Що робити якщо засмітилася раковина на кухні

Розібратися в причинах, чому засмітилася раковина на кухні, що робити для її нормального функціонування і як уникнути повторного подібного явища, допоможе інформація, представлена ​​нижче. В очищенні кухонної раковини від застряглого в ній сміття немає нічого хитромудрого, і її може виконати самостійно абсолютно будь-яка домогосподарка.

Основні фактори засмічення раковини

Все засмічення в раковинах, в залежності від походження закупорки, підрозділяються на 3 види:

 1. Механічні, коли в каналізаційному стоці утворився надлишок сміття (їжі, жиру і т.д.) або застрягло порядно велику кількість нечистот (волосся, тканина та ін.).
 2. Експлуатаційні - злив раковини протягом довгого періоду не піддавався чищенні і на його стінках в трубах виникли відкладення, що перешкоджають відтоку рідини в ньому.
 3. Техногенні - звичайні порушення в конструкції каналізаційної системи, ліквідувати які можна тільки зміною проблемної ділянки трубопроводу.

Що робити якщо засмітилася раковина на кухні?прочищення раковини

Засмічення в раковині - явище нерідке і може статися в будь-який момент. Тому якщо ви впевнені, що з трубопроводами все в порядку, а вода при цьому все одно не йде, то засмічення можна прочистити і самостійно, без виклику додому фахівців.

Рекомендовані способи знищення засмічень в раковині

На сьогоднішній день прибрати засмічення в раковині на кухні можна декількома способами:

 • механічним;
 • хімічним.

До механічних методів очищення відносять:

 1. Зовнішній поступальний процес впливу на засмічення в раковині за допомогою звичайного вантуза - ручного сантехнічного приладу, призначеного для механічного очищення засмічень в трубах каналізації і видалення з них повітря, що перешкоджає проходженню води по ним.
 2. Чистку забилася раковини за допомогою побутового пилососа або електричного гидронасоса, шланг від яких необхідно засунути якомога глибше в каналізаційну трубу і включити прилад на видув. Потужний потік видається приладом повітря і стане очищувачем каналізаційного трубопроводу від засмічення.
 3. Внутрішній, більш дієвий, підхід, який здійснюється шляхом проникнення всередину забилася труби троса - спеціального металевого пристрою, здатного якісного видалити засмічення в раковині.
 4. Локальну прочищення кухонної раковини спеціальним гачком - реечки, виготовленої, як правило, з пластмаси і має по всьому периметру в бічних її частинах своєрідні шипи. Такий гачок призначений в більшості випадків для видалення з сифона або труби забилися в них волокон тканини або волосся, так як ці елементи сміття практично не розчиняються під впливом хімічних і народних засобів.

Що робити якщо засмітилася раковина на кухні?Рекомендовані способи знищення засмічень в раковині

До хімічних методів прочищення засмітився кухонного сантехнічного приладу (раковини), відносять спеціальні засоби, які можна придбати в будь-якому супермаркеті. Вони дійсно дуже результативні, однак мають при цьому дуже високий ступінь агресивності. Активні реагенти, що містяться в розчинах, швидко розчиняють засмічення в раковині і можуть іноді навіть роз'їсти гумову прокладку в ній і піддати деформації пластикові труби. Тому часте використання цієї методики очищення раковини від жиру та іншого дрібного сміття неприйнятно - не більше 2 разів на рік. Більшість хімічних засобів, що використовуються в побуті, не відповідають стандартам екологічності та безпеки для здоров'я людини.

Народна рецептура прочищення раковини на кухні

Серед інших методик, як прочистити раковину на кухні швидко і без особливих витрат, можна виділити наступні народні рецепти:

 1. Приготувати міцний розчин солі і вантуз. Далі злити розчин в каналізаційний стік і за допомогою вантуза зробити кілька гідроударів - поки не з'явиться впевненість у тому, що засмічення в раковині ліквідовано. Для найкращого прилягання вантуза його краю можна промазати дешевим кремом.
 2. Прожарити на сковорідці 5 ст. л. соди, а потім її в охолодженому вигляді потрібно буде розбавити склянкою води і перемішати. Подібний лужний розчин діє, так само як і хімічний засіб Крот. Харчова сода вважається вельми результативним і найбільш недорогим способом прочищення каналізаційних трубопроводів від засмічень.
 3. У зливний отвір насипати 0,5 склянки соди, далі залити туди половину пляшки столового оцту і через 5-10 хвилин тоненькою цівкою долити туди гарячу воду з чайника. Для закріплення результату потрібно відкрити кран з гарячою водою і простежити за тим, щоб вона безперешкодно, не затримуючись, йшла в водостік.

