Який засіб від грибка у ванній кімнаті краще

У нашому сучасному світі існує маса засобів від грибка у ванній кімнаті, як народних, так і хімічних. Така напасть, як грибок більше інших любить саме ванну кімнату. Вважається, що суперечки цвілеві грибки живуть в квартирі всюди. Але місцем дислокації найчастіше, грибок вибирає саме ванну кімнату.

Чим загрожує поява шкідника?

Ідеальні умови цього приміщення відповідають всім його нечисленним вимогам, таким як підвищена вологість і тепло. І саме тому грибок рідше утворюється в дачному будиночку, промерзлому за зиму, або в приміщенні, яке добре продувається. Причому грибок НЕ вибірковий в поверхнях для розростання, і добре приживається як на пластиці і герметике, так і на керамічній плитці.

Якщо не вжити вчасно заходів, годі й шукати і не вивести вогнище поширення цвілі, то маленькі чорні точки перетворяться в величезні колонії, які постійно будуть захоплювати все більші території.

Який засіб від грибка у ванній кімнаті краще?Грибок на стелі у ванній

Розглянемо більш докладно, чим небезпечний грибок у ванній кімнаті, це:

 • Поганий запах у ванній кімнаті;
 • Погіршення зовнішнього вигляду приміщення, де знаходиться ванна;
 • Пошкодження меблів;
 • Пошкодження будівельних матеріалів;
 • Шкідливий вплив на здоров'я людини.

Грибкова цвіль і її суперечки чинять негативний вплив на людину. Погіршення самопочуття супроводжують головні болі, кашель, нудота і висипання на шкірі. У гіршому випадку може розвиватися астма, алергія, болі в суглобах, дерматози.

Профілактичні заходи

Щоб попередити появу грибка у ванній кімнаті, необхідно проводити заходи з профілактики, що включають в себе наступне:

 • Потрібно потурбуватися покупкою якісного рушникосушки, для того щоб зменшити вологість повітря;
 • Необхідно регулярно проводити провітрювання приміщення, або встановити примусове провітрювання, для чого необхідно вмонтувати якісну витяжку, вентилятор, або вичистити і привести в порядок наявну.
 • Ще одним радою буде: після кожного прийому ванни, відкривати двері у ванну кімнату;
 • При виконанні ремонту в цьому приміщенні потрібно все стіни обробити спеціальним протигрибковим засобом і тільки після цього займатися монтажем плитки;
 • Потрібно також перевірити, чи не тече вода де-небудь і не утворюються чи калюжі в важкодоступних місцях, що не висихають;
 • Труби, на яких весь час збирається вода, так само можуть стати джерелом утворення цвілі. Варто відзначити той факт, що пластикові труби не намокають з зовнішньої сторони;
 • Стики між плитками на стінах, куди постійно потрапляє волога, необхідно обробити герметиком;
 • Не варто сушити велика кількість випраної білизни у ванній кімнаті;
 • Варто загострити увагу на стакан для зубних щіток, там часто збирається вода і кінці ручок також покриваються грибком.

Який засіб від грибка у ванній кімнаті краще?Великий полотенцесушитель у ванній

Які існують способи боротьби з цвіллю?

Існує безліч засобів для видалення грибка, як за допомогою побутової хімії, так і кошти, які прийшли до нас з народу. Розглянемо деякі з них, які застосовуються як на початковій стадії, так і тоді, коли грибок прогресує.

Слід завжди уважно оглядати ванну кімнату на наявність грибка, адже позбутися тільки з'явилися темних плям легше, ніж боротися з запущеним грибком. Потрібно очистити уражені поверхні засобами, створеними спеціально проти грибка у ванній. Але можна і скористатися народними засобами: білим оцтом, перекисом водню або хлорним відбілювачем.

Який засіб від грибка у ванній кімнаті краще?Перекис водню проти грибка

Кращий ефект можна отримати від мідного купоросу. Необхідно дотримати наступну послідовність дій:

 • необхідно надіти гумові рукавички і захистити органи дихання, так як мідний купорос токсичний;
 • розчинити 100 г купоросу на 1 відро води;
 • намазати пензлем місця з цвіллю цим розчином;
 • кілька годин необхідно почекати;
 • після ретельно змити водою і провітрити.

Ще одним засобом є суміш води і відбілювача. Для видалення грибка потрібно приготувати розчин, нанести його на уражену поверхню, приміщення ретельно провітрити. Чим відмити цей застиглий розчин надалі? Цей розчин змивати не треба. Він стане захисним бар'єром на шляху подальшого розвитку грибка.

Які ще є кошти для видалення грибка? Прибрати цвіль у ванній кімнаті допоможе креозот, що виготовляється з дьогтю. Їм просочують шпали і дерево, для того щоб вони не гнили. Креозот - це пекуче рідина з різким запахом жовтого кольору. Так як креозот погано розчиняється у воді, як розчиняє речовини, краще взяти спирт або ефір. Ця речовина вкрай небезпечно, тому після його використання слід добре протерти поверхню миючим засобом і змити проточною водою. Для обробки меблів креозот не годиться, так як він може зіпсувати її. Краще використовувати його для обробки бетону, плитки, цегли.

Який засіб від грибка у ванній кімнаті краще?Креозот проти грибка

Для видалення грибка можна використовувати і звичайний оцет. Для цього необхідно розпорошити розчин на уражені ділянки або нанести його за допомогою ганчірки, почистити жорсткою щіткою і вимити водою. Різкий, неприємний запах після обробки швидко вивітриться.

Чим вбити цвіль? Це можна зробити перекисом водню. Нею можна чистити не тільки грубі поверхні, такі як сантехніка і плитка, а й меблі, пластик і навіть гуму. Варто взяти до уваги той факт, що перекис водню має ефект відбілювання, тому варто остерігатися її використання на темних поверхнях. Обробка проводиться за тим же принципом, що і оцтом.

Професійні засоби по боротьбі з грибком з'явилися на полицях магазинів не так давно і до цього використовувалися кошти, які були своєрідним отрутою для цвілі.

Саме вони були так само небезпечні і для людини.

Чим обробити ванну від цвілі? На сьогоднішній день, в продажу є безліч спеціальних засобів для боротьби з грибком. Наприклад, засіб у вигляді спрея. Їм можна обробляти приміщення ванної кімнати в міру необхідності, так як там спори грибка постійно витають в повітрі. Обробити також потрібно і душову насадку, в тому випадку якщо душем довго не користувалися, так як це місце часто уражається грибкової цвілі.

Зробити це можна за допомогою розчину оцту. Обробку слід проводити постійно, так як саме сантехнічні приналежності і місця під ними, найбільше схильні до утворення грибка. Всі заходи з очищення варто проводити в захисних засобах (рукавичках, марлевій пов'язці), щоб не отримати опіки і пошкодження від агресивних хімічних засобів. На час обробки дітей і тварин краще видалити з приміщення.

Опубликовано: 3-04-2020, 12:08
0

Похожие статьи


Наверх