Пластикові панелі для ванної кімнати під плитку

Сучасні пластикові панелі для ванною під плитку - це прекрасне рішення дизайну, яке дозволяє виконати відразу кілька завдань. Стіни у ванній кімнаті постійно піддаються впливу вологи і пара, через що на них утворюється цвіль, матеріали руйнуються і відбуваються інші, тому подібні речі. Щоб уникнути необхідності постійного ремонту, стіни потрібно чимось покрити, захистити їх.

Особливості даного матеріалу

Пластикові панелі є надійним і недорогим засобом облицювання стін. Їх може змонтувати самостійно будь-яка людина за досить короткий термін. Саме тому вони завоювали таку популярність у росіян в останні роки. У даній роботі ми постараємося розібратися, які існують панелі, на що потрібно звертати увагу при їх виборі та інші важливі питання. Прочитати дану роботу буде корисно кожному, хто тільки починає ремонт у ванній кімнаті. Адже саме пластикові панелі є одним з найкращих варіантів для облицювання.

Переваги панелей

Давайте для початку розберемося, якими плюсами володіють стінні панелі перед іншими засобами облицювання, такими як кахель, шпалери та інші:

  1. Догляд за даними панелями досить простий. Вони практично не пошкоджуються від часу, так що навіть через роки їх можна просто протерти вологою ганчіркою і панелі знову будуть як новенькі. Так, вам не доведеться витрачати багато часу на прибирання, на відміну від кахлю, який застосовується часто.
  2. Пластикові панелі абсолютно не схильні до того, що часто трапляється з іншими видами облицювання, а саме утворення грибка і цвілі. Як ми вже говорили вище, через підвищену вологість у ванній кімнаті грибок і пліснява регулярно утворюються на стінах. Але ж вони можуть бути навіть небезпечні для людини - вдихання їх суперечка викликає різні проблеми зі здоров'ям.
  3. Процес монтажу проходить крайней просто і займає зовсім небагато часу. Адже до них в комплекті вже йдуть потрібні кріплення, а навіть якщо немає, то їх можна легко знайти в будь-якому будівельному магазині. Ці панелі не потрібно вирівнювати перед проведенням робіт.
  4. Існує досить широкий вибір панелей, що розрізняються по використовуваному матеріалу, а ще розмірами і іншими параметрами. Незважаючи на те що основна увага в даній роботі присвячено пластиковому варіанту, ми ще трохи розповімо і про інші види панелей, щоб ви змогли краще орієнтуватися в даному виді облицювання.
  5. Ціни помітно нижче, ніж на деякі інші види облицювання. Наприклад, кахель коштує значно більше, при тому, що і працювати з ним набагато складніше.

Рекомендації по установці

Далі ми б хотіли дати певні рекомендації тим, хто захоче встановлювати подібні панелі в своїй ванній самостійно. Як вже говорилося вище, зробити це можна досить просто. Але якщо ви не володієте будівельними навичками, то краще все ж найміть професіонала, тим більше що ціни на такі послуги досить демократичні. Для тих же, хто все ж таки вирішить робити все власними руками, будуть корисні наступні рекомендації.

Як вже говорилося вище, вам не потрібно проводити вирівнювання стін перед початком робіт, що вигідно відрізняє даний вид облицювання від інших. Для роботи вам будуть потрібні досить прості інструменти, які можна знайти практично в будь-якому будинку. Нічого особливо дорогого або рідкісного не потрібно.

Пластикові панелі для ванної кімнати під плиткуПВХ панелі для облицювання ванної

Встановлюються такі панелі на звичайну, знайому кожному, хто робив щось в будівельній сфері, обрешітку. Кріплення проводиться за допомогою клею. Конкретний вид клею, який варто використовувати, залежить багато в чому від того, який матеріал ви використовуєте. Ви можете попросити додаткову консультацію у продавця в будівельному магазині, в якому будете купувати панелі.

Один з основних плюсів даної облицювання полягає в тому, що монтування проводиться дуже легко. Можна уявити, що ви збираєте пазл. Деталі даного пазла, тобто окремі панелі, можна обрізати при необхідності без особливих зусиль, це займає всього кілька секунд. Завдяки цьому такий вид облицювання вигідний тим, що підходить для стін, що мають нестандартні параметри, на зразок ширини, висоти і решти, дозволяє красиво покривати кути.

