Як вибрати зволожувач повітря

Для підтримки здорового мікроклімату в житловому будинку або квартирі, потрібно стежити за показниками вологості повітря. Занадто сухе повітря небезпечний так само, як і надмірна вологість. Розвішування вологої білизни - старий, дідівський метод, який сьогодні не зручний, більш того, дуже небезпечний. Тому краще вибрати зволожувач повітря і назавжди вирішити проблему мікроклімату.

Для чого потрібен зволожувач повітря

Без зволожувача повітря обходилися багато поколінь. Це факт. Однак в минулі часи ситуація з екологією не була такою критичною, організм людей був адаптований. Але сьогодні людству доводиться створювати штучно оптимальні умови, щоб зберегти здоров'я.

Як вибрати зволожувач повітря

Рекомендована вологість в приміщенні - від 40 до 60%. Якщо цей показник вище або нижче, можуть початися проблеми зі здоров'ям і не тільки з ним. Наприклад, через підвищену вологість може розвиватися грибок, а через пониженого вмісту води в повітрі знижується термін експлуатації меблів і обробки. Але найважливіше - сприятливий мікроклімат, в якому людський організм буде повноцінно функціонувати. Ось що дає установка зволожувача в житловому приміщенні:

 • знижує захворюваність на ГРЗ;
 • підвищує ефективність імунної системи;
 • знижує ризик розвитку алергічних реакцій;
 • підтримує здоров'я дихальної системи;
 • запобігає передчасному старінню шкіри через надмірне випаровування вологи;
 • підвищує стійкість до дерматологічних інфекцій;
 • покращує дихання;
 • підвищує якість сну.

Особливо важливий зволожувач в дитячій кімнаті. Це один з найважливіших приладів, який потрібно придбати ще до народження малюка, щоб той з перших днів ріс в нормальному мікрокліматі.

Типи зволожувачів

Є 4 основних типи зволожувачів повітря, які відрізняються принципом роботи. Всі вони однаково ефективні, справляються зі своїм завданням. Різниця лише в особливостях самого пристрою. Вибрати зволожувач відповідного типу досить легко, потрібно лише порівняти їх особливості і зупинити свою увагу на оптимальні варіанти.

Класичні зволожувачі

Це прилади, які працюють на звичайній воді, забезпечуючи стабільний випаровування вологи в повітря приміщення. Альтернативне назва - зволожувачі холодного типу. Вони працюють за рахунок вентиляторів, встановлених всередині. Потужний потік повітря проходить над поверхнею вологи в резервуарі, за рахунок чого вода активно випаровується.

Як вибрати зволожувач повітря

Додаткова перевага - в таких увлажнителях встановлені фільтр, які очищають повітря від пилу і хвороботворних мікроорганізмів. Вибрати зволожувач такого типу можна для установки в дитячій кімнаті або ж для безперервної роботи у великому будинку. Вони надійні, не потребують постійної заміни фільтрів. Істотний недолік - висока вартість і гучність.

Ультразвукові моделі

Вибрати зволожувач, який працює за рахунок ультразвукових вібрацій, варто в тому випадку, якщо важлива надійність і низький рівень шуму. Його принцип роботи такий - волога надходить на окрему вібруючу платформу, а за рахунок ультразвукових хвиль розпорошується в повітря, розділяючись на мікроскопічні частинки. Величезна перевага ультразвукових моделей - низька температура генерується пара. Тобто, такий прилад не впливатиме на температуру повітря в приміщенні.

Парові моделі

Такі зволожувачі працюють за рахунок нагріву рідини, що підсилює її випаровування. Вони хороші тим, що зволожують повітря за лічені хвилини і мають порівняно високу продуктивність. За добу роботи паровий зволожувач здатний перетворити на пару до 16 літрів рідини, а це дає можливість використовувати його для підтримки оптимальної вологості повітря в приміщеннях з великою площею.

Як вибрати зволожувач повітря

Паровий зволожувач небезпечний для дітей, так як окремі його деталі сильно нагріваються в процесі генерації пари. Тому для дитячої кімнати краще не вибирати подібні моделі, або ж віддавати перевагу максимально безпечним варіантів. Ще один мінус парових приладів - високе споживання електроенергії.

Розпилюючий тип

Вибрати зволожувач повітря такого типу досить просто - модельний ряд не широкий і всі вони відрізняються лише незначно. Принцип дії зрозумілий з самої назви - всередині приладу механізм, розпилюючи рідину. Найдрібніші частинки рідини проникають в повітря і підвищують його вологість.

З переваг зволожувачів розпилювального типу виділяють абсолютну безпеку, а також здатність працювати на звичайну, не очищеній воді. Такі зволожувачі можуть бути досить продуктивними, тобто перетворювати в туман до 1,5 літрів рідини на годину. При цьому вони забезпечують ефект випарного охолодження повітря, що особливо цінно в літню спеку.

