Декоративна пластикова панель для ванни

Декоративна панель для ванни стане хорошим рішенням для обробки ванних кімнат завдяки своїм високим споживчим властивостям.

Особливості оздоблювальних робіт у ванній

Як правило, стіни у ванній облицьовують кахлем. Ця перевірена роками технологія дуже популярна. Це обумовлено тим, що даний оздоблювальний матеріал міцний, гігієнічний і непогано виглядає. Єдиний недолік - складність укладання. Адже щоб самостійно провести укладання кахлю, потрібні деякі навички. Звичайно, можна найняти фахівців, але це буде коштувати грошей. Та й якісний матеріал зараз також буде коштувати недешево. Звідси і висока загальна вартість ремонту. Звичайно, можна пофарбувати стіни, але для цього їх попередньо потрібно вирівняти, що також вимагає навичок і знань. Між іншим, деякі фахівці настійно не радять укладати кахельну плитку або фарбувати стіни в новобудовах. Це пов'язано з тим, що будівля може дати "усадку" і в стінах можлива поява тріщин.

Декоративна пластикова панель для ванниОблицювання ванної кахлем

Тут на допомогу власнику квартири можуть прийти декоративні панелі з пластика. Це сучасний матеріал, робота з яким не вимагає особливої ​​підготовки, а його ціна не може не радувати. За допомогою таких панелей можна з легкістю обшити всю ванну, отримавши відмінний результат і витративши мінімум сил і часу.

Особливості ПВХ-панелей

Пластикові панелі (ПВХ-панелі) є доступним і зручним варіантом для обшивки стін у ванній кімнаті. Як правило, випускаються шириною від 250 до 400 мм і мають довжину 3 м. При виборі потрібно враховувати, що більш вузькі панелі встановлюються довше, з ними простіше працювати в разі допущення недоліків. Ширші панелі встановлюються швидко, але в разі чого рівняти стіну буде більш складно.

Вибираючи матеріал для обшивки ванній, потрібно звертати увагу на гладкі моделі з відсутністю малюнка, нанесеного за допомогою тиснення. У ньому може накопичуватися бруд, та й в цілому гладкі ПВХ-стрічки легше утримувати в чистоті.

Декоративна пластикова панель для ванниОбшивка ванній гладкими ПВХ-стрічками

Панелі виробляються в різних колірних виконаннях, але особливою популярністю користуються пластикові панелі мармурового або гранітного відтінків. Таким чином, можна реалізувати всі свої дизайнерські задумки. Переваги матеріалу такі:

 • відмінно підходять для приміщень з підвищеним рівнем вологості;
 • панелі можна встановити без використання спеціальних інструментів;
 • панелі без проблем миються, що особливо актуально для ванни;
 • нескладно кріпляться різними способами;
 • мають невисоку ціну.

Звичайно, за допомогою ПВХ-стрічок не вдасться приховати комунікації, але зате можна виконати приховану підводку. Виконуючи роботи самостійно, важливо буде знати про можливі способи монтажу на стіни, яких існує декілька:

 • установка на обрешітку за допомогою цвяхів, скоб або саморізів;
 • установка на стіну за допомогою скоб;
 • встановити панель за допомогою "рідких цвяхів" (клею);
 • встановити панелі для ванної кімнати за допомогою кріпильних профілів.

У випадку з ванною кімнатою, найкраще скористатися першим або четвертим способом. Це пояснюється тим, що встановлювати панель прямо на стінку можна тільки в сухих приміщеннях, до яких ванна ніяк не відноситься. Крім усього іншого, вибравши один з двох рекомендованих варіантів, можна здійснити приховану підводку комунікацій і монтувати вбудовані світильники. У разі потреби можна зробити додаткову ізоляцію від звуків і шуму. Великим полюсом обох варіантів установки вважається відсутність необхідності готувати стіни.

Основні помилки при монтажі ПВХ-панелей

Пластикова панель - практичний і зручний матеріал, але при недотриманні технологій монтажу отриманий результат може сильно відрізнятися від бажаного. Причому не в кращу сторону. Щоб уникнути помилок слід дотримуватися таких рекомендацій:

 1. Заборонено згинати і м'яти панель. Це додасть їй поганий зовнішній вигляд.
 2. Якщо матеріал обклеєний захисною плівкою, не потрібно знімати її завчасно. Вона зможе зберегти зовнішній вигляд покриття.
 3. Розрізаючи панель ножівкою, потрібно користуватися інструментом з кроком зуба 1 мм. Якщо крок буде більше, на матеріалі можуть утворитися задирки.
 4. Розрізання матеріалу повинна здійснюватися з лицьового боку.
 5. Не можна застосовувати для очищення будь-які речовини, не зазначені в інструкції по догляду (органічні розчинники, інші хімічні речовини). Їх застосування загрожує появою невиводимість плям;

Суворе дотримання рекомендацій по установці, а також дотримання всіх тонкощів технічного процесу дозволять добитися відмінного результату.

При мінімальних витратах ванна кімната знайде сучасний зовнішній вигляд, в створенні якого власник може взяти участь самостійно, не переплачуючи ремонтним бригадам.

Опубликовано: 6-02-2020, 18:00
0

Похожие статьи


Наверх