Ванна кімната в стилі Лофт

У дослівному перекладі «лофт» - це горище. Основа цього мотиву - створення максимально відкритого простору, як на горищі або мансарді. Додаткова особливість - органічна комбінація старих і нових тенденцій в інтер'єрі, що ще більше робить його схожим на чарівний горище старого будинку. Якщо оформлення основної площі житлового приміщення виконувалося в індустріальних традиціях, значить і ванна теж повинна відповідати і гармонійно вписуватися в загальну картину. Як виглядає ванна кімната в стилі Лофт - далі ідеї і основні нюанси оформлення.

Основні складові стилю Лофт у ванній кімнаті

Ванна кімната в стилі ЛофтАсиметричні форми і простора ванна

Найчастіше в мотиві Лофт оформляють суміщений санвузол, так як це дозволяє обіграти основну ідею направлення - відкрите, зонування простору. Найбільш вдалий варіант приміщення - простора ванна, наявність асиметричних форм. Інші складові стилю, які можна вдало обіграти у ванній кімнаті:

 • успішна комбінація контрастів - старих і сучасних компонентів;
 • максимальне природне освітлення;
 • виставляння напоказ комунікацій та інших «поганих» конструкцій;
 • специфічна меблі, максимально функціональна;
 • нестандартний декор.

  Ванна кімната в стилі Лофтнестандартний декор

Вникання! Це відмінне рішення для квартир і будинків з нестандартним плануванням. За допомогою цього варіанта всі недоліки житла можна перетворити в акценти і гідності.

Оформлення ванної кімнати в стилі Лофт

Продумувати дизайн необхідно відразу для всього житла, а не тільки для ванної кімнати, щоб максимально органічно вписати кожну зону в загальну картину. Нижче представлені поради по обробці, організації простору та декорування.

Підлога

Вибір підлогового покриття може бути обмежений тільки уявою дизайнера. У стилі Лофт це не найголовніший елемент, тому можна розглянути наступні варіанти.

 1. Керамічна плитка з химерним вінтажним візерунком.
 2. Чорно-білий шаховий малюнок з глянсовою плитки.
 3. Дерев'яна підлога, штучно зістарений.
 4. Офісна сіра плитка.
 5. Бетон або імітація бетонної стяжки.
 6. мармур.

  Ванна кімната в стилі ЛофтМармур, бетон, сіра плитка

На підлозі можна зробити акцент, використовуючи декоративну плитку. Можливе використання різних полімерних заливок, відповідний основній ідеї.

Увага! Особливо органічно і стильно в інтер'єрі виглядатимуть балки, неприкриті системи вентиляції, діагональний стелю, як на горищі.

Стіни

Ванна кімната в стилі ЛофтІмітація бетонних стін і грубого дерева

Перевага полягає в тому, що можна взагалі обійтися без обробки, адаптувавши то, що є, під загальну картину. Ще один плюс - індустріальний мотив дозволяє поєднувати навіть не поєднувані в інших рішеннях матеріали. Варіанти обробки стін - далі.

 • Цегляна кладка - повністю або частково. Можна використовувати інші матеріали для імітації.
 • Шорстка штукатурка «шуба».
 • Імітація бетонної стіни.
 • Обшивка грубим, що не відшліфованим деревом.

Органічно виглядає поєднання цегляної кладки з металевими елементами або деревом. Можна додати трохи пластику, але тільки не в якості акценту.

Сантехніка

Ванна кімната в стилі ЛофтХолодний і теплий метал сантехніки

У ванній кімнаті важливо особливу увагу приділити підбору сантехніки, так як на цьому можна вдало обіграти акценти. Правила вибору та поєднання - далі.

 1. Якщо використовується один матеріал, то він повинен перегукуватися з іншими елементами. Наприклад, якщо використовується дерев'яна ванна, необхідно обіграти ще в якомусь із ділянок цей матеріал.
 2. Хороший вибір - холодний і теплий метал. Але поєднувати їх краще не варто. Мідний душ, такі ж труби і крани - ідеальний варіант.
 3. Бажано використовувати нестандартні за формою і дизайном сантехнічні атрибути.
 4. Ні в якому разі не варто ховати розведення води і інші труби. Потрібно просто красиво їх оформити - в цьому і є вся «родзинка» індустріального оформлення.
 5. Чавунні вантажні сантехнічні вироби будуть відмінно поєднуватися з сучасними акриловими або ж керамічними елементами.

