Які в мене вологостійкі стінні панелі для ванної кімнати?

Вологостійкі стінні панелі для ванної кімнати сьогодні стали досить популярні. По-перше, їх вартість цілком доступна, а по-друге, їх установка не вимагає застосування спеціальних інструментів і досвіду. Такі панелі відмінно витримують контакт з водою і перепади високих температур. Але щоб ванну кімнату облаштувати якісно, ​​необхідно знати, які існують види матеріалу і як з ним правильно працювати.

Характеристика вологостійких панелей для ванної кімнати

Санвузол - приміщення, яке має досить специфічні умови експлуатації. Якщо в будинку живе велика сім'я, то ванній користуються досить часто, значить, на стіни виявляється серйозне навантаження - бризки води, високі температури, конденсація і т.д. Відповідно, для ремонту такого приміщення буде потрібно використовувати матеріал з певними характеристиками.

Вологостійкі панелі для ванною допоможуть вирішити всі питання, так як даний матеріал має ряд переваг:

 1. Низька вартість. Якщо порівнювати ціну панелей і кахельної плитки, то тут можна істотно заощадити. Кожні будівельні роботи вимагають витратних матеріалів, для панелей собівартість монтажу набагато дешевше, ніж для плитки.
 2. Обробка. Такі водостійкі листові панелі мають спеціальне покриття, яке забезпечує їм антисептичні властивості, завдяки чому навіть під постійним впливом вологи на їх поверхні не утворюється цвіль і грибок.
 3. Завдяки жорсткій структурі, обліцовивая стіни ванної кімнати, можна приховати всі наявні дефекти. При цьому немає необхідності заздалегідь готувати ні стіни, ні самі панелі.
 4. Установка стінових панелей вимагає створення монтажу. Але це не є проблемою, так як, по-перше, підстави дійти невтішного досить легко, а по-друге, це дає можливість додатково утеплити санвузол, помістивши в простір, що утворився відповідний утеплювач. Крім того, такий зазор може послужити місцем для проведення електропроводки, завдяки чому ванна отримає додаткове освітлення.
 5. Механічні ушкодження. Цей критерій особливо важливий для сімей, де є маленькі діти. Їм властиво бурхливо купатися, тому стіни можуть кілька страждати. Вологостійкі панелі для ванною досить міцні, щоб витримати середню силу удару, при цьому вони мають хороший показник по вигину.
 6. Догляд. Якщо кріпити панелі впритул один до одного, щоб між ними не було ніяких зазорів, то доглядати за такою стінкою дуже просто. Причому навіть використання побутової хімії ім ніяк не зашкодить.
 7. Чи не складний монтаж. Створення каркаса і кріплення панелей не вимагає багато часу і будь-яких знань будівельних технологій. За таку роботу може взятися кожен, кото хоч раз в житті тримав в руках молоток і викрутку.

Які в мене вологостійкі стінні панелі для ванної кімнати?Вологостійкі панелі для ванною

Безсумнівно, позитивних сторін у вологостійких панелей багато. Але заради справедливості варто сказати і про недоліки вологостійких панелей. Багато в чому вирішальну роль грає базовий матеріал. Наприклад, МДФ мають слабку захисну плівку, вона легко дряпається, а для ПВХ важкі сильні механічні навантаження. Тому багато фахівців рекомендують використовувати для ванної ДСП-панелі, так як вони оптимально відповідають вимогам даного приміщення.

Ще одним недоліком такого матеріалу, є наявність каркаса. При його установці забирається корисна площа санвузла. На перший погляд, її потрібно не багато, але якщо працювати з невеликою ванною кімнатою, то це може істотно зменшити площу приміщення. Все це потрібно прорахувати перед початком робіт.

Різновиди вологостійких панелей для ванної

Щоб правильно вибрати матеріал для свого санвузла, необхідно його оцінювати не тільки з позиції естетичної краси. Варто ознайомитися з властивостями вологостійких панелей більш детально.

