Як вибрати витяжку для кухні

Вибрати витяжку, яка буде справлятися з основним завданням, можна тільки при індивідуальному підході. Через те, що виробники пропонують широкий модельний ряд, завдання ускладнюється. Нелегко підібрати оптимальний варіант, адже всі існуючі моделі відрізняються не тільки дизайном або потужністю - є маса нюансів, на які варто звернути увагу.

Навіщо потрібна витяжка на кухні

Найчастіше витяжки на кухню купуються в останню чергу, тому що багато хто не знає важливості цього приладу. Витяжка - не надмірність, а потреба першого порядку. Без витяжки неможливе повноцінне і комфортне використання кухні. Саме в цьому приміщенні при регулярному приготуванні їжі повітря збагачується небезпечними домішками - гаром, парами, жиром. Витяжка ж забезпечує ефективну очистку повітря. Ось 5 причин, чому витяжка важлива на кожній кухні:

 • вона забезпечує очищення повітря;
 • з витяжкою доведеться рідше витрачатися на ремонт, так як жир не буде осідати на стінах і стелі;
 • з витяжкою на кухні доведеться рідше влаштовувати генеральне прибирання, тому що бруд не буде осідати на поверхнях;
 • з витяжкою не так жарко під час приготування їжі;
 • прилад поглинає всі сторонні запахи, тому забезпечує відчуття свіжості.

Якщо правильно вибрати витяжку вона буде повноцінно виконувати свої функції і зробить процес приготування їжі більш комфортним. Крім цього покупка витяжки допоможе економити час і гроші.

Як вибрати витяжку: базові правила

Потрібно спочатку відповісти на два головних питання. Перше - який обсяг приміщення, в якому буде встановлена ​​витяжка. Друге - на яку суму можна розраховувати при покупці. З цими даними можна підібрати найбільш підходящі варіанти. Але є ще нюанси, на які важливо звернути увагу.

Як вибрати витяжку для кухні

Потужність

Одна з найголовніших помилок при покупці витяжки - ігнорування параметрів потужності. Але це головний параметр, адже від нього залежить ефективність витяжки на кухні. Вибирати її потрібно відповідно до обсягів приміщення, в якому вона буде працювати. Результативною вважається робота витяжки, якщо вона в змозі за 1 годину поміняти повітря в кухні 10 разів. Продуктивність витяжки визначається в кубічних метрах повітря, які вона в змозі прогнати за 1 годину.

Щоб вибрати витяжку, що оптимально підходить для кухні, потрібно обчислити необхідну продуктивність. Варто помножити площу кухні на висоту стін, отриманий результат - обсяг приміщення. Продуктивність витяжки повинна бути не менше, ніж в 10 разів вище обсягу приміщення.

Важливо! Проблема потужних витяжок - надмірна гучність. Але виробники активно вирішують цю проблему, пропонуючи малошумні моделі. Потрібно звертати увагу на цей параметр.

Особливості управління

Вибрати витяжку, яку буде зручно використовувати, можна тільки з урахуванням особливостей управління. Сьогодні виробники пропонують моделі чотирьох типів, що відрізняються за типом управління.

Як вибрати витяжку для кухні

 1. Електронне урядування - найпоширеніший і зручний варіант. Все що потрібно для управління пристроєм - сенсорна панель, яка розташована на фасаді витяжки. Зручність полягає в простоті - будь-яку функцію або режим можна вибрати одним натисканням.
 2. Механічний тип управління - рідкість, такі витяжки сьогодні випускають, але їх менше. Вони менш надійні, управляються за допомогою панелі з ручками-перемикачами. Перевага моделей такого типу в тому, що їх вартість нижче.
 3. Слайдер - система управління, яка розташована на передній панелі і являє собою повзунок для включення і виключення функцій.
 4. Кнопкове управління - надійна система. Мінус - через специфіку використання приладу кнопки швидко забруднюються, і мити їх досить складно.

На ефективність роботи витяжки система управління не впливає. Вибирати відповідний тип варто тільки з міркувань комфорту і зручності використання приладу.

Особливості монтажу і конструкції

Відрізняються витяжки та за типом конструкції, а також в залежності від особливостей монтажу. Цей нюанс варто враховувати ще на етапі планування інтер'єру кухні, щоб в майбутньому не мати справу з проблемами відповідності окремих елементів в загальній концепції. Нижче описані основні стандартні типи конструкцій.

