Обробка ванної за допомогою панелей

Кожен власник мріє, щоб його ванна кімната була красивою і функціональною, і одним з найпоширеніших варіантів є обробка ванної панелями. Це не тільки популярне, але і доступне рішення для більшості людей.

Переваги та недоліки обробки ванної панелями

Часто люди вирішують виконувати ремонт ванної своїми руками, але поспішати в даному випадку не можна, треба робити все якісно. Це місце, де ви не тільки будете приймати водні процедури, але і зможете розслабитися після напруженого робочого дня, тому обстановка й інтер'єр тут повинні до цього у своєму розпорядженні. Одним з популярних рішень є стінові панелі для ванною.

Хоча приміщення ванної зазвичай має невеликі розміри, але якщо ви вирішите його повністю облицювати кахельною плиткою, то коштів на це вистачить не у всіх. Обробка ванної кімнати панелями буде доступна за вартістю, а всі роботи можна виконати і своїми руками, що ще більш заощадить ваш сімейний бюджет. При покупці треба звертати увагу на кількість ребер жорсткості - від цього буде залежати жорсткість всієї панелі. Ребра жорсткості не повинні бути пошкоджені або деформовані, якщо це так, то матеріал неправильно зберігали і купувати його не треба.

Обробка ванної за допомогою панелейВибір пластикових панелей для обробки ванної

Забарвлення лицьовій частині повинна бути рівномірною, якщо є малюнок, то він повинен бути чітким, що не завжди буває у дешевого китайського матеріалу. Всі панелі повинні бути однаковими по довжині, ширині і товщині.
Установка стінових панелей у ванній, як і монтаж будь-якого іншого оздоблювального матеріалу, має свої переваги і недоліки, розглянемо їх більш детально.

Ремонт ванної кімнати панелями з пластику має такі переваги:

 • всі роботи виконуються просто і швидко, для цього необов'язково залучати фахівців, матеріал можна кріпити своїми руками і таким чином заощадити кошти;
 • для виконання робіт не потрібно спеціальних навичок та інструментів;
 • вартість матеріалу невисока, тому він доступний більшості людей;
 • пластикові стінові панелі для ванною не бояться вологи, на них не утворюється грибок;
 • простий догляд за даним типом оздоблювального матеріалу;
 • наявність великого вибору колірних рішень дозволяє такій обробці органічно вписуватися в будь-який дизайн;
 • даний матеріал не горить, навіть якщо на нього діє відкритий вогонь, - він тільки плавиться;
 • обробка ванної пластиковими панелями, які нещільно прилягають до стіни, дозволяє заховати за ними комунікації, чого не зробиш при укладанні керамічної плитки;
 • при необхідності можна просто замінити пошкоджену панель, чого не можна зробити при використанні інших отелочние матеріалів;
 • дане рішення дозволяє додатково провести звуко- і теплоізоляцію приміщення, що дуже важливо саме для ванної, так як в ній повинно бути тепло і затишно.

Незважаючи на велику кількість переваг, обробка ванної пластиковими панелями має і свої недоліки:

 • матеріал порівняно крихкий, тому під час його монтажу та експлуатації треба бути акуратними;
 • такий ремонт у ванній забирає частину її простору, що погано для маленьких за площею кімнат;
 • якщо ви придбаєте дешевий матеріал, то він може бути низької якості, мати неприємний запах, тому не треба економити - краще встановлювати панелі у ванній відомих і перевірених виробників.

Що необхідно для початку роботи?

Перед тим як встановити панелі, треба придбати всі необхідні для виконання роботи інструменти. Спочатку треба правильно розрахувати потрібну кількість матеріалів. Якщо ви робите ремонт ванної панелями, то крім них знадобиться матеріал для обрешітки і кріпильні елементи.

Можна як клеїти панелі прямо на стіни, так і проводити їх монтаж на обрешітку, яка може бути з дерев'яного бруса або металевого профілю. Перед тим як клеїти панелі, стіни треба ідеально вирівняти, тому частіше використовують другий варіант. Так як у ванній підвищена вологість, навіть оброблене дерево буде швидко псуватися, тому обрешітку рекомендується робити з металевого профілю.

Обробка ванної за допомогою панелейРешетування з металевого профілю

З інструментів вам знадобляться електролобзик або ножівка по металу, шуруповерт, рулетка, перфоратор.

