Як вибрати антену для дачі

Дачний відпочинок - насичене проведення часу, але коротати вільні від роботи і активного відпочинку вечора набагато комфортніше перед телевізором. Але існує проблема - дачні кооперативи розташовуються за містом, де немає кабельного телебачення і іноді навіть інтернету. Якщо вибрати антену, яка підходить для прийому сигналу, проблема телебачення на дачі буде вирішена.

Типи антен

Щоб полегшити процес вибору необхідно для початку знати, які типи антен взагалі існують. Різні типи відрізняються за функціональними можливостями і принципом роботи. Не потрібно вивчати докладно особливості пристрою, досить лише базової інформації та знання основних принципових відмінностей.

Супутникова антена

Це кращий варіант, так як супутникові «тарілки» абсолютно незалежні від наявності або відсутності телевізійних вишок, вони приймають сигнал безпосередньо, без проміжних станцій. Супутникові антени будуть функціонувати незалежно від географічних особливостей, віддаленості дачі від вишок і давати якісне зображення. Ще одна перевага - величезний вибір каналів. Недоліки супутникової антени:

 • порівняно висока вартість;
 • необхідність покупки додаткових комплектуючих (ресивера, конвектора);
 • складності в установці.

Як вибрати антену для дачі

До того ж для використання тарілки потрібен хороший телевізор, щоб не було проблем з прийомом сигналу і зображення виходило високоякісним.

Цифрова антена

Вибрати антену, яка підійде для дачі, розташованій поблизу міста або телевізійних вишок, можна з асортименту цифрових моделей. Вона за своєю функціональністю і принципу дії нічим не відрізняється від традиційних ефірних антен. Підійдуть навіть найпримітивніші моделі, але потрібно звернути увагу на те, чи працюють вони в дециметровому діапазоні.

Антена класу біжучої хвилі

Перевага таких антен - вони компактні, при цьому добре приймають сигнали і їх просто встановлювати. Такі антени працюють відразу в декількох діапазонах, дають непогане зображення. Це оптимальний варіант для дачі, розташованій в приміській зоні, де є неподалік встановлена ​​телевежа.

Польська антена

Такий варіант телевізійної антени багато хто використовує для дачі, якщо немає необхідності в достатку каналів і високій якості зображення. Вибрати антену, яка може приймати до 10-20 каналів можна з категорії «польських».

Це недорогий варіант для дачі, який можна встановити самостійно без будь-яких труднощів. Але є і недоліки у антен цього типу - можуть виникати перешкоди, а також не у всіх регіонах польська антена буде приймати сигнал. Перед тим, як вибрати антену такого типу важливо переконатися, що в радіусі 30 км є телевізійна вишка. Ще один мінус - для стабілізації роботи такої антени необхідно придбавати додаткової обладнання, наприклад, підсилювач.

«Подвійний квадрат»

Це тип антен спрямованого типу, які мають форму, відповідну назвою. Вона може служити для прийому сигналів телевізійних каналів, а також містить у собі потужний підсилювач. Перевага подвійного квадрата полягає в тому, що він може додатково служити приймачем сигналу Wi-Fi. Це найпростіші в експлуатації антени, які не потрібно додатково налаштовувати і можна встановити своїми руками.

На що звернути увагу при виборі антени

Перед тим, як вибрати антену для дачі, потрібно визначитися з цілями. Якщо вона потрібна тільки для того, щоб іноді вечорами приймати парочку місцевих каналів, підійде звичайна ефірна антена або інший примітивний варіант. Якщо ж власник дачі не хоче нудьгувати вечорами, йому варто придивитися до вибору супутникової антени, яка дає можливість переглядати сотні різних каналів. Є й інші нюанси, які варто враховувати при покупці

Як далеко знаходиться дача від телевежі

Спочатку варто визначитися з типом антени, і якщо вибір зроблений на користь ефірних моделей, потрібно вибирати такий варіант, який буде добре приймати сигнал. Якщо поблизу немає телевізійних вишок, навіть найякісніші і потужні антени можуть погано приймати сигнал.

Як вибрати антену для дачі

В інтернеті є карти розташування телевізійних вишок, тому можна приблизно розрахувати відстань від дачі до найближчої станції. Якщо дача сильно далеко від телевеж, при віддаленості понад 50 км потрібно вибирати антену з посиленням сигналу на 25-30 dBi.

