Яким може бути інтер'єр ванної кімнати поєднаної з туалетом

Інтер'єр ванної кімнати, поєднаної з туалетом, повинен бути не тільки красивим, але і максимально зручним для користувачів. На такій невеликій площі буде розміщуватися велику кількість функціональних елементів, життя без яких зараз просто неможливо. Це ванна або душова кабіна, умивальник, унітаз, пральна машина маленького розміру.

Основні вимоги до інтер'єру ванної кімнати

І якщо згадати, що все це не висить в повітрі, а вимагає наявності кріплень, тумб і труб, то планування дизайну ванної кімнати з туалетом здається непосильним завданням. Але не варто впадати у відчай! При правильному виборі компактних і максимально практичних комплектуючих обстановка в маленькій ванній зможе задовольнити всі потреби вашої родини.

Головне при ремонті в суміщеному санвузлі - правильний підбір розміру всіх комплектуючих. Можливо, доведеться жертвувати одними елементами на користь інших, наприклад, замінити повнорозмірну ванну душовою кабіною або перенести пральну машину на кухню. Всі кроки повинні бути добре продуманими, адже навіть ті рішення, які здаються вдалими сьогодні, можуть набити оскому вже після перших тижнів використання.

Яким може бути інтер'єр ванної кімнати поєднаної з туалетомІнтер'єр невеликій ванній поєднаної з туалетом

У зарубіжних фільмах часто можна побачити, як сім'я, що проживає в приватному будинку, має кілька ванних кімнат, які обов'язково поєднані з санвузлом. Ми захоплюємося продуманістю такої обстановки і тим, як гармонійно там комбінуються унітаз, велика ванна з душем, безліч шафок, навіть джакузі. Але давайте повернемося в наші реалії: в багатоквартирному будинку, особливо старого планування, просто ніде влаштувати такий куточок комфорту. Площа маленької ванної кімнати вимагає, щоб всі її елементи були по максимуму скромними, компактними і функціональними.

Інтер'єр ванної, поєднаної з туалетом, важливо збільшувати візуально. Для цього використовують велику кількість дзеркальних поверхонь, світлі стіни. Висоту можна візуально збільшити за рахунок натяжної або підвісної стелі, глянсова поверхня яких красиво відбиває світло. До речі, про висвітлення: краще використовувати кілька точкових світильників маленького розміру, вони розсіюють рівномірний м'яке світло, максимально розкриваючи простір усіх куточків і закутків.

Яким може бути інтер'єр ванної кімнати поєднаної з туалетомЗбільшення простору за допомогою дзеркал

Якщо до цього у вас в маленькій ванній знаходилася пральна машина, то після ремонту слід подумати про переміщення її на кухню. Навіть самі компактні пральні машини займають досить багато місця в приміщенні, і якщо ви хочете розширити простір санвузла, то починати, мабуть, потрібно з пральної машини.

Наступний крок по збільшенню корисної площі - вибір ванній. Тут існує кілька альтернативних варіантів:

  1. Залишити звичайну ванну. Такий консервативний варіант не додасть корисної площі, але може відчутно зберегти кошти, так як вартість сталевої або чавунної ванни порівняно невисока.
  2. Встановити кутову ванну. Для виконання такого варіанту в малогабаритних ванних кімнатах напевно доведеться відмовитися від пральної машини, так як місця для неї буде не вистачати.
  3. Замінити ванну душовою кабіною. Ідеальний варіант для сучасної сім'ї, так як можна залишити пральну машину в одному кутку, а в двох інших будуть розташовані унітаз і душова кабіна. Простір між ними буде вільним і дозволить з комфортом перебувати у ванній кімнаті.

Матеріал для стін, підлоги і стелі

Ванна маленьких розмірів може бути візуально збільшена світлими оздоблювальними матеріалами, великою кількістю скляних і дзеркальних поверхонь, глянцевим стелею.

Особливості мікроклімату в маленькій ванній підштовхують до вибору керамічної плитки в якості оздоблювального матеріалу для підлоги і стін. За нею легко доглядати, плитка витримує великі навантаження і має тривалий термін експлуатації. Якщо ви хочете візуально збільшити ширину стін, то використовуйте прямокутну плитку, уклавши її горизонтально. Аналогічно для зорового нарощування висоти, прямокутний кахель ставлять вертикально.

Яким може бути інтер'єр ванної кімнати поєднаної з туалетомПідготовка до встановлення стелі

Дизайн суміщеної ванній можна створити з натяжним або підвісною стелею, але при цьому слід враховувати те, що такі поверхні можуть зменшити висоту стелі на 10-15 см. Для кімнати невеликої площі найбільш практично буде використовувати глянсову водостійку фарбу-емаль. Вона служить довго, не підпадає під вплив вологості і добре розсіює світло.

Підлогове покриття може як різко контрастувати з стелею і стінами, так і гармонійно доповнювати їх. Виконується з однотонної або зі структурою натурального каменю керамічної плитки для підлоги.

