Як легко зняти стару плитку зі стін ванної

Питання про те, як зняти стару плитку зі стін ванної, рано чи пізно постає перед багатьма квартировласника. Ні в якому разі не пусте, не риторичне. Можна найняти майстрів, а потім жахатися шуму, пилу, горе сміття і розгрому. А можна підійти до питання творчо і зробити все самому. Акуратно, не зіпсувавши гуркотом добрі відносини з сусідами і зберігши старий кахель для вторинного використання.

Вибір інструмента, вивчення стін

У довгий і складний похід не підеш без спорядження. Так і з плиткою у ванній, перш ніж її відбити, необхідно озброїтися надійними інструментами і матеріалом.

Нам будуть потрібні:

 • долото і зубило;
 • топірець з широким лезом;
 • молоток сталевий;
 • киянка (столярний молоток з дерева твердих порід або гуми);
 • дриль зі свердлами;
 • набір шаберов (слюсарний ріжучий інструмент з коротким наконечником різного профілю);
 • пульверизатор з чистою водою;
 • розчинник;
 • наждачний папір;
 • перфоратор з набором насадок;
 • болгарка з набором дисків;
 • засоби індивідуального захисту (окуляри, головний убір, респіратор, рукавички і т. п.);
 • ганчір'я, сміттєві пакети.

Залежно від того, наскільки міцно сидить плитка і як гостро стоїть питання про її збереження, дещо зі списку може залишитися незатребуваним. Але важко передбачити заздалегідь, з чим зіткнешся в процесі роботи. В ремонті нічого зайвим не буває.

Як легко зняти стару плитку зі стін ванноїЗнімаємо стару плитку зі стін

Ванна одна, а стіни різні в тому плані, на що клали плитку. При роботі бажано не пошкодити ні стіни, ні кахельне покриття.

Плитку могли класти:

 1. Безпосередньо на бетон або цегла - матеріали, з яких складені стіни. Бетон важко пошкодити, цегла теж, якщо тільки спеціально не поставити таку мету.
 2. На оштукатурену поверхню. Це добре тим, що плитка буде легко відходити разом з клеєм і шматками штукатурки, яку замучить очищати з кахлю. Але, звичайно, штукатурку доведеться відновлювати.
 3. Гіпсокартон. Дуже популярний матеріал, що дозволяє створювати інтер'єри найрізноманітніших форм. Але сам по собі не готується. Якщо відразу не подбали, щоб плитка з нього знімалася легко, то, скоріше за все, гіпсокартон буде пошкоджений в багатьох місцях і потребують заміну.
 4. Найгірший варіант, якщо плитка стара з епохи загального дефіциту, коли її клали на розчин цементу або гіпсу. І той і інший зчіплюють намертво. Неначе стають частиною самої плитки і стіни. Але ця стара плитка, якщо тільки не музейний раритет, вам не буде потрібно. Чи не впишеться вона ні за кольором, ні за формою, ні за структурою в сучасний стиль обробки.
 5. Спеціальні плиткові клеї. Ті самі, що розводять водою і наносять шпателем-гребінкою. Дуже добре тримають, але при цьому часто (спасибі виробникам) дозволяють знімати стару плитку без особливих ушкоджень. Звичайно, при певній техніці і підготовці поверхні.
 6. Монтажні клеї. Синтетичні з різних компонентів (акрил, силікон, поліуретан і т.д.). Можуть бути на водній основі або на органічному розчиннику. Якщо ви не впевнені, якого типу клей, доведеться йти методом проб і помилок. Зазвичай вистачає однієї-двох сколених плиток, щоб зрозуміти, як просуватися далі.

Знання поверхні під плиткою допоможе виробити вірну тактику демонтажу.

Розмочуванням і сколювання

Якщо стан ванної кімнати дозволяє, гарненько все змочити душем, пульверизатором, губкою. Потім пройтися по швах диском болгарки, де диск не проходить - шаберами. Треба якомога ретельніше очистити шви, щоб вийшли канавки. Туди знову заливати воду, нехай клей розмокає. Уже на цьому етапі деякі плитки почнуть відставати, полегшуючи майбутню роботу.

Як легко зняти стару плитку зі стін ванноїПроцес зняття старої плитки

Простукати верхній шар киянкою, якщо десь чується глухий звук пустот, звідти і починати. Першу пліточку обережно сколюємо за допомогою долота (або зубила) і молотка. Швидше за все, вона не витримає і розколеться, зате відкриється доступ до її "сусідкам", і справа піде веселіше. Додаємо води: проникне глибше, розмокне більше клею.

Коли необхідно видалити одиночну плитку з ряду, в хід йде дриль зі свердлами. Починаємо від центру до країв. Висвердлюємо 10-20 отворів, потім сколюємо долотом і ретельно зачищаємо місце, що звільнилося.

Заходи підготовки

Далі - залежно від поставленої мети. Потрібно заощадити час і відходи не уявляють цінності, пускаємо в хід перфоратор. Головне - попередити сусідів, вибачитися і домовитися на зручний час. Або акуратно, пліточку за плиточкой, не пошкоджуючи, сколюємо і складаємо в ящики на збереження.

Як легко зняти стару плитку зі стін ванноїЗняття плитки з підлоги

Увага: завжди існує ймовірність обвалення частини старої кладки.

Якщо стоїть завдання зберегти кахель, то треба пам'ятати про таку небезпеку. Крім того, різке обвалення може пошкодити ванну. Закрийте її щитом або хоча б надійно задрапіруйте.

При роботі обов'язково потрібно користуватися індивідуальними засобами захисту. Якщо вже бережемо плитку, то здоров'я тим більше потрібно берегти.

Ви здивуєтеся, скільки сміття буде з'являтися і як швидко він накопичується. Позбавляйтеся від нього регулярно. Тоді робота піде веселіше і результат буде краще.

Коли від стіни відійде останній кахель, стане ясно: справа-то нескладне і добре, що ви самі за нього взялися.

Опубликовано: 14-02-2020, 18:38
0

Похожие статьи


Наверх