Зовнішня або внутрішня антена

Складнощі з прийомом сигналу вбудованою антеною виникають у віддалених селищах, які розташовані більш, ніж на 30-40 км від телевізійних вишок. Кімнатна антена не підійде для щільно забудованої території, а також місцевості з неоднорідним рельєфом. У разі якщо дача дуже далеко або ж знаходиться в щільно забудованій зоні, на місцевості з непростим рельєфом, потрібно вибирати зовнішню антену. Для інших ситуацій можна вибрати антену, яка буде встановлена ​​всередині.

Як вибрати антену для дачі

Також важливо враховувати, що зовнішня антена повинна бути виконана з металу, який не схильний до корозії. Звичайні, оцинковані антени підходять для місцевості, де рідко бувають дощі, а в більшості випадків стоїть суха, сонячна погода. Такі ж моделі підходять для внутрішньої установки. Якщо потрібно вибрати антену для використання в умовах сирого клімату потрібно віддавати перевагу варіантам, покритим порошковим напиленням, яке більш надійно захищає від корозії.

Пасивна або активна

Також при виборі варто звернути увагу на такий параметр - бувають антени активні, а бувають пасивні, які Активні антени, це прості конструкції, ось їх особливості:

 • приймають сигнал без підсилювачів;
 • вони призначені тільки для зовнішньої установки;
 • працюють якщо вишка не далі за 30 км.

Якщо вишка далі 30 км, значить, потрібна пасивна антена, яка містить вбудований підсилювач сигналу і зможе працювати навіть в разі великої віддаленості вишок.

Нюанси вибору супутникових антен

Оптимальний варіант для дачі - це супутникова антена, або «тарілка». Вибрати антену такого типу простіше, адже не треба думати про віддаленість вишок, рельєфі та інших нюансах - вона буде приймати сигнал в будь-якій точці світу і це її головна перевага. Найбільш важливий параметр супутникових тарілок - діаметр. Найпростіші варіанти - моделі з діаметром рефлектора від 50 см, але є і більш вдосконалені супутникові тарілки.

 1. Якщо потрібно використовувати взимку антену, краще вибирати діаметр більше 50-60 см, так як в снігову погоду вона буде погано приймати сигнал.
 2. Щоб мати великий асортимент каналів необхідно підбирати антени діаметром не менше, ніж 80 см.
 3. Якщо в регіоні, де розташована дача, часто спостерігаються складні погодні умови, краще підбирати самі габаритні варіанти, діаметром від 120 см.

Вибрати антену такого типу варто також для тих випадків, якщо потрібно використовувати кілька телевізорів в приміщенні. Але важливо пам'ятати, що для отримання хорошого зображення буде потрібно телевізор з високою роздільною здатністю.

Вартість і якість

Важливо розуміти, що вибрати антену, яка прослужить не один рік, складно з дешевих китайських моделей. Для вулиці варто купувати такі варіанти, які стійкі до вітру та інших несприятливих атмосферних явищ. Вартість простих ефірних антен для дачі від 800-1000 рублів. Ціна на якісні супутникові антени від 3000 рублів і вище.

Виробники

Важливо уникати підробок, так як сьогодні часто в продажу з'являються фальсифікати, неякісні товари під ім'ям відомих брендів. Тому краще замовляти товар і установку у офіційних представників, тільки так можна гарантовано отримати якісні і довговічний товар. Найпопулярніші виробники:

 • DENN;
 • Astra;
 • EMOS;
 • Eurosky;
 • Kvant-Efir;
 • Mystery;
 • Romsat;
 • X-Digital.

Всього на прилавках магазинів телевізійної техніки можна виявити понад три десятки товарів різних виробників. Щоб зорієнтуватися в цьому різноманітті, можна заздалегідь переглянути інформацію та відгуки користувачів в інтернеті, а тільки після цього вирушати в магазин.

З усього різноманіття моделей, вибрати антену легко, якщо заздалегідь визначитися зі своїми побажаннями і потребами. При покупці варто вимагати гарантійний талон, щоб в разі виявлення неполадок можна було звернутися з метою заміни або ремонту.

Опубликовано: 13-03-2020, 20:01
0

Похожие статьи


Наверх