Як вибрати велосипед: корисні поради

Вибрати велосипед непросто, адже сьогодні в магазинах неймовірно величезний вибір. Моделі відрізняються не тільки за розміром і дизайном, але ще і по функціональності, призначенням і особливостям. Щоб купити максимально зручний і відповідний вимогам велосипед, важливо знати, які види бувають, як правильно підібрати транспорт по зростанню і що ще врахувати. Далі детально про те, як вибрати велосипед.

Для чого потрібен велосипед

Це перше питання, на який потрібно відповісти перед покупкою. Вибрати велосипед, який буде ідеальний в експлуатації, можна тільки під свої потреби. Абсолютно всі велосипеди можна умовно поділити на 3 групи.

  1. Професійний транспорт - використовується спортсменами для руху в несприятливих умовах, для змагань. Вибрати велосипед такого типу варто тим, хто займається велоспортом на постійній основі.
  2. Напівпрофесійний велосипед підійде тим, хто на аматорському рівні займається спортом, а також любить велотури і подорожі на двоколісному транспорті. Такий тип велосипеда підійде для тих, хто планує часто його використовувати, причому не тільки для руху в умовах міста.
  3. Аматорські велосипеди - це досить прості по функціональності моделі, які можна використовувати для періодичних вилазок на природу, для поїздок за покупками або ж просто для прогулянок в межах міста.

Найбільш затребувана різновид - це міські велосипеди аматорського класу. Вони комфортні у використанні, ними легко управляти, а також такий вид транспорту досить легкий і компактний.

Види велосипедів

Щоб вибрати велосипед максимально відповідної моделі, потрібно ознайомитися з пропонованими виробниками варіантами. Нижче описані основні типи, які відрізняються технічними особливостями і призначенням.

Як вибрати велосипед: корисні поради

Велосипеди гірські

MTB, або гірські велосипеди, це окрема група універсального призначення. Незважаючи на таку назву, MTB - це зручні моделі, як для спортивного використання, так і для прогулянок в міських умовах. Але основним призначення гірських велосипедів вважається саме пересування по місцевості з вираженим рельєфом.

У таких моделей є особливості - передбачена потужна амортизація, а також розширені задні і передні покришки, які посилені потужним протектором. За рахунок цього управляти велосипедом в умовах бездоріжжя дуже легко, але при цьому у нього є і істотний мінус - на ньому неможливо розвинути велику швидкість. Щоб вибрати велосипед з категорії MTB, також потрібно знати особливості та відмінні характеристики підвидів.

  1. Даунхіл - моделі для швидкісного спуску, підвищеної міцності. Такі велосипеди призначені для швидкісного руху в умовах бездоріжжя, тому вони особливо міцні і стійкі. Всі моделі типу Даунхил оснащені додатковим дисковим гальмом. Недоліки - порівняно велику вагу, і висока ціна.
  2. Фрірайд - моделі з встановленими задніми і передніми підвісками, а також дисковими гальмами. Рама міцна, складної конструкції, здатна витримувати будь-які навантаження при русі в умовах наявності перешкод на дорогах.
  3. Крос-кантрі - легкий, але міцний і швидкий гірський велосипед. Гальмівна система дискова або ободная, іноді комбінована. Велосипеди з підгрупи крос-кантрі підійдуть, як для міських умов, так і для руху по пересіченій місцевості.
  4. Олраунд - це універсальні гірські велосипеди, які найчастіше купують любителі, а не професіонали. Вони гарні в експлуатації, але не в екстремальних умовах.

У кожній підгрупі є безліч різних моделей, що відрізняються технічними можливостями, якістю дизайном, тому вибрати велосипед можна тільки порівнюючи сподобалися варіанти.

Шосейні велосипеди

Відмітна особливість шосейних моделей - специфічна форма керма, що дозволяє приймати найбільш зручні позиції під час руху. Також у моделей цього класу низька посадка і дуже вузькі покришки.

Як вибрати велосипед: корисні поради

Це оптимальний варіант для тривалих міських поїздок і міжміських маршрутів. Шосейні велосипеди здатні розвивати максимальну швидкість, але тільки на якісному, асфальтовому покритті. Для гірських стежок і бездоріжжя ця модель не підійде.

Універсальні міські велосипеди

Це найбільш затребуваний вид двоколісного транспорту. Класичний міської велосипед відрізняється великими, широкими колесами. Комплектація може бути найрізноманітніша.

