Мінімалізм: оформлення ванної кімнати

Комфорт і простота в підтримці порядку - основні переваги приміщень, оформлених в мінімалізмі. Сьогодні цей стиль знаходиться на піку популярності, оскільки володіє не тільки естетичну цінність, але ще і істотно полегшує життя. Як оформити ванну кімнату в стилі Мінімалізм - далі основні правила, ідеї і фотографії для натхнення.

Основні характеристики Мінімалізму

Навіть з назви зрозуміло, що це інтер'єрне рішення з істотними обмеженнями, яке вимагає ретельно продуманого планування і мінімуму предметів і деталей. Це основне правило, але досягти мінімалістського ефекту в інтер'єрі не так-то просто. Важливо знати базові правила.

Мінімалізм: оформлення ванної кімнатиДля інтер'єру важливо добре продумати планування ванної

 1. Важливо ретельно розпланувати простір. Чим більше залишиться вільної площі після оформлення, тим краще.
 2. Заборонено використовувати матеріали з візерунками або рельєфною поверхнею.
 3. По можливості варто мінімізувати використання матеріалів з глянсовою поверхнею.
 4. Тільки холодний, білий метал впишеться в інтер'єр, не порушуючи гармонію стилю. Золотисті, бронзові і латунні елементи - це родзинка інших стилів.
 5. Текстильні елементи в мінімалізмі відсутні взагалі або ж зводяться до мінімуму. З допустимих текстильних елементів інтер'єру у ванній можна назвати тільки килимок і рушники. Ніяких штор, тканинних абажурів і інших атрибутів класицизму і Провансу.
 6. Світло в даному випадку відіграє важливу роль. Його повинно бути якомога більше, але з акцентом на основне джерело освітлення.
 7. Ніяких яскравих акцентів, виділень кольором і світлом, помітного декору в приміщенні бути не повинно.

Увага! При всій обмеженості в розподілі вільного простору, важливо не забувати - в приміщенні повинні бути присутніми всі основні функціональні елементи, але тільки гармонійно підібрані один до одного і вписуються в загальну концепцію.

Оформлення ванної кімнати

Головне дотримуватися пропорції і геометрію. Всі лінії повинні бути чіткими, горизонтальними або вертикальними. Цей стиль не має на увазі використання слабо виражених і згладжених силуетів. Це важливо правило, яке є базою. В оформленні ванної кімнати при правильному підході це зробити досить легко. Подальші рекомендації по кожному елементу інтер'єру описані нижче.

Оздоблення

Мінімалізм: оформлення ванної кімнатиОсновні оздоблювальні матеріали це камінь, мармур, керамічна плитка

У мінімалізмі використовуються всі ті ж оздоблювальні матеріали, які успішно задіються в будь-якому іншому стилі. Але є кілька нюансів - підбирати колір і фактуру потрібно в рамках загальної концепції. Заборонено використання матеріалів з рельєфною фактурою, які не рекомендовано використовувати обробку з візерунками. Ідеальні варіанти оздоблювальних матеріалів для ванної:

 • однотонна кахельна плитка, глянцева або матова;
 • гладкі пластикові панелі;
 • штучний камінь;
 • мармур.

Нерідко використовується дерево, але віддаючи перевагу такому варіанту, важливо розуміти, що до мінімалістським ноток додадуться риси еко-стилю.

Колір

У мінімалістському стилі найбільш популярні у дизайнерів тільки 2 кольори - білий і чорний. Але це не означає, що заборонено використовувати і інші відтінки. Правила підбору кольорової гами такі:

Мінімалізм: оформлення ванної кімнатиОсновні кольори сірий, білий, чорний.

 • відтінок не повинен бути помітним і викликають;
 • кольори повинні гармоніювати між собою;
 • бажано використовувати чисті кольори.

Вдало виглядає поєднання різних сірих відтінків з білим або чорним. Припустимо поєднання холодних тонів з теплими пастельними квітами.

Меблі

Переважна більшість сучасних меблевих комплектів для ванної кімнати успішно впишуться в мінімалістський інтер'єр. Але важливо пам'ятати наступні правила.

Мінімалізм: оформлення ванної кімнатиВикористання простих меблів, без зайвих деталей

 1. Конструкція і форма меблів повинна бути максимально простий.
 2. Ніяких неправильних форм, абстракцій, згладжених ліній і рельєфу.
 3. Важливо, щоб меблів було небагато - лише базові предмети, без яких не обійтися. Наприклад, шафа і тумба - це необхідність, а ось підставка для вазона - надмірність.
 4. Важливо, щоб предмети меблів вписувалися в загальну колірну гамму.
 5. Необхідно підбирати такі моделі, які не захарастить приміщення і будуть ергономічними.
 6. Ніяких відкритих шаф, полиць і етажерок бути не повинно. Вміст буде видно і мінімалізму не вийде.
 7. Не рекомендується використовувати тумби і навісні шафи з прозорими фасадами.

Увага! Не варто підбирати меблі такого ж відтінку, як і обробка. Це зіпсує загальну картину. Якщо колір обробки буде на пару тонів темніше або яскравіше, це послужить для візуального розширення простору.  

Світло

Холодне денне світло і підсвічування різного типу (окрім кольорової) - єдиний варіант, який допустимо в даній інтер'єрної концепції. Чим більше освітлення, тим краще. У ванній кімнаті слід використовувати:

Мінімалізм: оформлення ванної кімнатиМаксимум холодного світла

 • основне джерело світла;
 • окремі світильники в функціональних зонах;
 • точкові підсвічування або ж світлодіодну стрічку, але не кольорову.

Люстри і плафони - найпростіші, без будь-яких вигадливих візерунків і декоративних деталей. Найбільш відповідний варіант - люстри і плафони геометричної форми.

Декор

Мінімалістський стиль вимагає особливого підходу до декоративного оформлення, так як одне невірне рішення може зробити інтер'єр розмитим і зіпсувати основну ідею. Але взагалі без декору у ванній кімнаті обійтися не можна. Для створення затишку можна використовувати тільки 1-2 елемент декору, а також важливо пам'ятати про те, що вони повинні бути помітними і великими.

Переваги і недоліки

Як у будь-якого інтер'єрного рішення, у мінімалізму є маса переваг і недоліків. Ця концепція відмінно підходить для зайнятих людей, педантів і перфекціоністів, які високо цінують порядок. Ось основні плюси такого інтер'єрного рішення:

Мінімалізм: оформлення ванної кімнатиПростота стилю допомагає легко підтримувати постійний порядок у ванній

 • простота в оформленні;
 • легкість підтримки чистоти і порядку;
 • маса вільного простору;
 • зручність.

Мінімалізм - стиль, який сьогодні перебуває на піку популярності. Він відмінно підходить для цінителів простоти, зручності і порядку. Дотримуючись описані вище правила оформлення можна організувати комфортне і одночасно затишний простір у ванній кімнаті.

Опубликовано: 28-02-2020, 13:29
0

Похожие статьи


Наверх