 1. Телескопічний тип - конструкція з висуваються, складним екраном. Вибрати витяжку такого типу можна для маленької кухні, де актуальна економія вільного простору.
 2. Вбудована витяжка - моделі, які встановлюються в навісні шафи. Такий варіант органічно виглядає в кухні з модульними меблями.
 3. Плоскі навісні витяжки компактні, їх легко встановлювати. Мінус - такі моделі працюють тільки за принципом рециркуляції.
 4. Купольні моделі - стильні і потужні витяжки, що працюють за принципом відводу повітря. Доповнюють загальну картину інтер'єру. Важливо підбирати корпус відповідно до основною колірною гамою.
 5. Острівні моделі - варіанти для сучасних кухонних інтер'єрів в стилі Лофт, мінімалізм, модерн. Монтуються на стіну над плитою або безпосередньо на стелю.
 6. Кутові моделі - стильне і модне рішення для нестандартних кухонь. Вони часто використовуються в квартирах-студіях, де простір поділений на функціональні зони.
 7. Похилі моделі - витяжки купольного типу, але нестандартної форми. За рахунок кута нахилу конструкція візуально звільняє простір і виглядає цікаво в більшості інтер'єрних стилів.
 8. Т-образні витяжки - родзинка інтер'єрів в стилі мінімалізм, лофт і хай-тек.

Як вибрати витяжку для кухні

В першу чергу при покупці витяжки користувач звертає увагу на її дизайн і особливості самої конструкції. Але важливо при цьому не забувати, що в витяжці головне потужність і надійність.

Особливості фільтрів

На сьогоднішній день виробники виготовляють моделі, що працюють на металевих, вугільних або ж акрилових, синтетичних фільтрах. Всі вони відрізняються за принципом очищення. У витяжці може бути присутнім кілька фільтрів. Коротко про кожен тип:

 • акриловий фільтр захоплює частинки жирів, які проникають з парою в витяжку, служить для захисту мотора;
 • вугільний фільтр призначений для поглинання запахів і токсичних речовин з повітря, який через нього проходить;
 • металевий фільтр працює за принципом бар'єру, вона затримує частинки жиру і не потребує регулярної заміни, його можна мити.

Витяжки з акриловим фільтром більш дорогі, хоча і забезпечують ефективну очистку повітря. Але акриловий фільтр доведеться міняти досить часто, особливо при інтенсивному використанні витяжки. Вугільний потребує щорічної заміни, найчастіше він присутній навіть у найпростіших моделях витяжок і встановлюється за бар'єрної конструкцією.

Тип виведення повітря

Завдання витяжки - ефективно очищати повітря. Існують витяжки двох типів, в залежності від особливостей системи виведення повітря.

 1. Витяжка з рециркуляцією здатна пропускати через себе наявний в кухні повітря, фільтрувати його і очищати від жиру і гару, після чого повертати назад в приміщення.
 2. Але є і такі, які підключаються безпосередньо до загальної системи вентиляції. Витяжки з відведенням поглинають повітря, пропускають його через фільтр в загальну вентиляцію.

Як вибрати витяжку для кухні

Є гібридні варіанти, які підключаються до системи вентиляції, але додатково виконують і рециркуляцію повітря. Підбирати стоїть під свої потреби, в залежності від частоти використання і ступеня завантаженості кухонної роботою. Якщо кухня експлуатується більшу частину дня, краще підбирати варіанти, що підключаються до центральної вентиляції.

Управління і додаткові функції

Вибрати витяжку, яку буде легко і зручно використовувати кожен день можна з асортименту моделей, які оснащені комфортною системою управління і допоміжними функціями. Виробники представляють варіанти з такими зручними доповненнями:

 • дистанційний пульт управління, що дозволяє включати і вимикати прилад на відстані;
 • індикатори різних типів, які реагують на температуру повітря і інші умови навколишнього середовища
 • вбудовані температурні датчики, які запускають витяжку, якщо почалося приготування їжі;
 • індикатори, які сигналізують про стан фільтра і необхідності заміни;
 • системи інтервального включення для очищення повітря в заданий час;
 • датчики руху, які включають витяжку при наближенні людини;
 • різні варіанти підсвічування.

Щоб вибрати витяжку, максимально зручну у використанні, важливо поцікавитися про наявність цих додаткових функцій у вподобаних моделей.

Опубликовано: 16-03-2020, 18:22
0

Похожие статьи


Наверх