Прання та догляд за ковдрою з верблюжої вовни

У кожному будинку є постільні речі та виконані вони можуть з самих різних матеріалів - синтетики, бавовни, льону. Також особливою популярністю користуються ковдри з верблюжої вовни, яке має безліч переваг. Але при цьому воно вимагає особливого догляду.

Чому популярні ковдри з верблюжої вовни.

Вже з найдавніших часів шерсть тварин, а зокрема верблюда, використовувалася для пошиття одягу та виготовлення предметів домашньої обстановки. Цей матеріал володіє великою кількістю переваг, але і йому потрібен періодичний догляд, особливо якщо він використовується кожен день.

Прання та догляд за ковдрою з верблюжої вовниКовдрі з верблюжої вовни потрібен особливий догляд

Які переваги має ковдру з вовни.

Популярні ковдри з вовни верблюда і в даний час, не дивлячись на те, що є велика кількість інших матеріалів, що виготовляються тому числі і з синтетики. І пояснюється це в першу чергу тим, що верблюжі ковдри мають унікальні лікувальні властивості.

Прання та догляд за ковдрою з верблюжої вовниНаповнення ковдри з верблюжої вовни

 • Верблюжа шерсть має волокна з відмінною структурою, що дає можливість утримувати саму комфортну температуру для тіла.
 • При цьому зберігається легкість вироби і його повітропроникність.
 • У складі матеріалу також міститься ланолін, який надає на шкіру саме благотворний вплив.

Важливо! Однак необхідно відзначити, що вартість ковдри з вовни верблюда висока і вона вище, ніж на вироби з іншого матеріалу. Пояснюється це тим, що шерсть в'ючних тварин у своїй основі містить дві третини пуху і лише третина остевого волоса.

Також після розчісування в ній не накопичується статична електрика, тому таке ковдру не збирає пил.

Однак слід пам'ятати, що догляд за цим матеріалом вимагає деяких знань, інакше його можна легко зіпсувати.

Особливості застосування вовняних речей.

Для створення ковдр та інших постільних речей і виробів крім вовни верблюда використовують і шерсть інших тварин. Вони володіють різними якостями, проте незалежно від цього необхідно дотримуватися однакових правил при їх експлуатації.

 1. Здійснювати прання ковдр з вовни потрібно якомога рідше, тому необхідно зробити так щоб виріб був чистим якомога довше. Для цього слід використовувати чохли або підковдри, які захистять виріб від появи забруднень. Таким чином, можна знизити необхідність прання ковдри.

  Прання та догляд за ковдрою з верблюжої вовниЧохол для зберігання ковдри

 2. Постільні приналежності необхідно періодично провітрювати і залишати на деякий час під відкритими променями сонця. Такі процедури продовжать термін експлуатації виробів і позбавлять їх від неприємного запаху.
 3. Також їх необхідно періодично перетрушувати, що дасть можливість зберегти обсяг постільних речей і їх форму.
 4. Якщо в якості постільних речей використовуються сезонні вироби, то їх необхідно по закінченню сезону прибирати в шафу на зберігання, попередньо помістивши їх в чохли.
 5. Щоб за цей час вони не були попсовані комахами, потрібно використовувати спеціальні засоби - саше з травами. Найчастіше для цього використовуються пижмо полин або лаванда.

Як прати вовняну ковдру.

Цей процес досить скрутний і вимагає делікатності. Вироби з вовни не рекомендується вичавлювати, викручувати або м'яти, струшувати в мокрому стані. Все це може привести до утворення пустот і отворів. Тому в разі, якщо на поверхні з'явилася пляма, краще спробувати видалити його не вдаючись до прання - локальним способом. Якщо все ж потрібно прання, то її необхідно виконувати в такій послідовності.

Прання та догляд за ковдрою з верблюжої вовниВироби з вовни не рекомендується вичавлювати, викручувати або м'яти, струшувати в мокрому стані.

 • Перш за все, необхідно наповнити ванну теплою водою і розчинити в ній миючий засіб.
 • Використовувати для цього пральний порошок не варто, так як його досить складно виполоскати.
 • Замочувати ковдру потрібно протягом 2-3 годин, періодично акуратно перевертаючи.
 • Потім можна відкрити слив і почекати, поки не відбудеться стікання залишилася в ковдрі вологи.
 • Після цього зливний отвір закривається, і ванна наповнюється чистою водою, в якій ковдру знову ретельно полоскати.

Важливо! Сушити стирання виріб з вовни потрібно тільки на рівній поверхні. Важливо стежити, щоб поблизу не було нагрівають приладів.

Опубликовано: 28-03-2020, 17:14
0

Похожие статьи


Наверх