А ось використовувати для кріплення панелей цвяхи ми не рекомендуємо. Справа в тому, що якщо ви злегка промахнетеся і вдарите по самій панелі, то вона дуже легко помнеться, залишиться негарна вм'ятина, яка зіпсує весь вигляд стіни. Доведеться міняти всю панель. Як вже говорилося вище, використовувати краще який-небудь довговічний і стійкий до води клей. Під час будівництва нерідко доводиться ставити на матеріалі мітки. Не варто використовувати для цього якісь гострі предмети, так як на пластиці вони збережуться назавжди. Краще застосовуйте легко змиваються кошти, наприклад спеціальні фломастери і олівці.

З яких матеріалів виготовляються панелі?

Порівнюючи їх плюси і мінуси, можна зрозуміти, чи потрібні вам саме пластикові або якісь ще. Рекомендуємо вам добре подумати, перш ніж робити покупку, адже ви визначаєте облицювання для своєї ванної на деякі роки.

Всього існують чотири основні типи матеріалів для панелей: це МДФ, ПВХ, пластик і дерево. Тепер давайте розберемося з тим, які плюси і мінуси є у кожного з них.

На перший погляд, МДФ є практично ідеальним матеріалом. Він не схильний до розширення під впливом температури, та й до низької температури достатньо стійкий. Але є у багатьох з них такий недолік: це не дуже висока стійкість до вологи. Під її впливом деякі такі панелі можуть деформуватися. Тому використовувати їх для ванної кімнати можна лише дуже обережно, уважно вивчаючи характеристики конкретних панелей. Тому МДФ - це все-таки не найкращий випадок, краще бути обережними.

Пластикові панелі для ванної кімнати під плиткуОздоблювальні панелі з МДФ

А ось пластикові панелі з полівінілхлориду (ПВХ) значно більше підходять для ванної кімнати. До впливу вологи вони дуже стійкі, практично ніякої шкоди не отримують і здатні служити у вологому середовищі ванної кімнати деякі роки, не втрачаючи не тільки свою форму, але ще і зовнішню привабливість.

Крім того, ПВХ для ванної кімнати володіє ще однією відмінною характеристикою, а саме безпекою. Під впливом високих температур такі панелі не виділяють ніяких шкідливих речовин, так що вашому здоров'ю нічого не загрожує, що не завжди вірно для інших видів матеріалів.

Пластик - це матеріал, який має високу стійкість до бруду і воді.

Тому він є самим практичним матеріалом для вашої ванної кімнати. У даного матеріалу найкраще співвідношення ціни до якості, адже за свої гроші ви отримуєте прекрасну можливість покрити стіни хорошим облицювальним матеріалом.

Крім того, завдяки величезній кількості існуючих колірних відтінків і розмірів таких панелей ви зможете створити саме такий стиль інтер'єру, який найкращим чином підійде до вашого бачення ванної кімнати. Досить добре пошукавши, ви знайдете пластикові панелі будь-якого відтінку, який тільки існує в природі. За цим параметром пластик не тільки не програє кахлю, а й значно його випереджає.
Як вже говорилося вище, існують дерев'яні панелі. Зустрічаються вони досить рідко, так як є дуже дорогим матеріалами. Дерево піддається складній обробці, щоб воно могло легко витримувати вплив високих температур і вологи за рахунок утворення високої щільності.

Панелі випускаються ще з особливим дизайном, який імітує інші види облицювання для досягнення найкращого виду інтер'єру. Можуть бути і такі, які зовнішнім виглядом схожі на шпалери, плитку і багато іншого. Це робить такий вид облицювання практично незамінним для тих, хто хоче створити гарний і приємний вигляд у своїй ванній кімнаті.

Як видно з усього вищесказаного, такий матеріал для облицювання, як пластикові панелі, володіє великою кількістю плюсів. Саме тому вам і потрібно звернути на них свою увагу при виборі елементів декору для ванної кімнати. Тим більше що це ще і один з найекономічніших варіантів, представлених на сучасному будівельному ринку.

Опубликовано: 13-03-2020, 18:42
0

Похожие статьи


Наверх