Які панелі з фризом для ванної кімнати краще

Панелі з фризом для ванної кімнати - ефективний варіант для красивого інтер'єру. 20 років тому пластикові панелі з поліхлорвінілу "підірвали" ринки оздоблювальних матеріалів, і з тих пір їх популярність постійно зростає. Дизайнери отримали величезну масу можливостей по реалізації своїх найсміливіших ідей. Панелі ПВХ можуть використовуватися для обробки будь-яких приміщень, декорування стін і стель. Цей зручний і економічний матеріал став відмінною заміною кахлю. ПВХ - це синтетичний матеріал полівінілхлорид, прозора біла пластмаса, яку найчастіше використовують в ізоляційних і декоративних цілях.

Декоративні панелі з фризом

Такі моделі проводять шляхом спінювання полівінілхлориду, що прийде їм міцність і легкість одночасно. А сучасні технології надали можливість наносити на панелі будь-які малюнки і імітувати будь-які текстури, наприклад, дерево і камінь. Після нанесення малюнка на смугу ПВХ вона покривається водостійким лаком. При дбайливої ​​експлуатації і правильному догляді такі панелі можуть прослужити до 20 років.

Які панелі з фризом для ванної кімнати краще?Панелі з полівінілхлориду з малюнком

Класичні розміри панелі - 1,22х2,44, товщина буває різна, в основному від 3 до 6 мм, але трапляються винятки.

Цей вид обробки має ряд вагомих переваг перед своїми аналогами, ось головні з них:

 • тривалість експлуатації;
 • стійкість як до низьких, так і до високих температур, різким їх перепадів;
 • можливість використання в приміщеннях з високою вологістю;
 • простий монтаж і мінімальні витрати часу на нього за рахунок легкості і великого розміру виробів;
 • простий демонтаж, якщо необхідно зробити ремонтні роботи, дістатися до проводки або сантехніки;
 • низька вартість виробів;
 • великий вибір фактур і квітів;
 • легко очищаються від забруднень;
 • нешкідливість матеріалу для людини.

Способи нанесення малюнка

Поверхня всіх листових виробів цього типу буває двох видів: матова і глянсова. Який вид вибрати, залежить від смакових уподобань і дизайну, але варто пам'ятати, що глянсова поверхня візуально збільшує простір через що відображає властивості.

Які панелі з фризом для ванної кімнати краще?Глянцевий поверхню листів ПВХ

Способів нанесення зображення на поверхню панелей існує три:

 1. Спосіб перенесення малюнка. На готову панель наклеюється термоплівка, через кілька хвилин вона видаляється, а на виробі залишається потрібний малюнок.
 2. Офсетний друк. Нанесення малюнка за допомогою великого промислового вала. Змочений фарбою вал проїжджає по панелі, і за рахунок цього дії на виробі з'являється зображення. Цей спосіб менш популярний, тому що обмежений конкретними візерунками.
 3. Нанесення фриза. Фриз - це спеціальна плівка, вона щільна і має різні фактури і забарвлення. Таке нанесення виділяється перевагами перед іншими методами: фриз надає декоративним смугах хорошу міцність і зносостійкість, фризова поверхня приємна на дотик і візуально.

Як правильно вибрати пластикові панелі з фризом?

Якщо оздоблювальний матеріал добре підібраний, ремонт буде радувати довго і приносити тільки позитивні емоції. Для ванною потрібно вибирати панелі з найбільш гладкою поверхнею. В складках рельєфу вода може не висихати до кінця, що здатне привести до появи в них грибка. Що стосується кольору і фактури, то для ремонту ванної кімнати підійдуть пластикові панелі з фризом будь-яких відтінків.

Які панелі з фризом для ванної кімнати краще?Вибір оздоблювального матеріалу для ванної

Купуючи панелі ПВХ, слід звернути увагу на наступні деталі:

 • їх поверхня повинна бути гладкою і без видимих ​​пошкоджень;
 • обов'язково потрібно перевіряти всю партію цілком, щоб панелі ПВХ не відрізнялися між собою за відтінком;
 • перевірити відстань ребер жорсткості на зворотному боці панелей - воно не повинно перевищувати 150 мм, в іншому випадку буде втрачена міцність конструкції;
 • щоб при готовому ремонті не було виявлено несподіваних візуальних дефектів, необхідно ретельно оглядати панелі на предмет рівності стикових сторін.

Монтаж панелей ПВХ з фризом

Монтаж пластикових конструкцій з фризом несильно відрізняється від аналогів, є два способи: обрешетка і приклеювання.

Решетування - спеціальна конструкція для зручного монтажу панелей з фризом. Являє собою підставу з дерева або металу з монтажними рейками на однаковій відстані (30-50 см), розташованими перпендикулярно самим панелям. Цей вид монтажу ідеально підходить для вологих приміщень, дозволяє розміщувати проводку в нинішньому відстані між стіною і латами і є пожежобезпечним. Прикріплюються панелі з фризом до обрешітки за допомогою цвяхів або саморезов. Недолік такого методу - звуження простору приміщення.

Які панелі з фризом для ванної кімнати краще?Решетування для монтажу панелей з фризом

При монтажі за допомогою клею оздоблювальний матеріал кріпиться безпосередньо до стіни. Але такий спосіб підходить тільки для ідеально рівних стін в сухих приміщеннях. Для обробки вологого приміщення доцільно використовувати перший метод - кріплення на обрешітку.

Варто згадати, що різати панелі ПВХ найкраще ножівкою по металу - це самий зручний і швидкий спосіб. Решта інструментів, навіть електричні, не забезпечать рівного різу і, швидше за все, дадуть відколи й ушкодження панелі.

Декоративні панелі з фризом для ремонту ванної кімнати

На даний момент в магазинах представлений широкий асортимент панелей ПВХ. Кольори, фактури і малюнок різноманітні і привабливі. Це дає можливість надати неповторний вигляд ванній кімнаті, використовуючи панелі з фризом.

Панелі ПВХ - це оптимальне співвідношення ціни і якості, адже панелі з ПВХ прослужать десятки років, зберігаючи свій зовнішній вигляд при відсутності сильних механічних пошкоджень.

Пластикові панелі з фризом добре виявляють себе в експлуатації при підвищеній вологості і перепаді температур, що робить ці вироби прекрасним вирішенням для ремонту ванної кімнати і інших приміщень, а приваблива ціна і зовнішній вигляд, практичність і зручність монтажу - вагомі аргументи для вибору.

Опубликовано: 9-02-2020, 16:03
0

Похожие статьи


Наверх