Розміщення унітазу, ванни або душової кабіни

Хоча унітаз і здається невеликим елементом інтер'єру, він вимагає такого розміщення, щоб навколо нього було багато вільного простору. Не слід затискати його між умивальником і ванною, через пару місяців використання ви й самі не раді будете такого рішення. Найкраще виділити для санвузла окрему «особисту» зону, наприклад, в кутку ванної кімнати. Такий кутовий унітаз не займає багато місця, зате дозволяє з комфортом їм користуватися, та й виглядає дуже оригінально.

Яким може бути інтер'єр ванної кімнати поєднаної з туалетомРозміщення ванни і туалету в маленькій ванній

Що стосується вибору між повнорозмірною ванною і душовою кабіною, то в цій ситуації приймайте рішення в залежності від потреб вашої родини. Якщо у вас є діти, то краще буде залишити ванну, а в разі проживання в поодинці оптимальним рішенням виступає саме душова кабіна. Кутова ванна - проміжний варіант. Вона займає досить багато місця, так що її установка може бути хорошим рішенням для кімнати великих розмірів.

Освітлення ванної

Грамотно сплановане освітлення здатне не тільки прикрасити інтер'єр маленької ванної кімнати, але і візуально розширити внутрішній простір. Для рівномірного розсіювання світла рекомендується відмовитися від центральної лампи, замінивши її на кілька точкових галогенних або світлодіодних джерел освітлення. Якщо їх поєднати з дзеркальними, скляними і металевими поверхнями, такі лампи створять затишне м'яке освітлення, що сприяє підвищенню зручності обстановки. Якщо сили світла не вистачає, встановлюють додаткові джерела освітлення над ванною або біля дзеркала. Вони можуть працювати не постійно, а включатися окремо.

Інтер'єр ванної кімнати грає важливу роль в розсіюванні світла. Глянцевий плитка на стінах, гладка поверхня стелі та підлоги здатні відбивати світло, створюючи ефекти яскравих відблисків або м'якою розмитості, в залежності від напрямку променів.

Яким може бути інтер'єр ванної кімнати поєднаної з туалетомОдин з варіантів освітлення у ванній

Створити інтимну атмосферу при прийомі водних процедур допоможе регулятор яскравості освітлення. При потребі силу світла можна встановити на максимум, а для вечірньої розслаблюючій ванни з піною підійде м'яке, слабке освітлення.

Дизайнери рекомендують розділяти освітленням простір маленької кімнати на функціональні зони, які можуть відрізнятися один від одного інтенсивністю і кольором освітлення. Для цього освітлювальні прилади ділять на групи, кожну з яких розміщують над умивальником, ванною або душовою кабіною.

Деякі поради та хитрості дизайну ванної кімнати, поєднаної з туалетом

Розглянемо кілька корисних порад, які перевірені практичним багаторічним використанням:

  1. Для того, щоб максимально раціонально використовувати площу маленького суміщеного санвузла, його можна обладнати надкомпактної душовою кабіною. Розміри такого пристрою становлять всього 70х70 см, що дозволяє досить комфортно розміститися людині середніх параметрів. Така кабіна буде майже непомітна в кутку навіть крихітної кімнати.
  2. У разі якщо душовою кабіною ви обійтися не можете, встановіть сидячу або невелику кутову ванну. Дизайн ванної кімнати, поєднаної з туалетом від цього не постраждає, зате у вас з'явиться можливість приймати повноцінні водні процедури.
  3. Намагайтеся дотримуватися кутового розміщення предметів інтер'єру. Вони займають мало місця, звільняючи корисну площу. Існують кутові шафи, умивальники, унітази. Їх зручно використовувати, хоча спочатку може бути трохи незвично.
  4. При виборі умивальника віддавайте перевагу підвісним моделям. Вони займають мінімум місця, не обладнані громіздкою тумбою, а в простір під умивальником можна поставити кошик для брудної білизни.

Яким може бути інтер'єр ванної кімнати поєднаної з туалетомКомпактна душова кабінка у ванній

Висновок по темі

Розробка і планування дизайну маленької ванної кімнати - досить важкий, але дуже цікавий процес. Він дозволяє застосувати свою фантазію для досягнення максимального рівня комфорту навіть в самих обмежених умовах.

Спільна ванна - це не така величезна проблема, як може здатися на перший погляд. Широкий асортимент сучасних оздоблювальних матеріалів, величезний вибір душових кабін, умивальників і унітазів дозволяють зробити комбінацію ванни і туалету максимально зручною для використання.

Для того, щоб візуально уявити собі майбутнє розташування всіх складових елементів, можна використовувати начерки, креслення, або спеціалізовані комп'ютерні програми для розробки дизайну ванної та туалету.

Головне в створенні красивого і стильного інтер'єру - не обмежувати свою фантазію. Прислухайтеся до порад дизайнерів, але реалізуйте і свої власні ідеї. Тоді ви отримаєте величезне задоволення не тільки від використання такої ванни, але і від власного створення її дизайну.

Опубликовано: 15-02-2020, 15:00
0

Похожие статьи


Наверх