Мультиварка: коди помилок, поломки і що вони означають

Практично всі сучасні мультиварки оснащені невеликим дисплеєм, який дозволяє орієнтуватися не тільки при виборі програм, але і в разі виникнення неполадок. Виробники подбали про те, щоб в процесі експлуатації було простіше діагностувати проблему і вирішити її. У кожного виробника є своя кодування помилок, про які написано в інструкції до приладу. Найпоширеніші види поломок мультиварки, коди помилок E1, E2, E3, E4, E5 та їх значення - далі в тексті.

Мультиварка Polaris: коди помилок і їх значення

Мультиварки Polaris різних моделей відрізняються по комплектації, потужності, наявності додаткових функцій і режимів. Але, принцип пристрою схожий. Тому коди помилок і їх розшифровка актуальна для всіх моделей. Якщо прилад несправний, але включається, на дисплеї відображається код помилки - цифра, перед якою стоїть буква «Е», що означає «error». Найпоширеніші поломки і проблеми мультиварки Polaris і коди помилок з розшифровкою - далі.

Мультиварка: коди помилок, поломки і що вони означаютьМультиварка Vitek

 1. Помилка Е0 мультиварки Поляріс свідчить про порушення цілісності електричного кола. Цей код найчастіше проявляється в результаті обриву з'єднання з верхнім датчиком або ж короткого замикання, що виник унаслідок попадання вологи в механізм приладу.
 2. Помилка Е1 мультиварки Polaris не завжди свідчить про поломку всередині приладу. Цей код може відображатися на дисплеї в результаті відсутності всередині мультиварки чаші. Якщо чаша на місці, то мова йде про обрив або порушення зв'язку з нижнім датчиком.
 3. Помилка Е2 - показник несправності датчика температури дна каструлі. В окремих випадках помилка Е2 свідчить про коротке замикання.
 4. Помилка Е3 свідчить про несправність датчика дна чаші мультиварки або ж обриві з'єднання з ним.
 5. Помилка Е4 - показник несправності термостата в кришці приладу. Цей же код відображається в тих випадках, коли стався перегрів, наприклад, мультиварка не охолола після виконання циклу готування.

  Мультиварка: коди помилок, поломки і що вони означаютьМультиварка moulinex

Важливо! Для мультиварки фірми Polaris найпоширенішою проблемою є поломка датчика температури (термостата), розташованого в кришці приладу. Після заміни деталі прилад буде працювати в колишньому режимі. Виконати такий ремонт легко в домашніх умовах.

Мультиварка Redmond: коди помилок і їх значення

Мультиварки Redmond дуже відрізняються, тому для деяких випадків коди помилок можуть мати більш розгорнуте значення. В інструкції до кожної моделі додається список найпоширеніших несправностей і кодів, які на них вказують. Короткий огляд розшифровки частих поломок і кодів мультиварки Redmond представлений нижче.

 1. Е1 - код помилки мультиварки Редмонд, який сигналізує про несправності нагрівального елементу. В окремих моделях код свідчить про поломку плати або ж попаданні вологи всередину механізму.
 2. Е2 - помилка, яка з'являється з-за перегорання термостатів під кришкою або чашею. Може свідчити про коротке замикання.
 3. Е3 - несправність, що виникла в результаті попадання вологи всередину пристрою або перегріву. У деяких моделях код з'являється на дисплеї через відкриту кришки або перепаду напруги в мережі.
 4. Е4 - збій в роботі електронний плати або ж засмічення датчика тиску. При виявленні такої помилки важливо проаналізувати додаткові фактори і провести перевірку механізму повністю.
 5. Е5 - помилка мультиварки Редмонд, яка зустрічається рідше попередніх несправностей. Цей код говорить про збій температурного режиму. Можливо, це поломка датчиків температури або ж перегрів.

Далеко не завжди помилки свідчать про поломки. Деякі моделі можуть реагувати так на потрапляння продуктів харчування, які використовуються в приготуванні, на нагрівальний елемент. В окремих випадках так відбувається через незакритих кришки або інших помилок в експлуатації. Перед тим, як нести прилад в сервісний центр, слід перевірити і виключити можливі проблеми в домашніх умовах.