Якісно і ефективно видалити засмічення за допомогою соди і оцту своїми руками зможе будь-яка домогосподарка, головне, мати завжди під рукою всі необхідні засоби та інструментарій.

Перша допомога при засмітті раковини

Для того щоб раковина на кухні не забилася, і каналізаційний трубопровід прослужив довше, використання народних коштів досить ефективно і корисно. Однак вміти користуватися механічними способами очищення також буде корисно.

Отже, коли розчини з солі, соди або оцту, а також вантуз не допомагають, необхідно виконати наступний крок: прочистити сифон - спеціальний відстійник, розташований під раковиною, службовець для створення водяної пробки між раковиною і системою каналізації, що має призначення збору твердих фракцій, здатних засмітити трубопроводи.

У деяких випадках жирові відкладення в сифоні до такої міри значні, що без розбирання і механічною його чистки просто не обмежитися. Проломити сміттєву пробку, що виникла в сифоні, можна наступним чином:

 1. Підставити під раковину і сифон відро для того, щоб скупчилася в сифоні бруд і вода стекли в ємність.
 2. Відвернути вручну (або за допомогою гайкового ключа) кришку люка для чищення сифона. У разі якщо сифон пляшкового типу, то буде потрібно просто відгвинтити чашку - водоотстойнікі.
 3. Почекати, поки вода і частина сміття з засмітився сифона стече в відро.
 4. Будь-яким підходящим підручним інструментом ретельно прочистити сифон від жиру та іншого сміття, що утворилося в ньому.
 5. Переконавшись в тому, що нормальному відтоку води нічого не заважає, прикрутити кришку люка або чашку-відстійник сифона на місце і спустити гарячу воду.

Що робити якщо засмітилася раковина на кухні?Народна рецептура прочищення раковини на кухні

У разі, коли ні народні рецепти, ні прочищення сифона механічним способом не допомагають, потрібно прочистити самі каналізаційні труби за допомогою сантехнічного троса або спеціального бура з йоржиком на кінці. Ці прилади також корисно мати під рукою, так як вони є найбільш крайніми засобами з очищення засмітилася каналізаційної системи як на кухні, так і у ванній кімнаті.

Профілактичні заходи

Для того, щоб раковина на кухні не мала властивість швидко засмічуватися після кожного миття, її потрібно періодично піддавати профілактичним правилами:

 1. Після миття посуду по можливості на 1-2 хвилини включайте гарячу воду на промивку каналізації, щоб жир, який любить забиватися в важкодоступні ділянки сифона, повністю вийшов в загальний стояк.
 2. Не менше 1 разу в 7 днів вливайте в раковину досить велику ємність окропу (наприклад, каструлю об'ємом 5 л), і після закінчення даної процедури (через 5-7 хвилин) підсобити сливу вантузом - потрібно дочистити забився трубопровід. Подібна промивка каналізаційних труб своїми руками допоможе позбутися від утворилася жирової пробки в них.
 3. Перемішайте 0,5 частини лимонної кислоти з 1 частиною соди і частиною солі, і хоча б 1 раз в тиждень заливайте цю суміш в слив. Крім іншого, туди ж рекомендується додати ще 1 частина окропу. В цілому розчин діє близько 5 хвилин, а потім злив промивається аналогічно рясним потоком гарячої води.
 4. Користуйтеся сіточкою-фільтром, яка з найбільшою ймовірністю не дозволить засмітитися раковині на кухні залишками їжі, потрапляє в неї при кожній митті посуду.

Робіть регулярні прості профілактичні промивки каналізаційної труби, і тоді ви ще не скоро зіткнетеся з проблемою, чому засмітилася раковина на кухні, що робити з нею і як прочищати.

Опубликовано: 31-03-2020, 13:32
0

Похожие статьи


Наверх