Які в мене вологостійкі стінні панелі для ванної кімнати?Вологостійкий стіновий матеріал

Класифікація даного матеріалу, має кілька критеріїв:

 1. Форма. Їх три - рейкова, плиткова і листова. Рейкова і плиткове дуже легко встановлюються, а ось листові панелі забезпечують безшовний стик. Різниця між рейковим і листовим матеріалів в ширині ламелі. У першому випадку розмір менше 25 см по ширині, а другі моделі йдуть більш широкими, аж до 40 см. Листові моделі мають більш високі показники по жорсткості. При оформленні арки це властивість стане в нагоді. Якщо монтаж панелей йде не за допомогою створення каркаса, а за допомогою клею, то краще вибирати листову форму, так як це збільшить швидкість проведення робіт і результат буде відмінним.
 2. Матеріал. Вологостійкі панелі для стін виготовляються з багатьох матеріалів. Найпопулярнішими є МДФ і ПВХ. Якщо дозволяють фінанси, то можна звернути увагу і на дерев'яні ламелі, які попередньо проходять спеціальну обробку. Також є ще більш вдосконалені металеві види. Але такі панелі більше призначені для студій, ніж для житлових приміщень.

Стінові панелі для ванної кімнати матимуть ту ціну, яка безпосередньо буде залежати від виду обраного матеріалу і способу його обробки. Тому цілком можливо, що облаштування ванної кімнати може дорого обійтися.

Як встановити панелі своїми руками

Вже зазначалося, що даний матеріал ніяких особливих навичок або інструментів не вимагає. Але з самою технологією монтажу ознайомитися необхідно, щоб якісно зробити всю роботу.

Які в мене вологостійкі стінні панелі для ванної кімнати?Монтаж вологостійких панелей на стіни

Є два основних способи кріплення вологостійких панелей на стіни - на каркас і на клей. Розглянемо більш детально кожен з них:

 1. Каркас. Тут слід бути готовим до того, що корисна площа приміщення трохи зменшиться, так як з кожного боку піде 2-3 см. Цей момент варто враховувати, так як в санвузол зазвичай ще поміщають ванну, раковину і навіть унітаз. Якщо порівнювати каркасний і клейовий спосіб, то перший трохи складніше. Тут основна заковика полягає в правильному зборі каркаса. Від того, наскільки вірно буде змонтована конструкція і дотримана її жорсткість, буде залежати, як довго ламелі протримаються на стінах. Відповідно, цей момент вплине на термін і якість експлуатації. Адже можна купити найкращий матеріал, але змонтувати його не за правилами, тоді можуть виникнути скарги на те, що були продані неякісні панелі.
 2. Клей. При цьому способі особливих хитрощів не передбачається. На відміну від каркасного, тут простір ванної залишиться не зворушеним. За рахунок відсутності порожнечі ризик механічно пошкодити панелі набагато нижче. У цьому варіанті стіни попередньо готуються - очищаються, вирівнюються, шпаклюються і т.д. Після цього поверхня покривається спеціальним клеєм, на який вже кріпляться листи. Якщо базова поверхня не має значних дефектів, то панелі допоможуть відмінно їх приховати і без попередньої підготовки. При наявності нерівностей і дефектів варто подумати про штукатурку або вирівнюванні гіпсокартоном. Єдине - клейовий спосіб не дозволяє під обшивкою прокладати інженерні комунікації або робити додаткове утеплення.

Вологостійкі панелі для ванною - відмінний бюджетний варіант ремонту санвузла. Але вони не дозволяють створити ексклюзивний дизайн такого приміщення.

Насправді, фактура стінових панелей не досить різноманітна, навіть колірна гамма не дозволяє сильно розгулятися фантазії.

Це обумовлено тим, що така обшивка не зовсім призначена для декорування стін, тому виробники не прагнуть розширити свій асортимент. Якщо хочеться чогось особливого, варто звернути увагу на інші оздоблювальні матеріали.

Опубликовано: 13-02-2020, 14:36
0

Похожие статьи


Наверх