Як вибрати фарбу для плитки у ванній: секрети і тонкощі

Фарба для плитки у ванній - вигідне придбання для тих, хто мріє освіжити ремонт, витративши при цьому мінімум коштів і зусиль. Попри запевняння скептиків, фахівці стверджують, що фарбування кахлю - відмінний спосіб здивувати близьких оригінальним дизайном приміщення. Треба тільки озброїтися інформацією про те, яка фарба підійде для цієї мети краще всього, і приступати до справи.

Що необхідно врахувати при виборі фарби для плитки у ванній

Краса і якість оновленого дизайну здебільшого залежать від того, наскільки правильно підібраний матеріал для покриття керамічної плитки.

Слід брати до уваги той факт, що фарба, яка використовується в умовах ванної кімнати, буде піддаватися досить жорстких умов, до яких, в першу чергу, можна віднести:

 • постійні перепади температур;
 • необхідність регулярного очищення плитки;
 • Високої вологості
 • що збирається на стінах конденсат.

Як вибрати фарбу для плитки у ванній: секрети і тонкощіКрасивий малюнок на плитці

Крім того, слід задатися питанням, якого роду поновлення хочеться реалізувати. Хтось просто мріє перефарбувати кахель в інший колір, а хтось марить тим, щоб нанести на плитку у ванній оригінальний малюнок, який буде викликати загальне захоплення і здивування.

Взявши до уваги всі вимоги, що пред'являються до стійкості фарби для плитки у ванній, і чітко позначивши той результат, якого потрібно досягти, можна вирушати в будівельний магазин на пошуки необхідного покриття.

Яку фарбу вибрати для плитки у ванній: можливі варіанти

Тим, хто вирішив просто перефарбувати плитку у ванній кімнаті, обійшовшись без нанесення малюнка, важливо запам'ятати, що, на думку фахівців, з успіхом витримати нелегкі "випробування", яким буде піддаватися кахель, можуть такі варіанти покриттів:

 • масляні фарби;
 • епоксидні фарби;
 • латексні фарби.

Кожна з цих альтернатив добре лягає на керамічну поверхню і відрізняється довговічністю в умовах вологого приміщення ванної кімнати.

Найбільшою популярністю користуються масляні фарби, які дуже зручні в роботі і завжди радують чудовим результатом. Тим не менш, важливо здобувати покриття, виготовлені з використанням органічних розчинників, так як олійні фарби на водній основі мають погану зчіпкою з плиткою, що незабаром може привести до відшарування облицювання. Міцні та довговічні масляні покриття з розчинниками мають досить різким запахом, тому ремонт може заподіяти деякі незручності.

Епоксидні фарби міцні і довговічні, але ось при нанесенні на кахельну плитку можуть викликати складності. Тому перш, ніж приступати до ґрунтовного ремонту, слід зробити кілька мазків на невеликій ділянці.

Як вибрати фарбу для плитки у ванній: секрети і тонкощіЕпоксидна фарба для ванної

Велика частина латексних фарб не має різкого запаху, що робить ремонтні роботи максимально комфортними і безпечними для здоров'я. Крім того, склад таких покриттів забезпечує вологостійкість і довговічність. Багато виробників додають в такі фарби протимікробні добавки, завдяки яким стіни у ванній кімнаті надійно захищаються від освіти цвілі і грибків. Такий варіант можна вважати найбільш оптимальним, хоча і більш дорогим.

Серед продукції як вітчизняних, так і зарубіжних виробників можна знайти підходящий варіант для покриття плитки ванній. Найбільшою популярністю користуються фарби фірми Tikkurila Luja, а відома Caparol радує покупців досить затребуваною лінійкою покриттів, стійких і до підвищеної вологості, і до прямого впливу води.

Для розпису керамічної плитки виготовляються спеціально призначені для цього фарби: вони легко наносяться і прослужать дуже довго, ось тільки ціна їх досить висока, щоб використовувати таке покриття на всі стіни.

Якісну фарбу для розпису випускаються під брендами:

 • Ferrario;
 • Marabu;
 • Dali.

Кілька секретів тим, хто вирішив пофарбувати плитку у ванній

Відзначається, що пофарбувати можна будь-яку плитку, однак фахівці стверджують, що, якою б якісною не була фарба, використовувати її на поверхні, постійно контактує з водою (наприклад, стать в душовій кімнаті або стелю безпосередньо над ванною), не варто, так як це загрожує облезание облицювання через великої кількості утворюється пара.

Як вибрати фарбу для плитки у ванній: секрети і тонкощіПоради по фарбуванню стін у ванній

Для того щоб нова фарба збереглася на плитці у ванній на довгі роки, можна вдатися до відомої лише трохи хитрості:

 • дати покриттю висохнути 2-3 дня;
 • нанести поверх фарби 2 шари лаку на водній основі (він завжди залишається чисто-прозорим, на відміну від аналогічного продукту на масляній основі, який має властивість жовтіти з часом).

Фарбування плитки у ванній, здійснена з використанням відповідних для цих цілей і якісних покриттів, стане справжнім порятунком для тих, хто хоче уникнути зайвих матеріальних витрат і клопоту.

Опубликовано: 24-02-2020, 20:10
0

Похожие статьи


Наверх