Мультиварка: коди помилок, поломки і що вони означаютьмультиварка Scarlett

Важливо! Опис розшифровки актуально абсолютно для всіх видів і брендів мультіварок, але в кожному окремому випадку можуть з'являтися додаткові варіанти причин несправності через відмінності в комплектації.

Мультиварка Brand: коди помилок і їх значення

Мультиварки Brand можуть сигналізувати помилками на дисплеї про порушення правил використання, поломки або ж в результаті збою в системі. Коди помилок розшифровуються так само, як і у мультіварок Redmond, але з розширеними доповненнями.

 1. Е0-Е1 - сигнал про замиканні або роз'єднання ланцюга, що зв'язує верхній датчик з платою.
 2. Е2 - код проблеми, пов'язаної з нагрівальним елементом. Причиною поломки може бути потрапляння сторонніх предметів під чашу, деформація тена або замикання.
 3. Е3 - сигнал мультиварки, який вказує на відсутність чаші. Цей же код з'являється, якщо проводиться спроба включити програму при відсутності в чаші продуктів.

Сигнал Е2 і Е3 може вказувати на поломку датчика тиску, термостата або ж несправність плати.

Важливо! Причиною неполадки в роботі приладу може бути збій в системі. Така проблема легко усувається виключенням і знову увімкнути пристрій. Після цього дії поломка усунеться, якщо причиною був збій в системі. Але часті повтори такої ситуації - привід звернутися в сервісний центр.

Чому мультиварка не працює?

Найпоширеніша причина поломки побутової техніки - неправильна експлуатація. Це загальне поняття, більш детально про часті причини поломки - далі.

 1. Використання невідповідного режиму для приготування їжі.
 2. Занадто інтенсивна експлуатація.
 3. Порушення зазначених в рецепті пропорцій через що відбувається проникнення продуктів між нагрівальним елементом і чашею.
 4. Використання неприпустимих методів очищення - агресивних миючих засобів, скребків та інших, не призначених для догляду за технікою засобів.
 5. Несправність проводки, низька або нестабільна напруга в мережі.
 6. Відсутність або недолік догляду за приладом.
 7. Пошкодження або засмічення клапана, який забезпечує можливість виходу надлишків пара з приладу. Через це волога накопичується всередині і може стати причиною короткого замикання.

Нерідко поломки трапляються навіть без порушень правил використання мультиварки. Причиною є завершення терміну служби окремих деталей. У таких ситуаціях проблему може вирішити тільки майстер, який знайде і замінить зношених деталь.

Помилка на дисплеї: що робити

Не варто поспішати з візитом в сервісний центр. Як зазначалося вище, коди на дисплеї не у всіх випадках є сигналом серйозних поломок. Спочатку можна спробувати вирішити проблему самостійно за допомогою декількох простих дій.

Мультиварка: коди помилок, поломки і що вони означаютьПри поломці мультиварки, спробуйте полагодити самі

 1. Якщо поломка виникла відразу після закінчення одного циклу при переході до приготування нового блюда, швидше за все, це просто перегрів. Потрібно відключити від мережі прилад, залишити його на деякий час в неробочому стані, а потім повернуться до використання.
 2. Якщо в приладі зібралася волога, його теж потрібно відключити і дати просохнути. Після повного висихання все буде працювати, як раніше.
 3. Якщо причина - засмічення, то для вирішення проблеми знадобиться більше часу. Необхідно відключити і дочекатися повного охолодження. Розібрати і вимити складові, прибрати залишки їжі.

Для тих, хто володіє базовими технічними навичками, має якісний тестер і паяльник, не важко буде і невеликий ремонт. Наприклад, з легкістю можна самостійно замінити терморезистор або ж усунути розрив ланцюга.

Важливо! Перед тим, як приступати до дрібного ремонту побутової техніки бажано ознайомитися зі схемою. Будь-яке втручання повинно проводитися тільки з відключеним від мережі приладом!

Знаючи основні причини поломок і що означають коди помилок мультиварки E1, E2, E3, E4, E5 можна з легкістю вирішувати проблеми пов'язані з її експлуатацією. Ця інформація допоможе заощадити час і гроші на візити в сервісний центр. Але якщо все ж причиною помилки є серйозна поломка, краще не ризикувати приладом і довірити його відновлення професіоналам.

Опубликовано: 26-03-2020, 14:03
0

Похожие статьи


Наверх