Як вибрати велосипед: корисні поради

Деякі виробники додатково встановлюють електричний привід, щоб в разі втоми велосипедист можу здійснювати рух без зусиль. Часто не класичні міські моделі встановлюють самостійно додаткові деталі.

Спортивні BMX

Такі велосипеди не призначені для міської їзди, вони використовуються, в основному, для виконання різних трюків, подолання перешкод. Також такі велосипеди використовуються для гонок на облаштованих маршрутах з перешкодами. Колеса BMX всього 20 дюймів, ці моделі також відрізняються мініатюрної рамою.

Як вибрати велосипед: корисні поради

У BMX дуже міцна рама, виготовлена ​​з легкого металу, а також особлива конструкція керма, поліпшує маневреність і керованість двоколісного транспорту. При виборі велосипеда BMX немає великих можливостей підбору по зростанню, так як більшість моделей випускаються в стандартному розмірі.

Як вибрати велосипед по зростанню

Час стандартних за розміром і дизайном велосипедів залишилося в минулому. Сьогодні виробники пропонують розширений модельний ряд, де кожен може підібрати для себе оптимальний варіант. Головна умова комфортної їзди - правильно підібраний по зростанню велосипед. Для зручності любителям двоколісного транспорту запропоновані таблиці, які допоможуть зорієнтуватися.

Як вибрати велосипед: корисні поради

Підбір універсального і гірського велосипеда по зростанню

Вибрати велосипед, який буде зручний у використанні, можна тільки з урахуванням зростання. Для цього слід орієнтувати за стандартною таблиці.

Зростання велосипедиста в метрах

Висота рами в дюймах

Розмір рами

1,3-1,45

13 XS 1,35-1,55

14

XS

1,45-1,6

15 S 1,5-1,65 16

S

1,55-1,7

17 M 1,67-1,78 18

M

1,72-1,8

19 L 1,78-1,85 20

L

1,8-1,9

21 XL 1,85-1,95 22

XL

1,9-2

23 XXL 1,95-210 24

XXL

Важливо звертати увагу, перш за все, не на вказаний виробником розмір, а на висоту рами. Саме це визначає параметр, так як розміри для різних моделей можуть бути однаковими, але при активному використанні велосипеда незначну розбіжність може стати причиною незручностей.

Як вибрати дитячий велосипед по зростанню

Вибрати велосипед для дитини можна тільки з урахуванням зростання на момент покупки. Купувати транспорт на виріст - погана ідея, до того ж це може бути небезпечно для дитини. Щоб зорієнтуватися в різноманітті розмірів моделей і різновидів, можна брати до уваги орієнтири з таблиці.

Зростання дитини в сантиметрах

Діаметр коліс в дюймах

75-95

10-12

96-101

12

100-115

16

116-128

20

125-155

24

При покупці дитячого велосипеда особливу увагу варто приділити якості матеріалів, з яких він виготовлений і безпосередньо збірці. Для дітей не потрібні будь-які специфічні функції, тому транспорт повинен бути, перш за все, безпечним.

Як вибрати шосейний велосипед

Всі дорожні велосипеди вибираються за іншим алгоритмом. Щоб вибрати велосипед шосейного типу потрібно враховувати не тільки зростання, важлива висота і довжина рами. Орієнтуватися в розмірах теж можна за стандартними таблицями.

Зростання в сантиметрах Розмір Довжина труб в сантиметрах Висота рами в сантиметрах

155-163

XS 42 і 52 49-51

164-170

S 44 і 53

51-55

171-183

M

53,5 і 57

55-59

180-190

L

55,5 і 58,5

58-60

190-200

XL

58 і 61

61-63

Якщо вибрати велосипед шосейного типу з урахуванням всіх параметрів, на ньому можна буде безпечно розвивати максимальну швидкість і при цьому не відчувати дискомфорту в управлінні. Окремий випадок - складні шосейні велосипеди. Такі моделі проводяться тільки в стандартних розмірах, які підходять для зростання від 165 до 180 сантиметрів.

Знаючи ці прості правила можна вибрати велосипед, який прослужить довго і буде зручний у використанні. Купуючи велосипед можна забувати про безпеку. Краще відразу ж купити і додаткові аксесуари - шолом, наколінники і гаджети, що дозволяють підвищити комфорт в процесі їзди.

Опубликовано: 16-03-2020, 12:55
0

Похожие статьи


Наверх