Смердить нова електроплита: причини і способи усунення

Практично всі покупці нових електричних плит стикаються з такою проблемою, як поява неприємного запаху в процесі використання. Крім доставляється неприємним запахом дискомфорту, така ситуація вкрай небезпечна для здоров'я, а іноді і життя людини. Що робити якщо від купленої електроплити смердить гаром - далі детальна інформація.

Чому смердить нова електроплита

Смердить нова електроплита: причини і способи усуненняНова плита

Так як стикаються з цією проблемою практично всі користувачі електричних плит, в більшості випадків причиною поганого запаху є не поломка. Тому звертатися в сервісний центр немає необхідності. Причина того, що плита смердить, криється в особливій консервирующей мастилі, яка наноситься в процесі виробництва на заводі. Справа в тому, що виробники так захищають свою продукцію від окислення і корозії. Тому важливо перед використанням виконати кілька простих кроків:

 • ознайомитися з інструкцією;
 • зняти заводську мазь з конфорок, млинців і всіх елементів, що нагріваються;
 • вимити прилад.

Тільки після цього можна приступати до експлуатації, але важливо знати наступні правила.

 1. Після миття плиту не можна нагрівати відразу на максимальних температурах.
 2. Спочатку слід прогріти 1 конфорку і переконатися, що запах гару відсутня, що означає - мастило була знята повністю.
 3. Після включити всі млинці на 30-40 хвилин.
 4. Необхідно поступово збільшувати температуру прогріву і дійти до максимуму.
 5. Прожарити на максимальній потужності не менше 10 хвилин.

Важливо! Під час прожарювання приладу вкрай необхідно відкривати кватирки, підключити вентиляційне обладнання. Проблема в тому, що навіть після самої ретельної чистки залишаються частки мастила, які під час горіння випаровують у повітря отруйні речовини.

Як змити мастило на металевих деталях

Смердить нова електроплита: причини і способи усуненняСухе засіб для чищення наносимо на суху поверхню

Суміш, якою обробляють металеві покриття млинців, створені на основі технічних жирів і надійно висихає на поверхні, утворюючи щільний, але тонкий і практично непомітний шар. Проблема в тому, що різні виробники використовують відрізняються антикорозійні суміші і неможливо дати універсальний рецепт їх зняття. Але є способи, які вважаються універсальними і працюють для всіх типів консервирующей мастила. Нижче способи зняття суміші з гріються деталей і поради.

 1. Спочатку необхідно відключити від мережі обладнання. Якщо воно попередньо нагрівалася - дати повністю охолонути.
 2. Перший спосіб зняття мастила найпростіший - стерти її сухими обрізками тканини. Він підходить для свіжої консервирующей суміші, яка ще не встигла як слід висохнути.
 3. Другий спосіб - миття з знежирюючим посудним засобом. Кошти необхідно багато, так як висохлий жир відмивається нелегко.

  Смердить нова електроплита: причини і способи усуненняВикористовуйте засіб для миття посуду

 4. Третій спосіб - протирання спиртовим розчином, наприклад, одеколоном або горілкою. Відразу можна помітити по ганчірці і ватяні диску, розчиняє він плівку.
 5. Порошок з дрібними абразивними частинками наноситься сухою губкою і на суху поверхню! Потрібно затерти поверхню порошком, а потім ретельно вимити.
 6. Для найважчих випадків, коли консервирующую мастило неможливо відмити простими засобами, є такий спосіб. Потрібно підігріти рослинне масло і втерти губкою в поверхню. Залишити на 10-15 хвилин, а після змити теплою водою і сильнодіючими знежирюючими засобами.

  Смердить нова електроплита: причини і способи усуненняСпиртосодержащий розчин допоможе розчинити жирну плівку

Зазвичай таку інформацію виробники в інструкції не вказують. Але якщо там є опис процесу підготовки до підключення, важливо звернути на неї увагу. Не всім електроплит підходить догляд з абразивом або миючими засобами.

Важливо! Відразу ж після миття необхідно витерти насухо всмоктує рушником, щоб не залишалося сольових плям на млинцях - вони пригорять і будуть виглядати не естетично.

Миття інших частин плити

Смердить нова електроплита: причини і способи усуненняДля духовки використовуйте делікатний метод очищення

Дуже важливо в процесі чистки звернути увагу не тільки на варильну поверхню, але і на духовку, якщо така є в комплектації. Як відмити внутрішність електричної духовки - далі основні правила.

 1. Вона повинна бути обов'язково виключеною і остигнула.
 2. Друге правило - не можна використовувати абразивні порошки та жорсткі щітки, металеві мочалки. Вони можуть пошкодити поверхню нагрівальних елементів, емаль і скло.
 3. Третє правило - не можна допускати підвищеної вологості. Так як плита не є герметичним приладом, волога може протікати у внутрішню частину, де знаходиться безпосередньо механізм. Це в свою чергу призведе до замикання.
 4. Відразу після миття потрібно насухо витерти духовку і не закривати, щоб залишки вологи випарувалися.

Якщо новий пристрій довгий час зберігалося, і мастило сильно засохла, можна використовувати спеціалізовані автохімічної кошти, які застосовують в основному для очищення від консерванту корпусів авто.

Можна використовувати для духовок рідкі спеціалізовані засоби, що не містять абразивних часток. Воно не менш ефективно справляється з консервирующей плівкою.

Увага! Як правило, виробники не завдають на емальовані частини і скло консервує склад з тієї причини, що ці елементи не схильні до псування через окислення.

Якщо причина смороду - несправність плити

Ці поради актуальні тільки для тих випадків, коли пристрій повністю справно і немає ніяких видимих ​​неполадок. Але для тих ситуацій, коли присутні і інші проблемні нюанси, слід не зволікати зі зверненням до сервісного центру. Ось список проявів поломок - на що треба звернути увагу:

 • наявність диму, що виходить із внутрішньої частини плити;
 • присутність чорного нальоту - гару, на внутрішніх деталях або проводах;
 • неповноцінне функціонування плити;
 • перевантаженість електромережі.

Це випадки, коли слід перевірити прилад і переконатися в його справності. Сморід горілої мастила завжди відрізняється від запаху плавиться проводки. Електричне кухонне обладнання пожежонебезпечна, тому зволікання або бездіяльність може обернутися трагедією.


Опубликовано: 1-04-2020, 11:42
0

Похожие статьи


Наверх