Як швидко відмити мікрохвильовку від жиру-топ 5 порад

Підтримка мікрохвильовій печі в належному гігієнічному стані вимагає чимало часу і сил. Її необхідно мити регулярно, а жир і частинки їжі засихають на внутрішніх стінках в лічені хвилини. Насправді можна істотно полегшити собі завдання миття мікрохвильовій печі - потрібно просто знати кілька хитрощів. Як швидко відмити мікрохвильовку від жиру без особливих зусиль - розглянемо п'ятірку кращих способів.

Усунення жиру лимонною кислотою

На відкритих поверхнях лимонна кислота не дуже ефективно справляється з жировими відкладеннями.Як швидко відмити мікрохвильовку від жиру-топ 5 порад

Але, в мікрохвильовій печі її можна використовувати досить ефективно. Як швидко відмити внутрішні стінки мікрохвильової печі за допомогою лимонної кислоти - нижче покрокові дії.

Як швидко відмити мікрохвильовку від жиру-топ 5 порад

 1. Необхідно знайти глибоку піалу або тарілку для перших страв.
 2. Налити в неї холодну воду, але не до країв, щоб в момент кипіння вона не розплескати.
 3. Розчинити в воді 1 пакет порошку лимонної кислоти. На дні не повинно залишатися грудочок - якщо кристали не розчиняться, метод буде не таким ефективним.
 4. Встановити в мікрохвильову піч цю ємність.
 5. Закрийте дверцята і включити прилад, встановивши максимальну потужність.
 6. Через 10-15 хвилин відключити прилад від мережі.
 7. Акуратно вийняти ємність із залишками рідини.
 8. Жорсткої стороною сухої губки стерти розм'якшені паром залишки жиру.
 9. Витерти насухо м'якою стороною губки.

Лимонна кислота в комплексі з водою і високою температурою швидко розчиняє жир. Але, працювати з цією речовиною, як і з іншими хімікатами, потрібно тільки в рукавичках.

Як швидко відмити мікрохвильовку від жиру-топ 5 порад

Увага! У тих випадках, якщо крім жиру потрібно усунути і неприємний запах, краще замінити лимонну кислоту лимоном. Видавити сік 2 лимонів, розбавити водою у співвідношенні 1: 1 і далі по тій же схемі. Аромат цитрусових усуває неприємні запахи і при цьому не надає токсичного впливу.

Частка мікрохвильовки содою

Сода хороша для чищення кухонної техніки та інших поверхонь від жиру. Але, в мікрохвильовій печі краще не використовувати її в якості абразивного кошти. Великі частинки можуть пошкодити або подряпати фарбу, якою покриті внутрішні стінки приладу. Є більш простий і ефективний спосіб почистити мікрохвильовку від жиру за допомогою соди.

 1. Підібрати глибоку піалу або іншу ємність, об'ємом не менше 500 мл.
 2. Налити в неї воду, так щоб вона заповнювала на ¾ обрану ємність.
 3. Додати 2 столові ложки соди і перемішати.
 4. Встановити посудину з водою в мікрохвильову піч і включити її, вибравши максимально допустиму потужність.
 5. Через 15 хвилин необхідно вимкнути прилад, а потім стерти за допомогою кухонного губки залишки распаренного і м'якого жиру.

Використовуючи цей спосіб очищення мікрохвильовки, слід після видалення бруду протерти внутрішню частину і скло вологою ганчіркою, так як після соди залишаться білі розводи.

Важливо! Соду можна використовувати і для чищення, але тільки після того, як забруднення зазнали обробці паром і високою температурою. Це іноді необхідно, якщо потрібно вичистити застарілий жир і бруд.

Видалення жиру оцтом

Очищати оцтом мікрохвильову піч так само ефективно, як лимонною кислотою або лимоном. Є кілька нюансів, які потрібно врахувати - оцет дуже їдкий для дихальних шляхів, тому перед чищенням потрібно відкрити вікна. Бажано надіти респіратор. Як проводиться чистка - далі покроковий план.

Як швидко відмити мікрохвильовку від жиру-топ 5 порад

 1. Набрати в глибоку тарілку 400 мл води.
 2. Додати 5 столових ложок оцту.
 3. Залишити в мікрохвильовій печі на максимальній потужності приблизно на 7-10 хвилин.
 4. Вилити рідину і протерти вологою ганчіркою внутрішні стінки мікрохвильової печі.

Важливо! Ні в якому разі не варто використовувати концентровану оцтову есенцію. У столовому оцті концентрація кислоти не вище 9%, тому він безпечний. Якщо ж концентрація буде вище, знаходиться в приміщенні, де присутні пари оцтової кислоти, небезпечно.

Як відмити мікрохвильовку господарським милом

Господарське мило - хороший засіб для чищення, яке може замінити небезпечну побутову хімію. Воно найменш токсична, тому що не містить барвників та ароматизаторів, складається на 70% з безпечних лужних сполук. Суть способу описана нижче.

Як швидко відмити мікрохвильовку від жиру-топ 5 порад

 1. Потрібно розчинити і спінити невелику кількість мила в воді.
 2. Нанести отриману суміш за допомогою губки на забруднену поверхню.
 3. Залишити на 30 хвилин.
 4. За допомогою ганчірки і води змити залишки мила і витерти насухо мікрохвильовку.

Якщо необхідно підібрати максимально безпечний екологічно спосіб, то господарське мило підходить найкраще. Якщо мова ідеї про застарілих забрудненнях, присохлих до поверхні, маніпуляцію доведеться повторити кілька разів.

Спеціальні засоби для боротьби з жиром

Якщо безпека - не головне, можна використовувати сильнодіючі спеціалізовані засоби для боротьби з жиром. Їх можна придбати в будь-якому магазині господарських товарів. Спеціальна хімія для миття духовок, СВЧ і мікрохвильових печей містить токсичні сполуки - гідроксид калію або натрію, який роз'їдає руки.

Як швидко відмити мікрохвильовку від жиру-топ 5 порад

Крім цього, пари таких засобів швидко поширюються в повітрі. Потрібно працювати в рукавичках, респіраторі і добре провітрювати приміщення. Основні правила використання спеціалізованої побутової хімії:

 • важливо подбати про захист;
 • вивчити інструкцію по застосуванню і чітко слідувати їй;
 • після чистки ретельно змити залишки активної речовини;
 • зберігати засіб в закритому флаконі і недоступному для дітей місці.

Як швидко відмити мікрохвильовку від жиру-топ 5 порад

Основна перевага подібних засобів - вони максимально ефективні в боротьбі з жиром. Спеціальні засоби самостійно розчиняють навіть застарілий жир - не доведеться терти і відпарювати його. Але, при всьому цьому, побутова хімія не завжди безпечна, особливо якщо мова йде про очищення приладів, безпосередньо пов'язаних з приготуванням їжі.

Відмити мікрохвильовку від жиру можна будь-яким з перерахованих способів. Головне, пам'ятати про безпеку - відключати прилад на час миття і захистити організм від токсичного впливу використовуваних хімікатів. Кращий спосіб утримання в чистоті кухонних приладів - регулярне миття після кожного використання.

Опубликовано: 12-03-2020, 16:48
0

Похожие статьи


Наверх