Пристрій і установка розсувних дверей в туалет і ванну кімнату

Якщо при облаштуванні житла виникла проблема з використанням місця, то вирішити її можна, встановивши розсувні двері в туалет і ванну. Таке рішення може бути актуально як для малогабаритних квартир і будинків, де існує брак місця і простору, так і для просторих.

Яким чином влаштовані розсувні двері

Установка цих дверей в приміщення туалету і ванної кімнати здатна значно збільшити використовувану площу і освіжити звичний інтер'єр. Конструкція такого виду дверей досить проста. Вони відкриваються і закриваються завдяки руху роликів по напрямних, для цього монтується спеціальна накладна система. Вона складається з трьох основних елементів: напрямна, вмонтовується над прорізом в туалет або ванну; ролики, які кріпляться на полотно; нижній упор, який перешкоджає розгойдування і плавного руху.

Цей принцип давно використовується у виробництві меблів, в автомобільній і будівельній промисловості. Наприклад, знайома всім поличка для клавіатури, яка виїжджає з-під стільниці комп'ютерного столика, влаштована схожим чином. Ще одним наочним прикладом можуть служити розсувні двері в залізничних вагонах, тому іноді конструкції такого типу називають «купе».

Розсувні двері, звичайно, значно вигідніше звичайних дверей в плані займаного місця. В основному вони бувають двох видів:

  • накладні (або «купе);
  • касетні.

Якщо з принципом установки «купе» все більш-менш ясно, то касетні викликають деякі питання. Касетні двері рухаються не вздовж стіни, а всередині неї, таким чином, вони є більш герметичними і зовсім не займають місця біля перегородок.

Для монтажу такого виду дверей доведеться демонтувати частину стіни, створивши отвір, в якому двері будуть рухатися.

Після установки цей отвір потрібно буде замаскувати під перегородку, наприклад, обшити гіпсокартоном і заклеїти шпалерами або плиткою, в залежності від кімнати, в якій він знаходиться. На жаль, подібні махінації можливі далеко не у всіх квартирах або будинках.

За принципом дії розсувні двері можуть поділятися на двері з верхньої підвіском або нижньою опорою. Двері з верхньою підвіскою всією своєю вагою утримуються на роликах, які ковзають по верхній направляє, а ролик, розташований знизу, утримує їх від розхитування, таким чином, полотно рухається строго в потрібному напрямку.

Пристрій і установка розсувних дверей в туалет і ванну кімнатуРозсувні двері з верхньою підвіскою

У випадках з нижньою опорою ролик внизу відсутня, а самі двері ковзає по спеціальній направляючої опорі, яка встановлена ​​знизу. Ролики зверху теж є, але їх роль полягає в утриманні двері у вертикальному положенні.

Розсувні двері для туалету та ванної

Установка розсувних дверей в туалет і ванну дозволяє заощадити дійсно багато місця, тим більше якщо санвузол розташований в коридорі. Навіть якщо проходи в приміщення санвузла розташовані поруч, можна встановити двері так, що кожна буде закривати необхідний отвір. Вибір доступних матеріалів для виготовлення вельми багатий, але найчастіше використовується дерево, пластик і скло.

Варто відзначити, що дерев'яна розсувні двері у ванну кімнату повинна бути оброблена спеціальними вологозахисними покриттями, інакше вона може розбухнути під впливом вологи, що негативно відіб'ється на роботі механізму. До того ж це явно зіпсує її зовнішній вигляд.

Як правило, для туалету встановлюється суцільне полотно, а ось у ванну кімнату воно може бути зі вставками. Такий варіант може виступати не тільки в ролі елемента декору, але і в якості додаткового джерела освітлення. Наприклад, світло з ванної кімнати буде висвітлювати частину коридору, або навпаки.

Пристрій і установка розсувних дверей в туалет і ванну кімнатуПрозорі розсувні двері у ванну і туалет

При бажанні власники житла можуть автоматизувати свої зсувні двері. Для цього на двері встановлюються сервомоторчікі, які відкривають або закривають їх за сигналом з дистанційного пульта управління. Це може виглядати як баловство, але варто уявити, скільки може важити одна скляна розсувні двері у ванну кімнату у великій квартирі або будинку, а якщо їх ще й дві, то питання випаровуються самі собою.

Як доглядати за розсувними дверима

Догляд за зсувними дверима в туалет і ванну полягає не тільки в митті їх за потребою, але і в підтримці рушійного механізму в робочому стані.

Щоб розсувні двері плавно і легко рухалися, ролики і замки повинні бути завжди змазані, а напрямні руху міститися в чистоті. Не слід допускати попадання різного сміття і бруду на поверхню направляючих, особливо нижньої. Попадання туди сторонніх предметів може привести до несправності роликів і деформації стінок короба, що негативно вплине на працездатність конструкції.

Як показує практика, найбільш часто виникають неполадки з дверима через поломки роликів. Якщо є які-небудь проблеми з ними, припустимо, двері туго рухається, необхідно якомога швидше з'ясувати причину і усунути її. Інакше така дрібниця може привести до виходу з ладу напрямних або зіпсувати поверхню полотна в місці кріплення роликів.

Пристрій і установка розсувних дверей в туалет і ванну кімнатуПравила по догляду за розсувними дверима у ванній

Найкраще спочатку приділити належну увагу вибору якісних деталей розсувного механізму, щоб потім не розбиратися з наслідками придбання більш дешевих, але менш надійних комплектуючих. Сучасний вибір матеріалів дозволяє знайти підходящі деталі практично в будь-якій ціновій категорії.

Опубликовано: 19-03-2020, 12:19
0

Похожие статьи


Наверх