Засохлі плями від чаю: чим вивести

Вельми проблемними є плями від чаю: чим вивести їх? Насправді, є безліч способів, і кожен з них підходить для певного типу тканини. Чайний напій містить танін, який щільно в'їдається в тканину. Танін збагачує смак і аромат чаю, але при попаданні на тканину, чай зовсім не хоче відпираються. Свіжі чайні плями можна видалити за допомогою прального порошку, але з підсохлими і застарілими слідами все не так вже й просто!

Використовуємо сіль і гліцерин

Як вивести плями від чаю на білому? Є хороший варіант - віддати улюблену річ в хімчистку, але якщо вам не підходить така ідея, випробуйте один перевірений спосіб. Вам знадобиться гліцерин і кухонна сіль: компоненти з'єднуються таким чином, щоб вийшла кашка. Нанесіть її безпосередньо на пляму, залиште на кілька хвилин: так ви досягнете знебарвлення засохлого чаю. Поступово слід почне зникати. Тепер саме час приступити до прання. Потрібно просто випрати річ відповідно до інструкції. Не бажано виводити плями, використовуючи надто гарячу воду. Відзначимо й те, що даний спосіб добре підходить для виведення плям від ручки і кава.

Засохлі плями від чаю: чим вивести?Змішати сіль і гліцерин

Застосування нашатирного спирту і лимонної кислоти

Розглянемо ще кілька способів. Як відіпрати чай, якщо він тільки почав підсихати? Один тільки порошок не допоможе! Спробуйте взяти пару великих ложок гліцерину і змішати з 5 мл нашатирного спирту. Візьміть новеньку губка, змочіть в цій суміші, далі - нанесіть на пляму. Після цього приступите до звичайному пранні. Сліди від чаю і кави можна видалити, використовуючи щавлеву кислоту. Вам буде потрібно стакан води і велика ложка щавлевої кислоти, розчин перемішується, в нього додається маленька ложка лимонної кислоти. Щоб видалити слід, потрібно скористатися губкою або ватяним тампоном. Потім потрібно випрати тканинне виріб.

Засохлі плями від чаю: чим вивести?Застосування нашатирного спирту

Чим відіпрати плями з білих речей? Все просто: використовуйте нашатирний спирт. Вам знадобиться нашатирний спирт в кількості 1 ч. Ложка, розчиніть його в 1 л води. Візьміть губку або тампончик, змочіть, нанесіть розчин на пляму. Якщо виявили розлучення після нашатирного спирту, видаліть їх за допомогою розчину з лимонної кислоти. Нанесіть 10% -й розчин і через 10-15 хвилин виперіть річ. Перекис водню допоможе видалити пляму з делікатною тканини, завдяки їй слід від чаю буде добре відпираються. Після того як нанесете, простірніте тканинне виріб у холодній воді.

Є ще один спосіб: в цьому випадку потрібно використовувати хлорку. Видалення плям з допомогою хлорки ефективно, але підходить не для всіх типів тканини. Якщо річ зшита з натуральної бавовни, вовни або шовку, хлорку використовувати можна (але з обережністю). Важливо знати, що ця речовина може пошкодити синтетичні тканини. Якщо ви пролили чай на шовкову тканину, скористайтеся теплим гліцерином: нанесіть його на пляму за допомогою губки, потримайте 15 хвилин, промийте теплою водою, далі - промокніть чистим рушником. Лимонний сік допоможе позбутися від проблемних чайних слідів, його особливість в тому, що він розщеплює танін.

Важливі поради

Перед тим як почати виводити плями, потрібно запам'ятати кілька правил. Візьміть бавовняну тканину і підкладіть під річ, яка забруднилася. Якщо є така можливість, підкладіть кілька шматочків тканини (в якості альтернативи використовуйте промокальний папір). Якісна підкладка допоможе зберегти поверхню від забруднення. Якщо потрібно вивести пляму на кольорової тканини, обов'язково переконайтеся в тому, що вона не злиняє. Деякі засоби обесцвечивают не тільки пляма, але і сам виріб. Перед тим як наносити той чи інший засіб, потрібно його перевірити. Нанесіть невелику кількість приготовленої суміші на шов, перевірте, як вона впливає. Деякі "домашні склади" можуть виявитися агресивними для конкретного типу тканин.

Дотримуйтесь правил нанесення засобу для виведення плям. Слід використовувати вату, невеликий тампончик або губку. Приготоване засіб наноситься по краях плями, потім потрібно плавно просуватися в центр, таким чином рідина не буде розтікатися. Пам'ятайте про те, що спочатку потрібно використовувати слабкий розчин. Якщо він виявиться неспроможним проти сліду від чаю, збільште концентрацію. Тепер зрозуміло, чому вивести пляму від чаю. Чистку будь-якої тканини потрібно проводити уважно і акуратно. Будьте обережні. Не використовуйте занадто гарячу воду для прання: вона не допоможе в боротьбі з плямою від чаю.

Опубликовано: 2-04-2020, 17:39
0

Похожие статьи


Наверх