Який клей використовувати для монтажу ПВХ панелей у ванній

Часто в якості оздоблювального матеріалу використовують декоративні панелі, але не всі люди знають, який клей для ПВХ-панелей у ванній треба використовувати.

Підготовка поверхні

Якщо для монтажу ПВХ-панелей вирішили користуватися клеєм, то поверхню стін треба готувати особливо ретельно: вона повинна вийти чистою і ідеально рівною, шорсткості не повинні перевищувати 3 мм. Особливу увагу треба приділити кутах, вони повинні бути прямими і не мати заокруглень, які не дозволять провести якісний монтаж.

На першому етапі проводять видалення попереднього покриття, якісно прибирають фарбу і старі шпалери. За допомогою шпаклівки проводять вирівнювання стін, після чого треба дати час, щоб вони повністю висохли. Обов'язково проводиться знежирення поверхні і того боку пластикових панелей, яка буде прилягати до стіни.

Який клей використовувати для монтажу ПВХ панелей у ванній?Вирівнювання стін у ванній

Після того як стіна і панель будуть абсолютно сухими, на внутрішню сторону ПВХ точково наносять клей, при цьому відстань між сусідніми точками повинно бути 25-30 см.

Після нанесення клею треба щільно притиснути панель до стіни, тепер потрібно відокремити її, почекати кілька хвилин і знову прикріпити до поверхні. Після монтажу першого фрагмента аналогічні дії проводимо з усіма подальшими панелями.

Як бачите, процес монтажу даного оздоблювального матеріалу на клей простий і доступний, але щоб у вас все вийшло, необхідно правильно вибрати клей.

Вибір клею

У будівельних магазинах є великий вибір клею, і все буде залежати від ваших уподобань і фінансових можливостей. Це може бути термоклей, для нанесення якого необхідно мати термопістолет, може використовуватися Титан або Момент-Монтаж, це можуть бути рідкі цвяхи, дуже часто використовують не розширюється поліуретановий герметик.

Для того щоб забезпечити надійний монтаж ПВХ-панелей, клей, що для цього застосовується, повинен відповідати таким критеріям:

  • після його висихання на поверхні повинен залишатися слід у вигляді прозорої плівки;
  • він повинен забезпечувати високу якість і міцність склеювання;
  • даний матеріал повинен бути стійкий до вологи і перепадів температури, а також нейтральний до дії різних лугів і кислот;
  • високі характеристики склеювання повинні зберігатися довгий час;
  • він повинен швидко і надійно схоплюватися;
  • він не повинен боятися впливу ультрафіолетового випромінювання;
  • його в'язкість повинна бути помірною;
  • не повинно бути сильного запаху;
  • добре, коли він буде екологічно безпечним.

Який клей використовувати для монтажу ПВХ панелей у ванній?Монтаж ПВХ-панелей на клей

Найкраще вибирати клей, який спеціально призначений для роботи з ПВХ-панелями, в такому випадку склеювання предметів буде максимально надійним.

Можна зробити вибір в сторону універсальних матеріалів, наприклад Клейберіт 636, він швидко сохне, не боїться вологи, екологічно безпечний і добре склеює різні поверхні.

Момент Кристал забезпечує високу надійність з'єднання, не боїться негативних температур і повністю прозорий. Для монтажу можна використовувати і MitreFix, він також не боїться вологи, забезпечує міцне і надійне з'єднання. Ви можете додатково порадитися з професіоналами, після чого купити клей.

Використання рідких цвяхів

Дуже часто для виконання зазначених робіт в сухих приміщеннях використовують Рідкі цвяхи 601, вони мають хороші характеристики, а провести коригування вже приклеєних панелей можна протягом 5-10 хвилин.

Рідкі цвяхи 901 призначені для виконання робіт не тільки всередині, а й зовні приміщення, вони здатні витримувати велику вагу, не бояться вологи і є універсальним матеріалів. Підкоригувати панелі можна протягом 10 хвилин після їх монтажу. Рідкі цвяхи 915 відмінно підійдуть для проведення монтажних робіт у ванній кімнаті, так як призначені для використання в умовах підвищеної вологості. З'єднання панелі зі стіною буде міцним, надійним і вологостійким, що і треба для ванної кімнати.

Перед виконанням монтажу за допомогою рідких цвяхів стіна повинна бути попередньо вирівняна, знежирена і висушена. Рідкі цвяхи наносять на стіну у вигляді сітки, після чого до неї щільно притискають пластикову панель. Після цього обшивочний матеріал відокремлюють від стіни на кілька хвилин, за цей час рідкі цвяхи трохи підсихають і притискають панель щільно до поверхні. Щоб забезпечити максимальний контакт по всій поверхні, краще користуватися гумовим валиком. Місця з'єднання з стелею, підлогою, ванною або піддоном додатково обробляються за допомогою силіконового герметика.

Який клей використовувати для монтажу ПВХ панелей у ванній?Рідкі цвяхи для пластикових панелей

Якщо стіни дуже нерівні, то можна використовувати обрешітку, для ванною краще робити її з металевих профілів. Якщо ви вирішите виконати обрешітку з дерева, то його треба добре обробити. Після створення обрешітки до неї панелі кріпляться за допомогою рідких цвяхів, а для більшої надійності можна використовувати скоби.

Вся робота починається з кута, при цьому треба встановити куточок або фінішну планку. Якщо укладання панелей проводиться від стелі, то між ним і стіною обов'язково встановлюють стельовий плінтус. Те ж саме роблять на стику стіни і підлоги.

Під час проведення робіт треба контролювати положення панелей, необхідно, щоб вони щільно входили в замок і виходило надійне з'єднання. Якщо виникла необхідність замінити панель, то робити це слід відразу, не чекати, поки висохне клей.

Застосування бескаркасного методу монтажу дозволяє пластикової панелі щільно прилягати до стіни, при цьому вона отримує надійну опору і її міцність стає набагато вище, ніж при використанні каркаса.

Якщо ви будете дотримуватися технології і правил монтажу, то зможете самостійно провести надійний і якісний монтаж пластикових або МДФ-панелей за допомогою клею.

Опубликовано: 8-02-2020, 20:56
0

Похожие статьи


Наверх