Вибір зволожувача

Перед тим, як вибрати зволожувач повітря, варто визначитися з базовими нюансами. Перше - площа приміщення, для якого підбирається прилад. Також варто визначитися з типом пристрою, основними вимогами до якості і розглянути найпопулярніші варіанти, які універсальні у використанні.

Ціновий діапазон і виробник

Потрібно спочатку визначитися з бюджетом. Незважаючи на те, що зволожувач повітря - це досить простий прилад, вартість якого порівняно низька, по відношенню до інших типів техніки, але все ж якісну модель неможливо придбати за безцінь.

Як вибрати зволожувач повітря

Потрібно орієнтуватися на брендові, сертифіковані моделі. Бренд - це не просто відоме ім'я, це гарантія високої якості, а також безпеки придбаної техніки. Маловідомі китайські фірми, штампують зволожувачі без сертифікатів і попереднього тестування, далеко не завжди справляють безпечну техніку. Немає ніяких гарантій того, що у виробництві використовувалися екологічно безпечні матеріали, що робота була виконана з урахуванням всіх вимог ГОСТу.

Додаткові функції

Зручніше за все використовувати прилади, які не тільки зволожують повітря, але ще і володіють додатковими функціями. Щоб спростити контроль мікроклімату в квартирі можна вибрати зволожувач з датчиками вологості і температури. Також виробники пропонують моделі, оснащені автоматичним датчиком, який запускає прилад в разі зниження вологості в приміщенні.

Як вибрати зволожувач повітря

В окремих моделях зволожувачів встановлені іонізатори, які забезпечують додаткове очищення і знезараження повітря. Іонізатор корисний для здоров'я при легеневих захворюваннях, зниженні ефективності імунної системи, дерматитах, алергії і аутоімунних захворюваннях.

Найбільш ефективні для підтримки здорового мікроклімату комбіновані моделі. У таких увлажнителях присутні не тільки система розподілу вологи, але ще і встановлений надійний фільтр, який очищає повітря. Є також варіанти, які підходять для терапевтичних цілей. Наприклад, моделі, які збагачують корисними мінералами, що створюють ефект «морського повітря». Також є варіанти, які додатково ароматизують повітря ефірними маслами.

Зручність і простота експлуатації

Вибрати якісний зволожувач просто - гідних моделей у продажу більше, ніж достатньо. Але важливо не тільки це. Прилад повинен бути також зручним в управлінні і використанні, він не повинен доставляти власнику труднощів. Тому важливо звернути увагу на систему управління. Щоб в процесі експлуатації не стикатися з труднощами у пристрої повинні бути додатково такі особливості:

 • можливість програмування режиму;
 • вибір потужності і продуктивності;
 • функція самостійного включення і виключення;
 • зручна панель з простим управлінням;
 • дистанційний пульт.

Як вибрати зволожувач повітря

Важливо розуміти, що зволожувач - це прилад, який буде використовуватися в певні періоди цілодобово, тому варто підбирати такі моделі, які не стануть джерелом проблем і побутового дискомфорту.

На що ще потрібно звернути увагу

Є незначні нюанси, які часто залишаються поза увагою покупців, але в результаті істотно ускладнюють експлуатацію приладу. Тому варто уважно вибирати зволожувач. Щоб не шкодувати в майбутньому про покупку. Ось список нюансів, які варто обов'язково розглянути в процесі вибору.

Як вибрати зволожувач повітря

 1. Дизайн пристрою - не останній параметр при покупці, адже зволожувач буде працювати практично круглий рік, а значить, стане одним з постійних елементів інтер'єру. Потрібно щоб він органічно вписувався в загальну концепцію.
 2. Важливо звернути увагу на обсяг резервуара. Чим більше ємність для води, тим ефективніше робота приладу.
 3. Безпека приладу - обов'язковий параметр. У ньому повинен бути встановлений датчик. Який реагує на відсутність в ємності рідини, вимикаючи прилад.
 4. Обов'язково необхідно подбати про те, щоб прилад був економічним у використанні, тобто, щоб він споживав небагато електроенергії.
 5. Варто звернути увагу на вимоги до якості води. У деяких моделях встановлюються спеціалізовані фільтри та змінні картриджі, які забезпечують деминерализацию і пом'якшення.
 6. Ще один вкрай важливий момент - рівень шуму. Для домашнього використання необхідно вибирати абсолютно безшумні моделі. Під час тестування приладу в магазині, де стоїть шум, може здатися, що зволожувач досить тихий. Але варто розуміти, що в нічний час доби шум від роботи буде набагато більше вираженим, що може привести до неможливості використання приладу.

При покупці пристрою варто обов'язково вимагати заповнення гарантійного талона в магазині. Згідно з чинним законодавством покупець має право обміняти або повернути товар.

Опубликовано: 16-03-2020, 19:53
0

Похожие статьи


Наверх