Як вибрати шпалери, що миються для ванної кімнати?

Які шпалери, що миються для ванної кімнати підійдуть найкраще? Красу житлового приміщення легко підкреслити ідеально підібраними шпалерами. Це найпростіший і традиційний спосіб косметичного ремонту. У випадку з ванними і санвузлами обклеювання шпалерами стін виступає новаторським методом, проте все більше завойовує популярність.

Переваги та недоліки миються

Проте, якщо господарі все-таки вирішили зробити ремонт ванної і відмовитися від звичної всім плитки або пластикових панелей, віддавши перевагу обклеювання стін шпалерами, необхідно врахувати всі можливості використання подібного матеріалу в приміщеннях з штучним світлом і підвищеною вологістю.

Вибираючи шпалери для ванних і туалетів, варто звернути увагу на спеціальні вологостійкі і миються матеріали. Це інноваційне покриття випускається не на паперовій основі, а на вінілової, яка оброблена спеціальним складом, що, в свою чергу, дозволяє використовувати такі шпалери якраз в приміщеннях з перепадом температур, можливої ​​вогкістю і допустимої вологою. Крім цього описуваний вологостійкий матеріал для стін має такі властивості:

  • довгий термін експлуатації зі збереженням первозданного малюнка на поверхні;
  • можливість витримувати багаторазові контакти з парою, водою і вологою;
  • відсутність набухання і розшаровування паперових шарів;
  • легко мити і усувати забруднення, пил і грибок;
  • економічність і доступність з фінансової сторони;
  • можливість обклеювання самостійно, не вдаючись до допомоги підрядних бригад;
  • швидка адгезія зі стінами.

Як вибрати шпалери, що миються для ванної кімнати?Вибираємо шпалери, що миються для ванної

Такий варіант шпалер, що миються для ванної кімнати буде оптимальним для тих, хто дійсно хоче заощадити на ремонті, внісши в звичний інтер'єр керамічних плиток щось нове. Це дасть додаткову можливість змінювати дизайн ванної та санвузла набагато частіше, ніж якби на стінах було традиційне кахельне або керамічне покриття.

Істотним мінусом в такій обробці стін виступає використовуваний клей. Під впливом пари і вологи він, перебуваючи під винилово-паперовим шаром, здатний набухати і проступати крізь поверхню шпалерного аркуша, створюючи помітний дефект на стіні. Цей фактор обов'язково варто враховувати при виборі клеїв.

Інші матеріали і варіанти обробки

Клей для вищеописаного матеріалу, як і самі шпалери, повинен бути підібраний з урахуванням вологостійких властивостей, а також протигрибкових якостей. Причому майстрами-обробниками настійно рекомендується більш ретельно проклеювати ті місця, де можлива максимальна взаємодія матеріалу з краплями води, ділянки над змішувачами і раковиною. В іншому випадку їх необхідно обробляти фартухами з фаянсу або керамічною плиткою (рис. 3).

Існують і інші варіанти шпалер, які, як і миються вінілові, застосовуються суто для прикраси стін приміщень з перепадами температур. Однак це вже дорогі шпалерні оздоблювальні матеріали, які по своїй міцності і довговічності не поступаються будь-якому кахлю.

Гідний і простий варіант - самоклеючі вінілові шпалери. Їх назва говорить сама за себе, оскільки технологія обклеювання стін не вимагає додаткових витрат на клей - він вже присутній в винилово-паперовій основі. Необхідного розміру полотно досить просто змочити водою і, дотримуючись інструкції з обклеювання стін самоклеящимися шпалерами, міцно притиснути до стіни. Сюди ж ідеально підійдуть і фотошпалери на вологостійкій основі. Технологія обклеювання подібного варіанту аналогічна стандартних шпалер.

Як вибрати шпалери, що миються для ванної кімнати?Вінілові шпалери для ванної кімнати

Рідкі шпалери як варіант миється прикраси стін випускаються у вигляді штукатурки на водній основі. З їх допомогою легко створити ефектний дизайн на стінах у ванній. До складу, як правило, включають мінеральні волокна і речовини, декоративні частинки або блискітки. Наносять рідкі шпалери на вже підготовлені і отгрунтовать стіни за принципом штукатурки. Після завершення ремонту рідкі шпалери будуть несприйнятливі не тільки до вологи і пару, але і до крапель води.

Дизайнерські штрихи і деталі оформлення

Використання на стінах різних по малюнку і яскравості шпалер дизайнери рекомендують у великих ванних кімнатах або там, де є вікно. Однак і в маленьких приміщеннях можна використовувати кілька видів шпалер, наприклад, скомпонувати вініловий матеріал і фотошпалери. Це значно розширить простір невеликих за розміром санвузлів і гігієнічних приміщень.

Колірна гамма в цьому випадку може бути індивідуальною, адже все залежить від того, в якому стилі оформляється все приміщення. Малюнок і колір клеїться на стіни матеріалу можуть надати будуарний і навіть розкоші ванній, підкреслити водну або морську тематику, додати кімнаті структурності і родзинки.

Наприклад, колір малюнка на шпалерах може збігатися з кольором кахлю на підлозі або контрастувати з ним, візуально полегшуючи стелю.

Або благородно відтіняти меблі і сантехніку, в тому числі колір раковини і унітазу.

Як вибрати шпалери, що миються для ванної кімнати?Шпалери в інтер'єрі ванної кімнати

У будь-якому випадку новаторське застосування миється в вигляді шпалер на стінах у ванній вигідно, оригінально і ефектно виділить в цьому приміщенні безпеку, затишок і теплу атмосферу.

Опубликовано: 28-02-2020, 11:23
0

Похожие статьи


Наверх