Як швидко зняти фарбу зі стін у ванній кімнаті

Під час ремонту може виникнути ситуація, коли необхідно прибрати застарілу фарбу з якою-небудь поверхні. Але як зняти фарбу зі стін у ванній перед безпосередньою обробкою її кахлем, знає далеко не кожна сучасна людина. Мабуть, всім відомо, що обробка санвузлів в будинках, зведених в минулому столітті, обмежувалася або шпаклівкою, або фарбуванням стандартної олійною фарбою. Однак час іде і все змінюється. Зараз на будівельному ринку представлений величезний вибір оздоблювальних матеріалів, а дизайнери можуть запропонувати безліч цікавих ідей, що дозволяють не тільки зробити якісний ремонт, але і кардинально змінити стиль самого житла. Однак як зняти стару фарбу зі стін максимально швидко і якісно?

Методи позбавлення від фарби у ванній

Прибрати докучливий тон з цегляної або бетонної частини ванній - досить трудомісткий процес. І тут швидкість виконання ремонту повністю залежить від оброблюваного приміщення, типу поверхні і категорії фарби. Причому зняти покриття, раніше нанесене на бетонну основу, найскладніше. Проте існує ряд способів, які допомагають видалити фарбу:

  • метод випалювання;
  • використання розчинника;
  • застосування суміші крейди, вапна і кальцинованої соди;
  • видалення за допомогою болгарки або перфоратора;
  • використанням шпателя або стамески;
  • застосування шліфувальної машини і алмазної фрези;
  • використання сокири.

Як швидко зняти фарбу зі стін у ванній кімнаті?Знімаємо стару фарбу зі стін

Серед перерахованих вище методів є досить ефективні і не дуже. Наприклад, обробка стін за допомогою випалювання виявляється дуже важким процесом. Крім того, що вам знадобиться спеціальна техніка (газова лампа або будівельний фен), так ще й токсичні продукти згоряння олійної фарби чинять негативний вплив на людський організм. Особливо коли мова йде про невеликому приміщенні із занадто слабкою системою вентиляції. Крім того, на думку фахівців, результат не завжди порадує відмінною якістю. Все через те, що деякі види фарб відрізняються високою термостійкістю і їх просто неможливо випалити.

Як зняти покриття розчинником?

Даний метод дуже практичний, так як підходить абсолютно кожному виду існуючих матеріалів для фарбування. До його мінусів відносяться фінансові витрати. Перед початком роботи з подібного роду реактивами слід дотримуватися певних правил:

  1. Працювати необхідно тільки в спецодязі і гумових рукавичках, адже потрапляння хімічної речовини на руки вкрай небезпечно і може спровокувати опік. Якщо засіб бризнуло на шкіру рук, потрібно тут же змити його водою. Пол перед початком обробки найкраще чимось накрити.
  2. Не варто забувати і про забезпечення провітрювання в приміщенні, де проводяться ремонтні роботи. Така рідина відрізняється високою концентрацією і дуже різким запахом. Саме тому після нанесення подібного хімічного засобу одразу ж вийдіть з приміщення і почекайте, поки фарба не спучиться.
  3. Після завершення обробки розкриту банку із залишками хімічної речовини потрібно закрити дуже щільно. В іншому випадку кришка може вистрілити і розприскати залишки розчинника на обличчя або шкіру рук.

Як швидко зняти фарбу зі стін у ванній кімнаті?Розчинники для зняття старої фарби

Здирати фарбу починають з верхньої частини стіни. Будівельну кисть маку в розчинник, акуратно наносять на стару пофарбовану поверхню густим рівним шаром і чекають приблизно 3-6 годин. Після розм'якшення фарби беруть скребок і починають поступово її знімати, рухаючись від низу до верху. Залишки фарби видаляють спеціальної жорсткою щіткою, після чого оброблену поверхню миють кілька разів теплою водою з додаванням кальцинованої соди або будь-якого миючого засобу, а потім очищають чистою водою.

Зняття фарби у ванній за допомогою крейди, вапна і кальцинованої соди вважається досить простим заняттям, але воно не завжди ефективно при ліквідації масляної фарби з бетону. Очищати стіни, використовуючи дані речовини, ефективно лише в тому випадку, якщо поверхня була відносно недавно пофарбована і фарба не сильно в'їлася. Здирати фарбу цим способом слід так само, як і при використанні розчинника (методика описана вище).

Видалення перфоратором і болгаркою

Використовуючи сучасні електроінструменти, можна запросто здерти фарбу в ванній.

Кому-то сподобається працювати з болгаркою, на яку надіта спеціальна насадка. При цьому пам'ятайте, що останню доведеться міняти через кожні 5 м² обробки. Кому-то буде за смаком перфоратор з насадкою "лопатка", яку гарненько фіксують, встановивши положення "дроблення". Обидва ці способу дуже галасливі і після їх застосування утворюється багато пилу. Тому під час роботи не забудьте надіти респіратор.

Як швидко зняти фарбу зі стін у ванній кімнаті?Видалення фарби перфоратором

Видалення фарби молотком і зубилом вважається найдоступнішим і трудомістким, адже відбивання фарби відбувається поступово. Для роботи вам знадобиться сокира або молоток, а також зубило, які допоможуть зробити безліч насічок, за рахунок чого поверхня стане більш шорсткою. Решта шкребеться звичайним шпателем.

Шліфувальна машина і алмазна фреза

Для багатьох такий метод здасться найбільш ефективним. Однак як очистити стіну від фарби так, щоб вона з легкістю відокремилася від стіни? Алмазна фреза буде максимально корисною в тих місцях, в яких фарбування була проведена безпосередньо на бетон, або там, де є тонкий шар шпаклівки. Електрична шліфувальна машина напевно сподобається тим, хто прагне зробити ремонт у ванній кімнаті легко і швидко. Єдиний недолік цього варіанту обробки криється в освіті великої кількості будівельного пилу. Тому при роботі з електроінструментами потрібно також обов'язково використовувати захисні окуляри і якісний респіратор. Адже вдихання пилу може сильно нашкодити вашим органам.

Як швидко зняти фарбу зі стін у ванній кімнаті?Видалення фарби шліфувальною машинкою

Сокира і тепла вода

Сокира в поєднанні з водою є найпростішим варіантом, який краще застосовувати для оштукатурених частин у ванні. Як видалити в'їдається фарбу будівельним сокирою? В цьому випадку береться інструмент невеликого розміру і ударними рухами через маленькі проміжки на стіні виробляються насічки. Після чого на стіну з розпилювача наноситься тепла вода. Після закінчення 5-10 хвилин штукатурка вбере достатню кількість води і поступово розм'якне. Потім гострою сокирою під незначним кутом знімається старий фарбує шар, він як би поступово зчісуються.

Висновок

Насамкінець варто зазначити, що тепер, коли ви знаєте, як видалити стару або в'їдається фарбу зі стін у ванній, ви можете вибрати для себе оптимальний варіант і таким чином підготувати кімнату до подальших робіт. Може бути, ви навіть захочете скомбінувати кілька способів з метою отримання найкращого результату. Робіть вибір самостійно, діючи за ситуації.

Опубликовано: 22-02-2020, 14:31
0

Похожие статьи


Наверх