Як з розумом зробити генеральне прибирання квартири: з чого почати?

Більшість господинь приходять в жах при фразі генеральне прибирання квартири, з чого почати її, вони просто не знають. Їм видається величезний фронт робіт, виконати який поодинці просто нереально. Проте є способи, завдяки яким вдасться скоротити час. Якщо взяти їх на замітку і скористатися, то на процес піде не так багато часу. Більш того, житло буде сяяти, а всі речі вдасться розкласти по своїх місцях і позбутися від зайвого мотлоху, який тільки заважає жити і плутається під ногами.

Складання плану дій

Генеральне прибирання повинна починатися зі складання плану. Такий підхід дозволить уникнути хаосу, який часто супроводжує цей процес. Важливо записати все на папері, а потім постаратися не відходити від наміченого, тоді вдасться заощадити масу часу. План може бути зразковим, але рекомендується проводити прибирання в наступному порядку:

 • кухня;
 • спальня;
 • вітальня;
 • коридор;
 • санвузол.

Як з розумом зробити генеральне прибирання квартири: з чого почати?Генеральне прибирання в квартирі

У нього можна включити ще ряд приміщень, все залежить від планування квартири. Головне - не упустити нічого, тоді житло буде сяяти при мінімальних затратах. Досвідчені господині кажуть, що вичистити будинок можна і за 1 день в поодинці, якщо не витрачати час на розмови по телефону, заздалегідь приготувати їжу і робити все швидко, не зациклюючись на дрібницях. Саме ця золота формула допоможе швидко прибрати і здивувати домочадців.

Який інструментарій знадобиться?

Щоб зробити генеральне прибирання за короткий час, рекомендується обзавестися необхідними інструментами. Вони допоможуть полегшити працю і скоротять час на видалення забруднень. В арсеналі потрібно мати наступне:

 • 4-5 ганчірок з мікрофібри;
 • очищуючий гель;
 • засіб для чищення в порошку;
 • спрей для видалення забруднення із стекол;
 • поліроль для меблів;
 • швабру-Флаундер;
 • засіб для миття посуду
 • гель для видалення вапняного нальоту та іржі.

Це приблизний список того, що може знадобиться. Його можна доповнити виходячи з власних уподобань. Бажано заздалегідь придбати все необхідне або перевірити його наявність в будинку, щоб згодом не ходити в магазин, витрачаючи дорогоцінний час. Важливо ще взяти собі в помічники миючий пилосос: з ним процес піде швидше і можна буде легко очистити від забруднень килими і паласи. Крім того, господині рекомендують придбати пароочиститель з хорошою потужністю. За допомогою цього приладу легко заощадити на миючих засобах, оскільки він видаляє забруднення паром. Це більш гігієнічно, ніж використовувати порошки і мило. Пароочиститель стане справжньою знахідкою для алергіків і астматиків. Піде необхідність купувати побутову хімію, яка викликає напади.

Тайм-менеджмент - запорука швидко прибирання!

Щоб швидко привести квартиру в порядок, рекомендується виділяти на прибирання кімнат тільки певну кількість часу. Досвідчені господині радять витрачати на приміщення лише 1 годину. Деяким здасться це занадто мало, але на практиці, при системному підході цього періоду виявляється цілком достатньо. Варто засікти час або поставити годинник на видному місці, щоб поспішати і все встигати. Крім того, рекомендується розділити кожну кімнату на зони і приділяти кожної максимум 15 хвилин. Можливо, на перше приміщення піде більше часу, ніж заплановано, але з наступними такого не станеться, оскільки вдасться зрозуміти свої помилки і згодом діяти швидко.

Як з розумом зробити генеральне прибирання квартири: з чого почати?Прибирання пилу у важкодоступних місцях

У деяких господинь на прибирання йде величезна кількість часу через велику кількість аксесуарів в квартирі. Адже потрібно видалити з них пил, деякі почистити або обробити в мильному розчині. Щоб згодом не витрачати дорогоцінний час на них, краще скоротити всілякі статуетки до мінімуму. Інтер'єр буде виглядати лаконічно, і в ньому не буде нічого зайвого. Напевно, гості та домочадці оцінять такий мінімалізм. Більш того, в кімнаті візуально стане більше місця і дихати буде легше.

Немає непотребу і зайвим речам!

Щоб прибирання проходила швидко, важливо виділити час на перегляд речей і викид тих, що зламалися, вийшли з моди або ними вже давно ніхто не користується. Насамперед слід розібрати свої шафи. Люди зберігають там одежу і взуття, яка стала мала або велика. Варто позбутися її, оскільки, швидше за все, вона не стане в нагоді, а тільки займає місце. Якщо якась кофта або блузка погано сидить, краще подарувати її родички або подруги.

Як з розумом зробити генеральне прибирання квартири: з чого почати?Балкон після генуборка

Наступним кроком буде розбирання антресолей. Там можуть роками зберігатися речі, які прийшли в непридатність. Важливо розібрати їх і відправити на смітник, оскільки ними ніхто не буде користуватися. Більшість господарів складують старі журнали і газети, вони роками лежать і нікому не потрібні. Рекомендується викинути їх без жалю або здати в макулатуру, отримавши нехай і невеликі, але гроші. Завдяки такій суворої інспекції вдасться звільнити величезна кількість простору, яке можна буде використовувати з користю для сім'ї.

Окрему увагу слід приділити і балкону. Там багато складують непотріб. Старий велосипед можна продати на барахолці, як і ковзани, ролики. З посудом, яка давно не використовується, можна вчинити аналогічно. Старі черевики, гумові чоботи, залишені на всякий випадок, краще відразу відправити в утиль і більше про них не згадувати.

Бажано провести інспекцію полички у ванній кімнаті. Часто там накопичується величезна кількість косметичних засобів. Деякі з них можуть бути простроченими. Важливо позбутися від них, щоб не завдати шкоди здоров'ю сім'ї. В результаті звільниться величезна кількість місця, і ніхто не буде скаржитися на тісноту.

Провести генеральне прибирання кожна господиня здатна самостійно, виділивши на неї всього 1 день. Якщо скласти план дій, придбати миючі засоби і заручитися підтримкою побутових помічників, то процес стане набагато простіше. Правильно розподіливши свого часу і видаливши мотлох, легко згодом підтримувати чистоту в квартирі.

Опубликовано: 23-03-2020, 10:41
0

Похожие статьи


Наверх