться закрити, наприклад, поклавши на нього книгу. В ту штанину, що залишилася вільною, направляють потік теплого повітря фена. Штани повинні роздутися. Через 5-6 хвилин рекомендується вимкнути фен, вивернути штани навиворіт і все виконати в тому ж порядку ще раз. Коли штанини вироби будуть сухими, залишиться підсушити тільки пояс. Слід орієнтуватися на те, що повне висихання джинсового вироби, яке попередньо було віджата в пральній машині, займе не менше 30 хвилин.

Сушка за допомогою праски

Сушити речі за допомогою праски люди почали ще задовго до того, як в будинках стали з'являтися фени. Принцип процедури полягає в дії високої температури приладу на виріб. Але за рахунок того, що спосіб сушіння контактний, якщо не дотримуватися деяких правил, можна зіпсувати штани.

Перед тим як приступити до швидкій сушці одягу, на прасувальну дошку слід покласти сухий махровий рушник. Воно буде вбирати в себе зайву вологу.

Спочатку виріб вивертають навиворіт і укладають на прасувальну дошку. Ще одна маленька хитрість при такому методі сушки - використання марлі або іншої тонкої тканини. Прасування через марлю дасть можливість уникнути термічного пошкодження волокон, в результаті чого на штани не буде опіків і некрасивого блиску. Коли зворотний бік буде підсушити, виріб вивертають на лицьову сторону і продовжать позбуватися від зайвої вологи.

Щоб виробі не втратило своєї форми, то відразу після сушки праскою не можна надягати штани. Їх рекомендується повісити на мотузку для білизни, переважно на вулиці, і дати "охолонути". В іншому випадку, якщо відразу надіти штани, то на них витягнуться коліна.

Сушити речі в електродуховом шафі не рекомендується, так як це вважається небезпечним і може призвести до пожежі, результатом якого стане пожежа. Те ж стосується і газових духовок, в яких присутній відкрите вогонь.

Опубликовано: 11-03-2020, 17:59
0

Похожие статьи


Наверх