Методи вирівнювання стін у ванній під плитку

Вирівнювання стін у ванній під плитку являє собою необхідний процес, який гарантує створення чудового зовнішнього вигляду кімнати. Ремонт ванної кімнати є найскладнішим і трудомістким проектом, який тільки може бути проведений в будинку. За рівнем складності і обсягами робіт з ним може зрівнятися хіба що перепланування кухні. Особливо доведеться постаратися тим, хто задумав НЕ косметичний, а капітальний ремонт. Таке рішення має на увазі не тільки обробку стін, але і заміну всіх сантехнічних приладів, а також нове розміщення побутової техніки.

Основні види оздоблення стін у ванній кімнаті

Заміна старого стінового покриття у ванній кімнаті на більш нове і сучасне є однією з першорядних завдань, які має на увазі ремонт приміщення. Замінити застарілий радянський кахель або пофарбовані блакитною фарбою стіни просто необхідно, оскільки подібні пережитки минулого навряд чи будуть поєднуватися з новими аксесуарами і технікою ванній. Всі деталі повинні відповідати епосі, і покриття стін не є винятком з цього списку.

Найпоширенішим покриття, використовуваним при облицюванні сучасних ванних кімнат, є керамічна плитка. Благо її форми, розміри і забарвлення настільки різноманітні, що скласти на її основі будь-який дизайнерський проект не складе ніяких труднощів. Однак не можна просто видалити старий кахель або фарбу і відразу приступити до укладання нової керамічної плитки. Передує цьому процесу проведення підготовчих робіт, спрямованих на вирівнювання початкової поверхні стін. Адже найменші перепади рівня або наявність дефектів можуть не тільки зіпсувати якість кінцевої поверхні, але позначитися на її цілісності. Особливо це стосується плитки для підлоги, на яку лягає основне навантаження. Із стінами само справа йде трохи інакше.

Методи вирівнювання стін у ванній під плиткуВанна, оформлена за допомогою плитки

На сьогоднішній день існує 2 основні методи обробки стін, заснованих на використанні різних методик і технологій будівництва:

  • обробка за допомогою шпаклівки і штукатурки;
  • облицювання гіпсокартоном.

Обидва ці способу досить практичні і дозволяють створити ідеально рівну площину, на якій гармонійно розміститися вся необхідна керамічна плитка.

Оздоблення вертикальної поверхні за допомогою штукатурки

Першим методом є вирівнювання площини стіни за допомогою рідких сумішей, таких як різні шпаклівки і штукатурки. Слід взяти до уваги, що цей спосіб значно складніше, оскільки має на увазі наявність декількох етапів нанесення розчину і його рівномірний розподіл по всій площині стіни. При цьому кожне подібне нанесення супроводжується ретельним вирівнюванням поверхні за допомогою рівня і правила. Нанесення декількох шарів шпаклівки необхідно для більш чіткого закріплення суміші на вертикальній поверхні, а подібна система штукатурки дозволяє найкращим чином виконати всі необхідні процеси.

Методи вирівнювання стін у ванній під плиткуВирівнювання поверхонь за допомогою штукатурки

Виведення рівня є вкрай важливою частиною формування кінцевого результату. Він повинен збігатися в кожній окремо взятій точці стіни, оскільки найменше його порушення призведе до утворення або западин, або опуклостей на підсумковій поверхні. Це може істотно зіпсувати зовнішній вигляд приміщення, перетворивши його з елегантною кімнати в незграбні і зовсім не витончені палати. Однак правильно проведені роботи дозволять створити чудову основу для укладання нового матеріалу.

Гіпсокартон - основа ідеально рівній поверхні

Другим способом є облицювання поверхні за допомогою гіпсокартону.

Таке рішення має як безліч позитивних сторін, так і свої певні недоліки. До незаперечних переваг такого підходу відносяться:

  • простота монтажу;
  • ідеально рівна підсумкова поверхню;
  • швидкість зведення площині;
  • можливість розміщення комунікацій під поверхнею стіни.

Всі ці якості роблять гіпсокартонні конструкції лідером в подібному будівництві. Саме вони схиляють все більшу кількість людей на свою сторону. При цьому існує також один істотний недолік: гіпсокартонні конструкції істотно крадуть вільний простір приміщення. Цей факт може стати серйозною проблемою при обробці маленької ванної кімнати, яких в старих будинках більшість. Лише новобудови можуть похвалитися просторими ванними кімнатами, в яких гармонійно розміщуються всі прилади та аксесуари.

Методи вирівнювання стін у ванній під плиткуВирівнювання стін гіпсокартоном

Стіна з гіпсокартону вимагає монтажу каркасу, який накладається поверх початкової поверхні і закріплюється на ній. Основними матеріалами для створення обрешітки є металеві профілі або дерев'яний брус. Будь-яке з цих виробів послужить ідеальною основою для надійного закріплення листів гіпсокартону. Незайвим буде відзначити, що каркас ретельно вивіряється і виміряється відповідно до показань рівня і схилу, що робить його ідеально рівним, що гарантує точно такі ж характеристики майбутньої площині.

Закріплюється така обрешетка за допомогою спеціальних кріпильних елементів, які надійно фіксують її на поверхні початкової стіни. Поверх обрешітки накладаються листи гіпсу і фіксуються в декількох місцях за допомогою саморізів, які і утримують їх в закріпленому стані.

Всі стики і місця з'єднань матеріалу ретельно шпаклюються, утворюючи тим самим монолітну поверхню, на яку чудово укладається плитка. В середину кожного шва закладається спеціальна стрічка, яка міцно зв'язує листи матеріалу між собою і фіксує тим самим шпаклівку, запобігаючи її розтріскування і деформацію. Готова площину виглядає цілісно і гармонійно, що перетворює процес укладання плитки на подібну поверхню в захоплюючу і досить просте заняття.

Опубликовано: 7-03-2020, 20:57
0

Похожие статьи


Наверх