Перед тим як встановити панелі, їх треба потримати в приміщенні не менше доби, щоб вони звикли до клімату і потім не деформувалися.

Якщо ви будете робити обрешітку, то стіни спеціально готувати не треба. Забирають великі напливи і за допомогою шпаклівки зашпаровують великі тріщини.

Якщо на стінах був грибок, то його треба ретельно видалити, для цього використовують спеціальні розчини. З приміщення треба максимально видалити всі предмети, щоб вони вам не заважали під час проведення монтажних робіт. Якщо ви плануєте змінювати підлогове покриття, це треба робити до того, як будете монтувати панелі у ванній, щоб потім їх не пошкодити.

Процес створення обрешітки

Як вже було сказано, якщо ви проводите обробку ванної стіновими панелями, то обрешітку краще робити з металевих профілів. На стіні крок між профілями повинен бути близько 40-50 см, а якщо ви проводите монтаж на стелі, то 30-40 см.

Всі профілі встановлюються на спеціальні кріплення, за допомогою яких і виконується вирівнювання по одному рівню. Щоб забезпечити максимальну жорсткість конструкції, нижній профіль укладають впритул до підлоги, а верхній розташовують в тому місці, де будуть закінчуватися панелі.

Обробка ванної за допомогою панелейПрофілі обрешітки на спеціальних кріпленнях

Проводиться розмітка стіни і стелі, після чого кріплення кріпильних елементів для монтажу профілів виконується за допомогою дюбелів, а вже до них профіль кріплять за допомогою "блішок" (маленьких саморізів). Якщо ви плануєте встановлювати панелі вертикально, а це найбільш поширений варіант, то лати кріпиться в горизонтальному напрямку.

На наступному етапі встановлюють куточки і профілі, які будуть приховувати стики і краю панелей. За стик між стіною і підлогою можна не переживати, тому що він закриється плінтусом, куточки і напрямні кріплять за допомогою шурупів.

Установка панелей

Якщо ви не знаєте, як зробити ремонт, і виконуєте монтаж панелей вперше, то починати треба з будь-якого кута. Щоб відрізати пластикову панель необхідного розміру, можна використовувати електролобзик або зробити це канцелярським ножем. Після установки панелі до напрямних вона кріпиться за допомогою саморізів.

Тепер відміряють другу панель, відрізають потрібний розмір і стикуються її з попередньою, поки не з'явиться клацання, що означає закриття замка. Кріплять цю панель за допомогою саморізів і так продовжують виконувати подальший монтаж. При вимірюванні довжини панелі треба, щоб до підлоги і стелі вона не діставала 2-3 мм. Це дозволить циркулювати повітрю, і на стінах не буде утворюватися грибок.

Обробка ванної за допомогою панелейСтикування панелей ПВХ

Зазвичай в кутку не вдається встановити цілу панель, тому зайве відрізають, зробити це нескладно за допомогою канцелярського ножа. Для отримання максимальної герметичності конструкції можна промащувати замок силіконовим герметиком і після цього проводити монтаж.

Якщо стіни рівні, то можна монтувати панелі прямо на них за допомогою клею. Поверхня треба очистити від побілки, фарби, жирних плям і пилу. Не можна використовувати для виконання зазначеної роботи клей, в складі якого є органічні розчинники, так як вони будуть руйнувати пластикову вагонку.

Клей наносять на внутрішню частину панелі, після чого її на кілька хвилин притискають до стіни. Притискати постійно руками буде складно, тому для цього зазвичай роблять спеціальні розпірки за розмірами приміщення. Далі роботи проводять в такій же послідовності, як і при монтажі на каркас з профілю. Якщо треба приховати труби, то можна комбінувати ці два способи монтажу. При виборі монтажу на клей треба, щоб стіни були рівними, в такому випадку ви зможете заощадити простір ванної кімнати, так як лати забирає близько 10 см по периметру ванною.

Хоча багато людей не довіряють такому способу, як обробка ванної пластиковими панелями, але якщо правильно підібрати матеріал і провести монтаж, то ви отримаєте гарне, затишне і функціональне приміщення. В даному випадку вам доведеться витратити на ремонт у ванній невелику кількість грошей і трохи часу в порівнянні з використанням інших оздоблювальних матеріалів, а результат буде не менш ефектним.

Опубликовано: 12-03-2020, 15:31
0

Похожие статьи


Наверх