Методи боротьби з плямами: як відмити йод

Чим і як відмити йод? Відповідь на це питання залежить від ситуації. Головне - це на якій поверхні утворилася пляма, як давно це сталося, і чому ви володієте для усунення небажаного колірного доповнення до цієї поверхні.

Йод і шкіра людини - методи очищення

Ця ситуація найпростіша. Адже цей розчин не тільки залишає слід, але і добре всмоктується тканинами шкіри, проникаючи далеко за межі поверхні. Це означає, що йодний слід на руках або на обличчі рано чи пізно зникне сам. Він просто утилізується організмом.

Методи боротьби з плямами: як відмити йодОчищення плям від йоду

Не забувайте, що насправді пляма залишає не власне йод, а його 5% -ний спиртовий розчин. Спирт, потрапивши на шкіру людини, швидко випаровується і всмоктується. Те ж саме відбувається, наприклад, і з зеленкою.

Слід від розчину, нанесеного в лікувальних цілях, усувати не потрібно, оскільки йод повинен вбратися в організм сам. Цей розчин є прекрасним антисептиком, тому їм змащують відкриті рани. Якщо ви застосували йод саме в таких цілях, то потрібно дочекатися повного його всмоктування в організм.

Методи боротьби з плямами: як відмити йодВидалення йодних слідів

Однак бувають ситуації, коли ви пролили на себе йод ненавмисно, а чекати коли шкіра впорається сама з цим коричневим плямою, вам колись. Видалити йодний слід з шкіри відразу не вдасться, але можна використовувати такі засоби і способи.

  1. Найголовніша проблема часто полягає в тому, як відмити йод з шкіри обличчя або рук. Адже в цьому випадку потрібно діяти вкрай обережно, щоб не викликати інші наслідки - почервоніння, опіки, прищі і т.п.
  2. Для початку використовуйте будь спиртовмісні засіб. Підійде горілка, лосьйон, трав'яні настої. Просто протріть забруднене місце, потім почекайте ще хвилин 10 і знову протріть. Але не робіть це більше 3 разів, інакше можете забезпечити собі роздратування шкіри обличчя.
  3. Використовуйте для боротьби за свою красу який-небудь нежирний зволожуючий крем. Головне, щоб він швидко вбирався в шкіру. Справа в тому, що крем добре розбавляє розчин йоду, висвітлюючи пляма. Крім того, всмоктуючись у шкіру, він захоплює за собою і йод, прискорюючи його видалення з поверхні шкіри.
  4. Відмивати пляма можна 72% -ним господарським милом. Це незаслужено забуте засіб не тільки прекрасно все відмиває і прати, але ще і добре відбілює. У ньому знаходиться рекордна кількість миючого початку. Якщо в запасі є трохи часу, то мийте забруднену частину свого тіла кожні 15 хвилин. Бажаний результат обов'язково буде. Єдиною неприємністю (крім запаху, звичайно) є висушування шкіри через занадто великої концентрації лугу. Вирішити цю проблему можна просто - змащуйте прямо ще вологі руки або іншу уражену частину зволожуючим кремом. Коли пляма зійде, раптом виявиться, що саме ця ділянка шкіри тепер став найкрасивішим.
  5. Відтирати йодистий слід можна з допомогою харчової соди. Помийте спочатку забруднену шкіру милом, а потім втирайте суху соду. Тільки шкіра при цьому повинна бути трохи вологим. Через 20 хвилин соду можна змити, а потім знову повторити всю процедуру. Кількість рекомендованих втирання - 3-4. Після цього змастіть бліде пляма зволожуючим кремом.
  6. Можна використовувати перекис водню. Вона має гарний відбілюючим ефектом, ефективно проникає вглиб тканин, захоплюючи за собою йод. Особливо слід використовувати цей засіб в тому випадку, якщо потрібно очистити шкіру обличчя.
  7. Використовуйте відбілюючі засоби, але тільки ті, які діють м'яко, не викликаючи подразнень. Добре діє лимон і картопля. Можна просто протирати пляма часточкою лимона або очищеним шматком картоплі. Однак без миючих засобів тут все одно не обійтися.

Проблема йодних плям на одязі

Чим відтерти йод з хорошою, ще нового одягу, яку так не хочеться відправляти на заслання на дачу? Це завдання найскладніша. Якщо йод з особи зійде сам собою, а слід на підлозі можна закрити килимком, то одяг з плямою на видному місці іноді доводиться викидати.

Методи боротьби з плямами: як відмити йодПляма йоду на одязі

Перш за все, потрібно завжди мати спеціальний універсальний засіб для виведення плям. Якщо такий засіб виявилося під рукою в потрібний момент, то проблема вирішується просто - полийте плямовивідник на забруднене місце, замочіть всю річ або її частину в миючому розчині. Через півгодини потріть забруднену ділянку руками, а потім сполосніть річ в декількох водах. Пральну машинку краще не використовувати - в ній важко контролювати стан плями.

