Як слід кип'ятити білизну в домашніх умовах?

Порядок і чистота у власному житлі - мета кожної господині. І питання, як кип'ятити білизну в домашніх умовах, виникає не дарма, адже в інтер'єрі для створення затишку використовується велика кількість виробів з тканин, а про носильні речі і говорити не доводиться. Стандартний спосіб приведення матеріалу в належний вигляд після деякого часу використання вже стає недостатнім, тоді на перший план виходить кип'ятіння, як методика усунення забруднень, непідвладних звичайному пранні.

Каструля замість пральної машини

Процес кип'ятіння не є складним технічно, але все ж має на увазі необхідність деякої підготовки. Як кип'ятити білизну в каструлі і що для цього потрібно? Дійсно необхідними є лише 2 "інструменту": це велика каструля та спеціальними щипцями-захватки, які найчастіше виготовляються з дерева.

Як слід кип'ятити білизну в домашніх умовах?Для кип'ятіння білизни вам знадобиться велика каструля та спеціальними щипцями-захватки

Для прання кип'ятінням слід використовувати металеву, бажано емальовану, посуд достатньої ємності. Цілком підійде відро або "виварка", в крайньому випадку, можна використовувати оцинковану або алюмінієву каструлю, але це небажано. Наявність кришки теж вкрай рекомендується. Обов'язково потрібно перевірити ємність на предмет наявності іржі на внутрішніх поверхнях, так як вона при кип'ятінні обов'язково "віддрукується" на білизну і вивести її буде дуже складним завданням.

Якщо спеціальних щипців для кип'ятіння немає в наявності, то можна обійтися і просто дерев'яною палицею, хоча це значно незручно. Перед тим як використовувати цей інструмент, його слід ретельно промити (так само, як і посуд), щоб видалити всі можливі забруднення з поверхонь: при кип'ятінні вони теж можуть перейти на оброблювані речі.

Вода - самий універсальний розчинник в природі, але все-таки її властивостей недостатньо, щоб самостійно видалити всі можливі забруднення з тканин. Тому в неї слід додавати миючі засоби, що підсилюють ефект кип'ятіння білизни.

Як речовин, внесених в воду при кип'ятінні, зазвичай застосовують такі засоби:

 • пральний порошок;
 • мило, харчову соду;
 • хімічні відбілювачі;
 • хлорку;
 • силікат;
 • соду кальциновану;
 • нашатирний спирт, пероксид.

Найпоширенішим наповнювачем для кип'ятіння виступає розчин з подрібненого на тертці або наструганного мила з харчовою содою. Співвідношення інгредієнтів має становити 20 г на 1 ст. л., які беруться на кожен літр води в каструлі для виварювання. Приготована суміш висипається безпосередньо в ємність і розмішується. Для ефективного виведення старих, в'їдаються забруднень кількість препарату потрібно збільшити в 2 рази, а для впевненого і рівномірного відпирання щільність укладання речей в ємності не повинна бути надто високою.

Як слід кип'ятити білизну в домашніх умовах?У воду слід додавати миючі засоби, що підсилюють ефект кип'ятіння білизни

Виварювати тканини можна і за допомогою звичайного прального порошку. У сучасному світі функція кип'ятіння включена в програми досить великого числа моделей автоматичних пральних машин - в цьому випадку всю роботу бере на себе автоматика і господині немає необхідності в будь-якої підготовки або контролі. Але виварювати з додаванням порошку цілком можна і традиційним способом - в каструлі. Це теж досить ефективний метод.

Пральний порошок в такому способі може бути замінений синтетичним відбілюючим засобом або використовуватися спільно з ним.

Все кругом білим-біло

Підтримка в належному вигляді білих речей - завдання не з легких, і виварювання цілком справляється з нею. Як кип'ятити білі речі? Немає нічого простішого. Там, де необхідно досягти сніжно-білого ефекту, на допомогу приходить обробка тканин з нашатирним спиртом і перекисом водню.

Спочатку необхідно налити теплу воду в каструлю для кип'ятіння, заповнивши її приблизно на ⅔. Сюди ж слід всипати звичайну кількість прального порошку (кілька ложок). Нашатир слід влити з розрахунку 2 ст. л. на 10 л води, пероксиду потрібно взяти стільки ж. Виварене в такій суміші білизна буде білосніжним, хоча процедура проводилася в звичайній побутовій обстановці.

Важливо, що при використанні даного методу застосовуються леткі і вельми "пахучі" речовини, тому настійно рекомендується проводити процедуру при розхристаному вікні або кватирці. Закрита кришка ємності теж сприяє запобіганню зайвого випаровування випарів в навколишнє атмосферу.