  Ванна кімната в стилі Лофтчавунні змішувачі

У ванній можна відразу розмістити: унітаз, умивальник і навіть куточок для прання та зберігання побутового інвентарю. Але важливо зробити це так, щоб кожна функціональна зона візуально була відокремлена. Для цього підійдуть балки, колони, скляні перегородки або ж секрети дизайнерського зонування світлом і контрастами.

Освітлення

Ванна кімната в стилі ЛофтСтаровинні ліхтарі і прожектори

Світло і особливості його використання - один з «трьох китів», на якому і побудований індустріальний мотив. Елементи освітлення грають не тільки функціональну роль, але ще і є акцентами і служать для зонування. Найпоширеніші варіанти дизайну освітлювальних приладів - далі.

 1. Навісні лампи Едісона в металевій, протиударною сітці.
 2. Настінні старовинні ліхтарі.
 3. прожектори.
 4. Лампи з широкою, конусоподібної люстрою.

Важливо! Для кожної окремої зони необхідно підбирати і встановлювати освітлення окремо. У кожній дільниці можна використовувати різні лампи, але важливо, щоб вони перегукувалися з дизайну між собою.

Меблі

У виборі меблів теж немає великих обмежень. Тому можна доповнити ванну кімнату предметами меблів з сучасного модерну або ж з мінімалізму. Популярні варіанти:

 • антикварні шафи, тумби, столи;
 • хромовані, індустріальні ящики і відкриті стелажі;
 • дерев'яні та ковані вироби.

  Ванна кімната в стилі ЛофтАнтикваріат і хромування виробів

Вибір залежить тільки від того, які ще матеріали будуть використовуватися.

Важливе правило: в індустріальному мотиві небажано використовувати занадто багато якогось одного матеріалу. Краще поєднувати різні види, але підбирати їх під загальну ідею.

Декоративні елементи

Суть індустріальної ідеї полягає в тому, що декор використовується по мінімуму. Приміщення повинно більше нагадувати заводський цех, горище або склад. Тому не варто зловживати декором. Краще підбирати предмети меблів і інтер'єру так, щоб вони самі виконували декоративну функцію. Але є ще ідеї ненав'язливого використання декоративних елементів, які не зіпсують загальну картину:

 • старовинні чавунні свічники;
 • картина «графіті» на стіні;
 • старовинні торшери;
 • кімнатні рослини в квадратних горщиках;
 • картини і фотографії «ретро»;
 • декоративні радіатори опалення;
 • металеві ковані конструкції.

  Ванна кімната в стилі Лофтковані конструкції

Можна використовувати по мінімуму текстиль, хутро, шкіряну оббивку або ж інші матеріали, але тільки робити це в рамках основної задумки.

Лофт у ванній кімнаті: переваги і недоліки

Оформлення в цьому мотиві - це створення незвичайного інтер'єру. Відчувати себе комфортно в такому житлі зможуть далеко не всі, тому що це виглядає дуже екстравагантно, виразно і дуже відрізняється від сучасної класики. Але є маса переваг:

 • економічність в оформленні;
 • унікальність інтер'єру;
 • можливість не приховувати недоліки, а робити їх акцентами;
 • повна свобода творчості;
 • максимальна економія простору;
 • зручність.Ванна кімната в стилі Лофт

В цьому напрямку немає романтичних рюшів, мереживних, оксамитових і інших «пом'якшуючих» елементів. Але строгість геометричних ліній, акцент на комунікаційних та індустріальних об'єктах, надає йому особливого шарму. Проте, є у такого рішення і ряд недоліків, які теж варто враховувати.

 1. Для створення по-справжньому гармонійного інтер'єру необхідно мати відповідний досвід і знання, тонке відчуття смаку і стилю.
 2. Не всім підходить таке рішення, так як Лофт надмірно епатажний.
 3. Можуть виникнути складнощі у розподілі простору і окремі функціональні зони просто змішаються, спотворивши загальну картину інтер'єру.
 4. Для реалізації ідей може знадобитися знесення міжкімнатних перегородок.

Оформлення в індустріальному стилі - кращий варіант для сміливих людей з розкритим творчим потенціалом. Крім краси і незвичайного дизайну, завдяки цьому стилю можна отримати дуже зручну і функціональну ванну.

Опубликовано: 31-03-2020, 11:29
0

Похожие статьи


Наверх