Якщо плямовивідника немає, то можна діяти в такий спосіб.

  1. Як прибрати йод за допомогою картоплі? Замочіть річ в теплій воді, потім її дістаньте, відіжміть, натріть забруднене місце картопляним крохмалем. Через 20 хвилин крохмаль змийте, потім повторіть обробку ще раз. Через 15-20 хвилин просто виперіть свою річ.
  2. Просочіть йодное пляма засобом для миття посуду. Нехай воно попрацює близько двох годин. Потім просто виперіть всю річ або її частину пральним порошком.
  3. Можна використовувати і нашатирний спирт. Зробіть розчин нашатирю у воді з розрахунку 8 крапель на 300 мл води. Тканина, просочену йодом, потрібно опустити в цей розчин і тримати в ньому близько 15 хвилин. Потім всю річ сполосніть.

Якщо часті прання для даної речі небажані, відтирати йод можна ваткою, змоченою в ацетоні або денатураті. При цьому необхідно проявляти обережність по відношенню до делікатних тканин з нестійким фарбуванням.

Як прибрати йодні плями з підлоги і шкіряних меблів

Коричневі плями на лінолеумі або іншому статевому покритті можуть здатися не таким істотним явищем, як пляма на світлій блузці. Однак питання "чим відмити" йод з підлоги буває не менш актуальним. Ще більшою мірою люди хвилюються з приводу зовнішнього вигляду своїх меблів, особливо якщо вони світлі.

Методи боротьби з плямами: як відмити йодВидалення плям від йоду з підлоги

Якщо пляма свіже, то його потрібно відразу протерти мильним розчином з господарським милом. Однак навіть протирання через кілька секунд після розливу йоду не здатна часто повністю видалити забруднювач.

В цьому випадку можна використовувати фіксаж, який колись застосовували для обробки фотоплівки. Втім, зараз він теж затребуваний іноді для тих же цілей. Фіксажем, розчиненим у воді, потрібно обробити забруднену поверхню, змив потім його чистою водою.

Якщо фіксажу під рукою не виявилося, використовуйте все те, що було перераховано вище для обробки одягу і шкіри людини (сода, перекис, миючі засоби тощо).

Методи боротьби з плямами: як відмити йодПерекис для усунення йодних плям з шкіри

Для повного очищення можна використовувати картоплю і навіть аскорбінову кислоту. Розчиніть у воді аскорбінку з ампули, змочіть цим розчином ватку і відітріть пляма, якщо воно ще вціліло після застосування всіх інших засобів.

Як очистити від йоду фарфор і пластик

Нехорошу властивість розчину йоду полягає в тому, що він проникає не тільки в шкіру і пухкі субстанції. Він здатний проникнути в пластик, фарфор і фаянс. Не прийнявши вчасно заходів, можна змиритися з тим, що на вашій раковині або білосніжною тарілці відображена абстрактна картина, художній задум якої можна трактувати з усім розмахом фантазії.

Методи боротьби з плямами: як відмити йодВикористання хлоросодержащих засобів

Більшість засобів для чищення, призначених для посуду і сантехніки, діють тільки на перші міліметри поверхні виробу. Для того щоб прибрати забруднення від їжі, цього достатньо, а от для уїдливих забруднень необхідні спеціальні засоби.

Для таких випадків випускаються чистячі засоби на основі хлору. У них є властивість хімічної агресивності. З цієї причини вони проникають всередину поверхні виробу. Це, звичайно, руйнівним чином впливає на очищається предмет, але іноді немає іншого виходу.

Якщо йод пролився на будь-який пластиковий або фарфоровий предмет, відтирати коричневі плями негайно будь-якими підручними засобами, в тому числі і своїми руками. З рук йод рано чи пізно зійде, а ось на раковині може і залишитися.

Найкраще для такого бою підходить будь-який пористий матеріал: тканина (краще трикотаж, фланель, рушник, марля), вата, губка і т.п. Нехай йод максимально вбереться в цей матеріал. Потім на пляму потрібно насипати побільше бікарбонату натрію, дрібної солі, миючого засобу з абразивними речовинами. Все це потрібно гарненько втерти в пляму, а потім змити. Можна використовувати і нашатирний спирт.

Таким чином, для видалення йодного плями необхідна швидкість дій. Чим швидше ви приймете заходи, тим краще. Набір засобів для очищення простий. Зазвичай все це є на кухні або в аптечках.

Опубликовано: 25-03-2020, 13:31
0

Похожие статьи


Наверх