Крім описаного способу, надійно і якісно відбілити речі вдома за допомогою виварювання можна, використовуючи звичайне господарське мило і перманганат калію. Порядок дій при застосуванні марганцівки в якості відбілюючого реагенту:

 1. Натерти невелику кількість мила і додати його в каструлю з теплою водою. Туди ж покласти дуже невелика кількість (буквально 3-4 кристалики) марганцівки.
 2. Поставити каструлю з розчином на плиту для нагрівання.
 3. Днище ємності простелити шматком старої білої матерії.
 4. Помістити в каструлю відбілюючі речі.
 5. Відразу після закипання накрити ємність кришкою і залишити тканину варитися на маленькому вогні протягом півгодини.
 6. Після охолодження вибілені речі необхідно ретельно прополоскати в чистій воді і повісити для просушування.

Сушити матеріал краще під впливом сонячних променів, які теж, завдяки фотоефекту, мають здатність освітлювати тканини (обережніше з кольоровими - на сонці вони блякнуть, вигорають).

Щоб позбутися від кардинального забруднення, можна прокип'ятити одяг із задіянням такого речовини, як хлорне вапно. У побуті її зазвичай називають просто хлоркою. Речовина дуже їдка і агресивне, тому рекомендується всі дії з ним виконувати в добре провітрюваному приміщенні, захищаючи руки за допомогою гумових рукавичок. Вкрай небажано використовувати хлорку в приміщеннях, куди мають доступ люди з алергічними хворобами і патологіями дихальних шляхів, особливо астматики. В іншому застосування хімікату досить безпечно, при дотриманні зазначених запобіжних заходів.

Як слід кип'ятити білизну в домашніх умовах?Сушити речі краще під впливом сонячних променів, які теж мають здатність освітлювати тканини

Для виварювання за допомогою хлорки слід взяти приблизно 40-45 г сухої речовини на кожен літр води в каструлі. Речі, вибілені таким способом, стають дійсно сніжно-білого кольору. Але слід пам'ятати, що часте застосування кип'ятіння з хлором призводить до швидкого старіння тканини, так як хімікат руйнує структуру ниток і матеріал виснажується, втрачає з часом щільність і міцність. Тому можна рекомендувати цей метод для білої матерії високої щільності.

Не можна використовувати хлорне вапно для прання виробів з кольорового матеріалу: фарба під дією потужного розчинника попливе плямами.

Для відбілювання речей, на яких присутні застарілі забруднення, раціонально використовувати іншу хімічну речовину - кальциновану соду. Додавши приблизно 45-50 г на 1 л води в каструлі, можна домогтися в результаті кип'ятіння не тільки відбілювання, але і зникнення в'їдаються в тканину плям. Виварювати речі в такому розчині потрібно не менше, ніж півгодини, а потім випрати. Для підвищення ефекту перед початком прання пляма можна натерти милом.

Діти люблять плями

Кожен батько знає, як діти люблять бруднити свій одяг з максимальною винахідливістю. І цілком резонно виникає питання, як правильно кип'ятити білизну, якщо його носить дитина? Які засоби і хімікати буде безпечно використовувати для його здоров'я, одночасно ефективно видаливши все те, чим він так старанно "прикрашав" свій одяг?

Як слід кип'ятити білизну в домашніх умовах?Речі малюків найкраще кип'ятити з дитячим милом

Відразу слід сказати, що використання будь-яких агресивних хімікатів, таких як хлорка або кальцинована сода, або інші готові відбілювачі, повністю виключено. Допускається додавання звичайної кухонної соди, якщо це буде потрібно.

Кращим методом виварювання білизни для малюків можна вважати кип'ятіння з дитячим милом. Заздалегідь замочені речі слід добре натерти милом. У наповнену теплою водою каструлю для обробки слід укласти одяг і варити годину-півтора. Після охолодження білизна дитини потрібно ретельно прополоскати і висушити.

З роботи, як зі свята

Спецівка або робочий одяг часто доставляє головний біль тим, що на ній постійно з'являються складно відпираються плями від виробничих забруднень. Упоратися з ними простий пранням буває дуже складно. У такій ситуації знову на виручку приходить кип'ятіння.

Для видалення складних забруднень зі спецодягу, таких як плями від мастильних матеріалів, необхідно використовувати кип'ятіння з додаванням розчину силікату. Це не самостійний метод, а лише доповнення до будь-якого іншого. 3-4 ст. л. на 1 л одного з розглянутих складів для виварювання допоможуть розчинити найстійкіші маслянисті забруднення.

Ще кілька десятиліть тому не проводилося штучних тканин і вся матерія була натурального походження. Для кардинальної очищення таких речей потрібно їх виварювати. І в наші дні дуже значна частина виробів виготовляється з природних матеріалів, а значить, потреба кип'ятити білизну актуальна і на сьогоднішній день.

Якщо слідувати наведених рекомендацій і методам кип'ятіння забрудненої білизни, в будинку завжди будуть чисті та охайні скатертини та занавіски, білосніжні костюми стануть виблискувати на сонці, спецівка на роботі буде виглядати як з салону, а діти не зможуть забруднити весь свій гардероб.

Опубликовано: 13-03-2020, 15:58
0

Похожие статьи


Наверх