Метод чищення срібла нашатирним спиртом

Володарям срібних виробів добре відомо, що речі з цього металу вимагають особливого догляду. Регулярне чищення срібла нашатирним спиртом дозволить зберігати виробам бездоганний сяючий і майже перламутровий колір. Окислення цього дорогоцінного металу відбувається з різних причин, однією з поширених є постійне зіткнення з тілом і миючими засобами, яке призводить до потемніння виробів.

Фахівці стверджують, що чим вища проба дорогоцінного вироби зі срібла, тим воно світліше і менш піддається агресивним факторам, що веде до окислення. У виробах з більш низькою пробою в сплав додають мідь, а вона, як відомо, сильно піддається впливу зовнішніх факторів і реагує саме тим, що темніє, набуваючи майже чорний колір. Але при правильному догляді все вироби з різною пробою можуть виглядати сяючими і новими. Отже, для початку необхідно знати, як почистити срібло нашатирним спиртом.

Способи очищення

Найпоширенішим і ефективним способом вважається чистка за допомогою нашатирного спирту. Аміак ідеально підходить для очищення завдяки своїм унікальним властивостям, він прекрасно вступає в хімічну реакцію з різного роду окислювачами і при цьому легко розчиняється у воді, і випаровується в повітрі. Як відомо, за допомогою аміаку можна чистити як срібло, так і золото. Ці метали не псуються від його впливу, а, навпаки, набувають минулий блиск і чистоту.

Метод чищення срібла нашатирним спиртомНашатирний спирт 

Єдиним попередженням є, то, що не можна чистити в одночасно вироби зі срібла та золота одночасно. В іншому випадку відбудеться іонізація і білі вироби стануть жовтими, а жовті, відповідно, білими.

Якщо говорити саме про способи, то всі вони, як правило, полягають в наступному:

  1. Готується розчин з вмістом аміаку.
  2. У нього на певний час занурюють срібний виріб.
  3. Після закінчення натирають тканиною насухо.

Метод чищення срібла нашатирним спиртомчистка срібла

Іноді розрізняються рецепти приготування самого розчину. Досить часто нашатир використовують спільно з перекисом водню.

Безумовно, що всі методи необхідно проводити з великою обережністю і попередньо вивчити всі тонкощі проведення процедури з очищення. Елементарні знання хімії все ж не зашкодять при проведенні таких маніпуляцій. Варто попередити, що аміак вступає в небажану реакцію з хлором, тому перед приготуванням розчину з будь-яким супутнім миючим засобом варто переконатися, що в ньому не міститься хлор.

Інструкція по проведенню чищення срібла аміаком

Перед початком проведення очищення дорогоцінних виробів варто підготувати необхідні матеріали:

  1. Нашатирний спирт.
  2. Ємність для розчину.
  3. Зубна щітка. Вона ідеально підходить для цієї процедури, так як дозволяє проникнути у важкодоступні місця в складних плетениях ланцюжків і браслетів.
  4. Зубний порошок.
  5. вовняна тканина.
  6. бавовняна серветка.

Метод чищення срібла нашатирним спиртомЧистка срібних виробів

Метод № 1. Далі варто приготувати розчин на основі нашатирю. Для цього в спеціальну ємність у співвідношенні 1:10 виливається вода і аміак. В цей розчин занурюють срібну річ. Рідина повинна повністю покрити виріб для рівномірного очищення. Час витримки складає 30-45 хвилин, після чого річ дістають з розчину і витирають насухо шерстяною тканиною.

Це, мабуть, найпоширеніший метод очищення дорогоцінних виробів за допомогою нашатирного спирту. Але існують ще кілька ефективних способів, що дозволяють повернути чистоту і блиск білому металі.

Метод № 2. Наприклад, великий срібний піднос або чашу буде досить проблематично занурити в спеціальний розчин повністю. В такому випадку на допомогу приходить зубний порошок. Річ спочатку добре очищають від пилу і інших забруднень за допомогою звичайної теплої води, після, не витираючи насухо, а залишаючи виріб вологим, на нього наносять за допомогою м'якої губки або тканини зубний порошок. Він виступає безпечним абразивом для очищення дорогоцінних речей. Після зубний порошок варто змити під проточною водою і витерти річ насухо. На завершення необхідно за допомогою вовняної серветки, змоченої в нашатирному спирті, натерти все виріб.

Метод чищення срібла нашатирним спиртомСпосіб чищення срібла

Метод № 3. Готується розчин з зубного порошку і аміаку в такий спосіб: в 5-6 л води розводять 2 ст. л. зубного порошку і 2 ст. л. аміаку. В цей розчин поміщають срібний виріб не більше ніж на 20 хвилин. Ще цей розчин можна використовувати для натирання виробів за допомогою вовняної серветки. Після обробки цим засобом срібні предмети необхідно промити водою і витерти насухо.

Варто пам'ятати, що при обробці нашатирем виробів з дорогоцінними каменями слід дотримуватися особливої ​​обережності і в разі необхідності знизити концентрацію спирту в розчині. Відомо, що перли при контакті з аміаком тьмяніє і втрачає свій колір, а деякі камені втрачають блиск і набувають небажаний окрас. Позбутися від наслідків таких помилок буває досить проблематично самостійно, в такому випадку краще звернутися за допомогою до ювеліра.

Загалом виконати самостійно очищення срібла в домашніх умовах зовсім не складно, головне, дотримуватися всіх заходів безпеки і правила приготування засобів для чищення дорогоцінних металів.

Опубликовано: 24-03-2020, 20:50
0

Похожие статьи


Наверх